מבחנים ולימודים

מבחנים ולימודים

לימודים אקדמיים הם שלב חשוב בחיים שיכול להשפיע על הקריירה שלנו במשך שנים לא מעטות. בזמן זה על הסטודנטים להקדיש מזמנם וממרצם כדי להתמקד בלמידה, ספיגת ידע ורכישת מיומנויות וכלים ברצינות רבה. מטבע הדברים, לימודים אקדמיים כוללים הרצאות פרונטליות, סמינרים, הגשת עבודות וגם מבחנים, מה שמעורר חששות אצל חלק מהסטודנטים. בחששות האלה אפשר וצריך לטפל, והמרכז האקדמי פרס משקיע בכך לא מעט.

מרכז רעו”ת: ללמוד איך ללמוד באקדמיה

לימודים הם חלק בלתי נפרד מהחיים. מכיתה א’ ועד סוף התואר אנחנו יושבים בכיתה, מסכמים שיעורים ועונים על שאלות במבחנים. יש תלמידים המפתחים בעצמם שיטות העוזרות להם להגיע להצלחה, ויש אחרים שלא מצליחים לפצח מה עליהם לעשות כדי להגיע לתוצאות המיטביות. הם לא חכמים פחות או מוכשרים פחות, הם פשוט לא קיבלו הכוונה איך למקסם את הלמידה שלהם.

בנושא זה, המרכז האקדמי פרס הוא חריג בנוף האקדמי הישראלי, שכן השאיפה של עפרה אלול, המייסדת והיו”ר שלו, היא לאפשר לכל אדם למקסם את ההישגים שלו, וזהו גם אחד העקרונות שהנחה אותה בהקמת המרכז. כחלק ממאמצי המרכז האקדמי פרס בתחום זה הוקם “מרכז רעו”ת” (רואים עתיד ומשיגים תוצאות), שמטרתו לאפשר לכל סטודנט לממש את היכולות הטמונות בו ולהתמודד בהצלחה עם דרישות הלימודים האקדמיים. במרכז רעו”ת מסייעים לסטודנטים בעלי הפרעות קשב וריכוז או דיסקלקוליה או גורמים אחרים המפריעים להם בלמידה, כולל סיבות אישיות, ומקיימים סדנאות העשרה שונות. להמשך קריאה

מרכז רעות

המרכז האקדמי פרס: ליווי צמוד מהיום הראשון

מכירים את התחושה הזו של להתעורר לבוקר חדש בחו”ל ביעד שטרם ביקרתם בו? אתם עדיין לא מכירים את התחבורה הציבורית, לא יודעים איפה יש סופרמרקט בסביבה ואפילו לא איך ההרגשה של לחצות כביש. כך בדיוק מרגישים סטודנטים רבים בתחילת הלימודים: איפה הכיתות, היכן הספרייה והקפטריה ואיך תהיה ההרגשה בכיתה?

במרכז האקדמי פרס רואים את הסטודנט כבר מהיום הראשון ללימודים, וכדי לרכך את המעבר לעולם הסטודנטיאלי מתקיים “שבוע נחיתה”, עם פעילויות וסדנאות שנותנות לסטודנט בסיס וכלים לנחיתה רכה. התחלה טובה היא בסיס חשוב לסמסטר ראשון מוצלח, למוטיבציה גבוהה בהמשך הלימודים ולהישגים מעולים שיבואו לאורך שנות התואר. להמשך קריאה

תקופת המבחנים: כך תעברו אותה בשלום

תקופת המבחנים היא תקופה מלחיצה במיוחד בעולם האקדמי, וזה טבעי לחלוטין. עם זאת, אין סיבה לפאניקה מיותרת. במסגרת פעילותו של מרכז רעו”ת, תוכלו לקבל הכוונה כיצד לצלוח את התקופה הזו בשלום ולהשתתף באופן פרטני או קבוצתי בסדנאות הכנה שונות.

כך, למשל, תוכלו ללמוד איך לנהל את הזמן שלכם בתקופת המבחנים, כיצד להימנע או להפחית את הלחץ הנובע מחרדת בחינות, ולהכיר דרכים לשיפור הזיכרון לקראת המבחנים.

הפרעת קשב וריכוז

לסיכום: כל סטודנט לוקח את הלימודים בצורה אחרת. יש כאלה שמגיעים ללימודי התואר רגועים, ויש כאלה שמגיעים לחוצים, לפעמים מאוד. במרכז האקדמי פרס אין סיבה להיות לחוצים; תקבלו ליווי שיסייע לכם לעבור את הלימודים באופן שימקסם את היכולות שלכם וללא לחץ מיותר. ומה איתכם? רוצים לבדוק עד כמה מלחיצים עבורכם לימודים אקדמיים? בחנו את עצמכם: “איך תעברו את התואר: תואר באיזי או תואר בלחץ?”