מעבר לאזור תוכן ראשי
הירשמו עכשיו!

תואר ראשון במנהל מערכות בריאות [B.A]

המסלול לתואר ראשון במנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי פרס נחשב לאחד המסלולים היוקרתיים והייחודיים בישראל, בין השאר בשל מבנהו הייחודי והשילוב בין פרקטיקה לאקדמיה.

המסלול הוקם ופותח על ידי פרופסור יורם בלשר, בכיר במערכת הבריאות שניהל בפועל מערכות בריאות גדולות ואף כיהן כיו”ר ההסתדרות הרפואית הישראלית וכיו”ר ההסתדרות הרפואית העולמית. בהתאם, המסלול כולל התייחסות לאתגרים פרקטיים ועכשוויים במערכות הבריאות בישראל.

למה במרכז האקדמי פרס?

מסלול החברות
תואר פלוס
מסלול בוקר/ערב
פיתוח וקריירה

מסלול החברות

תכנית לימודים חדשנית בליווי בכירי החברות המובילות במשק, המעניקה ידע מעשי וכלים אמיתיים שיגרמו לכם להתאהב בקריירה שלכם.
צפו בסרטון מסלול החברות

תואר פלוס

יתרון ברור בשוק העבודה!

מסלול “תואר פלוס” הוא מסלול ייחודי למרכז האקדמי פרס.
המסלול מעניק ללומדים בו תעודה יישומית הניתנית בנוסף ובמקביל לתואר.
תעודה זו מעניקה יתרון משמעותי בשוק העבודה ותוספת ייחודית למיומנויות הבוגרים.

לבחירתכם מגוון מסלולי תעודה:

תכנית הלימודים

בגיבוש תכנית הלימודים הושם דגש על שילוב בין ידע והשכלה תיאורטיים בניהול, לבין מיומנויות וכלים פרקטיים האופייניים לניהול מערכות בריאות בישראל. התכנית נבנתה באופן לוגי כאשר כל שלב מהווה נדבך עליו ניתן להניח נדבך נוסף עד אשר בסיומה של התכנית מתקבל מבנה איתן שיהווה בסיס לניהול מיטבי של מערכות בריאות.

בהתאם, תכנית הלימודים מורכבת משילוב אינטר-דיסציפלינארי של קורסים ומיומנויות מתחומים שונים, שיחד יוצרים את הכישורים הנדרשים לניהול מערכות בריאות.

תכנית היסוד

1. קורסי תשתית: קורסים שמטרתם להעניק ללומד רקע וכלים שיאפשרו לו ללמוד בהמשך התואר קורסים מתקדמים בתחום הניהול. 2. קורסי מבוא: קורסים שמטרתם להעניק ללומד ידע ומיומנויות בתחום הניהול הכללי. 3. קורסי ליבה: קורסים שמטרתם להעניק ידע ומיומנויות בתחום הספציפי של ניהול מערכות בריאות בכלל, ובישראל בפרט.

קורסי בחירה

בנוסף לתכנית היסוד, מוצעים לסטודנטים מגוון קורסי בחירה המתמקדים בסוגיות ובאתגרים ספציפיים בנושאי ניהול, רפואה ובריאות. קורסי הבחירה משיקים לחומר הלימוד התאורטי לסוגיו השונים ומעניקים לו פן פרקטי יישומי.

סמינר

בנוסף לקורסים הנלמדים במהלך התואר, בשנה השלישית הסטודנטים משתתפים בסמינר במסגרתו יכתבו עבודה סמינריונית המנתחת, תוך קריאה וניתוח של מאמרים אקדמיים, סוגיה העוסקת באחד או יותר מהנושאים שנלמדו במהלך התואר.

פרויקט גמר יישומי בשטח

במהלך שנת הלימודים השלישית מבצעים הסטודנטים פרויקט גמר יישומי. במסגרת הפרויקט ידרשו הסטודנטים לצאת לשטח, לבחור מוסד המספק שירותי בריאות, לבחון את תפקודו ויעילותו ולהציע, תוך יישום התיאוריות והכלים אותם רכשו במהלך לימודיהם, תכנית לשיפור וייעול השירות הניתן.

ילמדו הכלים הבסיסיים הנדרשים לעבודת כלכלן ו/או מנהל במסגרות העבודה המודרניות. נכיר את יתרונות השימוש באקסל לפתרון פונקציות מתמטיות מורכבות, ביצוע בחינה כלכלית של השקעות, חישובים סטטיסטים, הצגה גרפית ועבודה עם מסד נתונים.

העמקת הכלים התיאורטיים והמעשיים בחשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי הנדרשים להבנת וניתוח בעיות ניהוליות. חזרה על נושאים שונים באלגברה, כולל פתרון משוואות מעריכיות. בהמשך נתמקד בנושאים מרכזיים בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, כגון חקירת פונקציה ואינטגרלים.

היכרות עם מאמרים אקדמיים תוך לימוד: א) כיצד מחפשים מאמרים אקדמיים   ב) מהם החלקים הרלבנטיים לקריאה ולסיכום   ג) הבנת מאמרים אקדמיים ד) שימוש במאמרים אקדמיים באופן יעיל  ד) אופן כתיבת עבודה אקדמית. לימוד עקרונות השיח האקדמי -פיתוח כישורים הדרושים לפענוח טקסט אקדמי ולכתיבת טקסט ברמה אקדמית:

 

מטרתו של הקורס היא לחשוף את הסטודנט למנגנונים אלו ולהקנות לו ידע והבנה של גורמים ותהליכים פסיכולוגיים והתנהגותיים המשפיעים על תהליכים ניהוליים. ברמה הפרקטית מיועד הקורס ליצור תובנות על תחום הניהול והדרכים האפקטיביות להבין את הפרט בעבודה. בקורס נלמדים היבטים פסיכולוגיים שונים ומגוונים: למידה, קשב, שיטות מחקר, תיאוריות אישיות ואבחון אישיות, פסיכולוגיה חברתית ועמדות תוך הדגשת הרלבנטיות של נושאים אלה לתחום העבודה והניהול.

הכרות ראשונית עם מושגי היסוד של הסוציולוגיה ומגוון הנושאים הנחקרים במסגרת דיסציפלינה זו. איתור והכרה של תופעות ובעיות חברתיות, ופיתוח היכולת לראות את הקשרים שבין התופעות במישור הכללי למציאות החברתית במישור האישי והיומיומי. הבנייתה של פרספקטיבה סוציולוגית שתאפשר עמידה על הקשר שבין סדר חברתי ופעולה חברתית של היחיד.

הקניית ידע על השפעת אירועים כספיים על רכיבי הדוחות הכספיים של חברה (נכס, התחייבות, הון, הכנסה והוצאה). לימוד ותרגול הרישומים והחישובים החשבונאיים, על-ידי הקניית מושגי יסוד בהנהלת חשבונות. בקורס יפורטו ההשפעות של אירועים כספיים שונים (הנהלת חשבונות) על הדוחות הכספיים. לאחר מיון ואיסוף מידע זה ילמד שלב עיבוד הנתונים עד לבניית דוחות כספיים המיועדים לצרכנים השונים

התכנית המוצגת הנה עבור סטודנטים שרמת האנגלית מחייבת לימוד קורס טרום בסיסי א’ (8 שעות לימוד שבועיות) או טרום בסיסי ב’ (6 שעות שבועיות) בסמסטר הראשון ללימודיהם. סטודנטים שציון בחינת המיון שלהם יסווג אותם לרמת אנגלית מתקדמת או פטור ילמדו בהתאם לרמתם.

במהלך הקורס תוצג “השפה השיווקית” באמצעות סקירה של מושגי היסוד והתפיסות הבסיסיות בתחום השיווק. נדון בפעילויות השיווק השונות, נציג כלים להתמודדות עם מצבים ויעדים שיווקיים שונים, ונלמד עקרונות להחלטות אסטרטגיות בשיווק. הידע והתנסויות בקורס מיועדים לסייע בהבנת  כיצד החלטות שיווקיות שהתקבלו ויושמו בקפידה עשויות להביא כל ארגון לביצועים מוצלחים יותר.

הקניית רקע משפטי בסיסי בתחומי משפט שונים,לצד היכרות עם מערכת המשפט, שיטת המשפט הישראלית ומערכת בתי המשפט. מושגי יסוד משפטיים  והיכרות בסיסית עם תחומי משפט שונים.

פיתוח מסגרת התייחסות שיטתית ומעמיקה להבנת מורכבות ההתנהגות האנושית בארגונים. הבנה זו תסייע בשיפור יכולת הניהול של ארגונים ואנשים בהם. נתמקד במספר נושאים אשר מיצגים את המחקר של התנהגות ארגונית ברמת הפרט והקבוצה בארגון. נתמקד באנשים – עובדים ומנהלים – המרכיבים את הארגון ומכוון להקניית ידע, תיאוריות ומושגים מרכזיים המעורבים בניהול אפקטיבי של יחידים וקבוצות בארגונים. 

הצגת ובחינת ההיבטים השונים של המימון, תוך לימוד ראשוני של כלי הניהול  הפיננסי להחלטות השקעה בתנאי וודאות. הקניית  ידע עם מרכיבי המימון של הפירמה והבנת מושגי יסוד בתאוריה של המימון. נעסוק במטרת הפירמה, פונקציית המימון, מושגי הערך והזמן, חישובי ערך נוכחי  וערך עתידי, חישובי ריבית ותשואה, גורם האינפלציה, שיטות לחישובי כדאיות השקעות ויישומן,  אג”ח/מק”מ,פיתוח מיומנויות בפתרון בעיות מימוניות.

העמקת הידע התיאורטי והמעשי של שיטות סטטיסטיות להבנת וניתוח בעיות ניהוליות. נתמקד בנושאים עיקריים בתחומי הסטטיסטיקה התיאורית ותורת ההסתברות, כולל פעולות בין מאורעות, עצי החלטה ומשתנה מקרי.

רכישת ידע וכלים בסיסיים בתחום מערכות המידע, בסיס לקורסים מתקדמים בתחום מערכות מידע הטכנולוגיה נמצאת איתנו בכל מקום ומשפיעה באופן ניכר על פעילויות האדם /הקהילה/החברה והארגון העסקי. עבור הארגון, שילוב של מערכות מידע וטכנולוגיה הינו תנאי בסיסי ליצירת אפקטיביות עסקית והתייעלות וזאת על מנת להתמודד עם התחרות מול מתחרים. השימוש במחשבים, תקשורת, מערכות מידע וסייבר הופך למרכיב מהותי בכל ענפי התעשייה.

הקניית מושגי יסוד וכלי ניתוח בסיסיים בכלכלה. בחינת ההתנהגות והשיקולים של יחידות כלכליות קטנות וקשרי הגומלין הפונקציונאליים בין היחידות הכלכליות בתוך המערכת הכלכלית. ייושמו עקרונות הניתוח השולי, ניתוח עקומות הביקוש וההיצע וההתכנסות לשיווי משקל. ברמת הענף, יוצגו צורות שונות של ארגון הענף החל מתחרות משוכללת ועד לדואופול ומונופול, יוצגו דרכי ההתערבות של הממשלה בשוק המוצר והשפעתן על כל אחד מהגורמים בשוק ועל שיווי המשקל .

הענקת כלים ונקודת מבט סוציולוגי על סוגיות נבחרות בתחום הבריאות והרפואה. יידונו סוגיות נבחרות הקשורות בהיבטים חברתיים ותרבותיים של מחלה ובריאות, ארגון שירותי הבריאות, ושל מדיניות בריאות.

נעסוק בנושאים מגוונים הנוגעים ליחסי הגומלין שבין מערכת הבריאות והמשפט. נברר כיצד מסדיר החוק את פעילותה של מערכת הבריאות, וכיצד מוסדרים נושאים שונים בבריאות. נתמקד בלימוד חוקי מרכזיים בתחום הבריאות ועקרונות משפטיים המטילים חובות מיוחדות על מערכת הבריאות. יעלו לדיון דילמות שאתם מתמודדת מערכת הבריאות בעת יישום החוקים השונים.

נתמקד בשאלה הנורמטיבית “מהי חלוקת המשאבים הרצויה מבחינה חברתית?” נבחן שאלה זו, תוך התייחסות לשווקים תחרותיים ושווקים אשר אינם תחרותיים, נסקור את ההבדלים בהקצאה בשווקים למוצרים רגילים ובשווקים למוצרים ציבוריים. נבחן את תפקידה של הממשלה והשפעתה על יעילות הקצאת המשאבים במשק בין היחידות הכלכליות. יוסבר הרציונל העומד מאחורי מודלים כלכליים של שיתוף פעולה בין המגזר הפרטי לבין המגזר הציבורי (PPP) לרבות מודלים מסוג BOT, BOO ו- DBOT. 

 

לימוד שיטות בניתוח נתונים והסקה סטטיסטית. לימוד  השימוש בתכנת ה spss , תוך הקניית יכולת לבצע עיבודים סטטיסטיים בסיסיים באמצעות התכנה.

הכרת המאפיינים העיקריים של ההתנהגות הכלכלית בעולם  הבריאות, הדרכים להתמודד עם כשלים הנוצרים בשוק הבריאות ואת השפעתם של תמריצים מסוגים שונים בשוק. הכרת המאפיינים המיוחדים והכלכליים של שוק שירותי הבריאות בישראל בהשוואה למדינות אחרות בעולם המערבי. הכרת הבעיות הנוצרות בשוק שירותי הבריאות וביטוח הבריאות, תוך התייחסות מיוחדת לתחרות, לביקוש והיצע ולכשלי השוק. הכרת שיטות התגמול השונות של השחקנים העיקריים במערכת הבריאות ולהשפעתן על התנהגותם. הכרת מקורות המימון של מערכת הבריאות בישראל, את השימוש במקורות ואת התגלגלות הכסף במערכת. 

מבוא להכרת תחומים ועקרונות של ניהול בארגונים ומטרתו להתוודע ולבחון תיאוריות ארגוניות וגישות מרכזיות בתחום המאקרו העומדות בבסיסו של תהליך ניהול אפקטיבי ויעיל. נלמד מהו ארגון אפקטיבי ומהם הגורמים המשפיעים על אפקטיביות הארגון: גישות ניהול, סביבה הארגונית, מבנה הארגוני, תרבות הארגון, תהליכים של שינוי וחדשנות. יבחנו האתגרים הניהוליים עמם מתמודדים ארגונים בתקופה הנוכחית ויושם דגש על תכנים וכישורים הנדרשים ממנהלים. זאת ע”י ניתוח, אבחון, ודיון בסיטואציות ארגוניות מעולם המעשה. 

נעסוק  בתורת המנהל הציבורי ובחקר המדיניות הציבורית. נדון באסטרטגיות לקביעת מדיניות ציבורית וביישומן בקביעת מדיניות ציבורית בישראל. הקניית מושגי יסוד בתחום המנהל הציבורי. הכרת האסטרטגיות הניהוליות המרכזיות הקשורות בקביעת מדיניות ציבורית. הבנת הקשרים בין הדרג הניהולי לדרג הפוליטי בתהליכי קביעת מדיניות ציבורית. הכרת הכלים הניהוליים המרכזיים לביצוע מדיניות ציבורית. יישום הנלמד לגבי סוגיות שינוי מדיניות במדינת ישראל.

הקניית ידע על מערכת הבריאות בישראל, המרכיבים העיקריים בה והשינויים שחלו בה מבחינה מבנית ותקציבית.

ילמדו מושגים באפידמיולוגיה ושיטות המחקר המרכזיות בתחום. יוצגו הדרכים לחישוב אומדני שכיחויות, תחלואה ותמותה בתקופות ובקבוצות אוכלוסייה שונות. קבלת כלים להערכה של גורמי סיכון למחלות ושל תוכניות סקירה כבסיס להתערבות לצורך מניעת תחלואה ותמותה. הסבר עקרונות, מטרות ודרכי מחקר באפידמיולוגיה, היישומיים לניהול מערכות הבריאות ולקביעת מדיניות בריאות.

הבנת מושגים בסיסיים מתחום הביטוח – מהו ביטוח? מטרת הביטוח? מהו סיכון? מהי תועלת הביטוח? מהם עקרונות הביטוח? ועוד. הכרת מודל ביטוח הבריאות הישראלי על שלושת רבדיו – ביטוח בריאות ממלכתי, שירותי בריאות נוספים וביטוחי בריאות פרטיים, תוך ביצוע השוואה ביניהם. הכרת תחום הביטוחים הסיעודיים. הקניית  מסגרת מושגית ונתונים אודות ביטוחי הבריאות הפרטיים, לרבות מערך שירותי הבריאות הנוספים (שב”ן) של קופות החולים ומערך ביטוחי הבריאות המסחריים, המוצעים על ידי חברות ביטוח.

 

מערכות הבריאות שתילמדנה יהיו של ארה”ב, לרבות הרפורמה אותה מנהיג הנשיא אובמה, קנדה ובריטניה. ינותחו בהיקף קטן יותר מערכות הבריאות בגרמניה, שוויץ ושבדיה – כדוגמה למערכות הבריאות במדינות סקנדינביה. המדדים שייבחנו יהיו בין השאר היעילות הכלכלית, שוויון, זמינות ונגישות וכן צורות המימון והתגמול של הצוות הרפואי. הצגת מודלים שונים של מערכות בריאות בעולם תוך השוואה של מבנה, תפקוד, ומימון. הקניה של יכולת להעריך את יתרונות המודלים השונים וחסרונותיהם, תוך בחינה של הרפורמות במערכות אלה וההשוואות המתבקשות למערכת הבריאות הישראלית.

הצגת המאפיניים העיקריים של מערכות המידע בשירותי הבריאות דגש על מורכבות מערכת שירותי הבריאות, מורכבות תהליכי העבודה, כלי המידע הבסיסיים לשימוש הצוות המטפל כגון: התיק הרפואי, הוראות ממוחשבות, מערכות תומכות החלטה ועוד. טכנולוגית מידע והמעבר מרפואה פטרנליסטית לרפואה ממוקדת מטופל, הסכנות בגין אבטחת מידע וצנעת הפרט ומנגד ההתפתחות העצומה של הרפואה הדיגיטלית והאינטרנט של חפצים והשפעתם על יחסי מטפל מטופל ועל שירותי הבריאות בכללותם

התמודדות עם דילמות אתיות העומדות על סדר יומן של מערכות בריאות בארץ ובעולם. מורכבותן של מערכות בריאות בעולם המערבי מעוררת סוגיות אתיות המצריכות התמודדות יומיומית. קורס זה מבקש לעורר דיון במגוון דילמות אתיות בהן נתקלות מערכת בריאות בארץ ובעולם. הדיונים יתקיימו בראייה ביקורתית, תוך בחינת מגוון פתרונות אפשריים על יתרונותיהם וחסרונותיהם השונים.

הבנת התהליך המדעי ועקרונותיו. הבנת מחקרים במדעי החברה. יכולת תכנון וביצוע מחקר במדעי החברה. כתיבת דוח מחקר מדעי.

הקנית מיומנות בקריאת טקסט אקדמי באנגלית  בנושא מערכות בריאות חזרה על מיומנויות השפה כמו דקדוק בסיס תחביר ככלי להבנת הנקרא. מבנה טקסט אקדמי כולל מאמר מחקרי רכישת מונחים מתקדמים  באנגלית ברפואה ומנהל מערכות בריאות.

בפרויקט הגמר נתמודד עם בעיות מעשיות בניהול מערכות בריאות, תוך יישום  כל חומרי הלימוד והמתודולוגיות השונות אליהם נחשפנו במהלך שנות לימודיו. במסגרת פרויקט הגמר נידרש לבחור, לבחון ולנתח באופן מעמיק ארגון העוסק בניהול מערכת בריאות או לענות על שאלת מחקר הקשורה לארגון, לתפקודו, להתמודדויותיו היומיומיות וכו’. אמצעי הניתוח יכללו, בין היתר, תהליך של חשיפה והכרת הארגון כולל ביצוע וניתוח של ראיונות עם בעלי תפקידים מרכזיים בארגון, איסוף וניתוח של נתונים סטטיסטיים ואחרים על הארגון ועל הסביבה העסקית, החוקית והתרבותית שלו, ניתוח המקורות הכספיים והמודל העסקי של הארגון, זיהוי נקודות החוזקה והחולשה של הארגון ועוד.  

היכרות עם סוגיות מרכזיות בתחום מינהל בריאות הנפש, בהתמקדות על ההשלכות הניהוליות הנגזרות מסוגיות אלה בישראל ובעולם, וכן:  היכרות עם בריאות הנפש במינהל הרפואי: סיוע נפשי לעובדים ומניעת תגובות דחק; מאפיינים אישיותיים של מנהלים, עמיתים ועובדים; גורמים פסיכולוגיים להשפעה על ארגונים ועובדים. מטרות הקורס הינן קבלת מושג רחב ומעמיק בתחום ההתפתחויות שחלו בפסיכיאטריה, ובשינויים המושגיים והמבניים שנגזרו בעקבותיהן בארץ ובעולם. הקורס יקנה כלים בתחום האספקטים הנפשיים של הניהול הרפואי:  הנעת עובדים וארגונים, היחס לעובדים הסובלים מבעיות נפשיות מסוגים שונים, דרכי הטיפול בבעלי מקצועות רפואיים הסובלים מבעיות נפשיות, כולל תכניות מניעה וטיפול בעובדי רפואת חירום הנמצאים בסיכון לפתח הפרעות פוסט-טראומטיות.

לספק מידע שימושי וכלים ניהוליים להתמודדות עם אסונות ואירועים רב נפגעים  הצגת ההבדלים בין אירועים רבי נפגעים לאסונות המוניים. פירוט ההיערכות, הניהול  והתפעול בדרגים השונים, בשלב טרום בית החולים ובבית החולים. נעסוק בשלושת שלבי ההתמודדות – טרום אירוע (ההיערכות), שלב האירוע (ניהול וארגון) והשלב שלאחר האירוע (תחקיר, הפקת לקחים ויישומם והשיקום). שיטות להכנת הכוחות הרפואיים ובכלל להתמודדות עם מצבים מסוג זה.

הקניית ידע מקצועי וניהולי בתחום בתי החולים במדינת ישראל. הקורס מתמקד בבתי החולים לאשפוז כללי אך מתייחס גם לבתי החולים לבריאות הנפש, למחלות ממושכות ולשיקום. נלמד על מערך בתי החולים במדינת ישראל; דפוסי השימוש בשירותי בתי חולים; ההצעות לרפורמה בתחום; האתגרים הפנימיים והחיצוניים לפניהם ניצבים בתי החולים; הממשקים עם שאר מערכת הבריאות; שיטות לתגמול ולהתחשבנות; תפיסות וכלים למדידת ביצועים ולהערכתם וכן הבנת ”כללי המשחק” כגון: תחרות, שיווק, קביעת מדיניות, סדרי עדיפויות, מאזן, שירות, תקציב, בניית תכניות עבודה; כחלק משינוי גישה והטמעת תרבות כלכלית ניהולית ועסקית מודרנית במערכות הבריאות.

לימוד התפתחות ההיסטורית של מקצוע משאבי אנוש בעולם מאז המהפכה התעשייתית ועד אתגרי המחר. הכרת תפקיד משאבי אנוש בארגונים ותחומי עיסוקם. סוגיות ניהול מערכות תגמול עובדים. מקצועות מערכת הבריאות הישראלית ומאפייניהם. שיטות העסקה והתגמול המקובלים של עובדים במערכת הבריאות הישראלית, הכרת המעסיקים במערכת הבריאות הישראלית. דיני ויחסי עבודה בישראל. 

נלמד היבטים בהערכה רפואית, אפידמיולוגית, חברתית-אתית וכלכלית של טכנולוגיות רפואיות (תרופות, אביזרים ומכשירים), והשלכותיהן על קביעת מדיניות במערכות בריאות. נעסוק בסוגיות של הערכת התועלות ומנגנוני הקצאה ובלימת עלויות, קבלת החלטות ודילמות מקצועיות ואתיות.הבנת ההגדרה של טכנולוגיות רפואיות,לימוד שיטות וכלים להערכת טכנולוגיות רפואיות השגת יכולת בסיסית בהבנת השימוש בהערכת טכנולוגיות רפואיות ככלי לקבלת החלטות במערכת הבריאות

הקניית עקרונות היסוד של תחום ניהול סיכונים ובטיחות הטיפול ברפואה ואופן יישומם במערכת הבריאות בישראל התייחסות לנושא ניהול סיכונים ובטיחות הטיפול ברפואה ממגוון נקודות מבט: תיאורטית, משפטית, קלינית ומעשית 

הכרת המערכות, העקרונות והסוגיות התיאורטיות והמעשיות בניהול לוגיסטי, תפעולי וארגוני במערכת הבריאות , נעסוק במכלול התחומים של ניהול המערכים והתהליכים התפעוליים והלוגיסטיים העיקרים הפועלים במסגרת ארגונים ומערכת הבריאות. לימוד והיכרות עם המגמות הקיימות והעתידיות בתחומי התפעול והלוגיסטיקה במערכת הבריאות

העבודה הסמינריונית נועדה להקנות לסטודנטים כלים לקריאת מאמרים ועבודות מחקר בתחום מינהל מערכות הבריאות, ולניתוחם בצורה ביקורתית.  הלימוד והתעמקות בנושא הנבחר, העבודה תשמש כלי לניתוח עבודת חקר ומאמרים מתחום מינהל מערכות הבריאות

הקניית כלים מעשיים לניהול מרפאה, תוך התמקדות בתפקידי המנהל השונים. חשיפה  למבנה מרפאה בקהילה, לבעלי התפקידים במרפאה בתחומים השונים ולתהליכים השונים המתרחשים במרפאה . נתמקד במספר נושאים עיקריים המהווים חלק מניהול מרפאה בקהילה כולל הצגת בעלי התפקידים השונים במרפאה, השימוש במערכות המידע במרפאה, תקציב מרפאה ועוד. הדגש הוא על תפקיד המנהל האדמיניסטרטיבי במרפאה הכולל קיום שגרות ניהול, בניית תוכנית עבודה, אחריות על השירות והמכירות, טיפול בלקוחות ועוד

תאור המצב הקיים בישראל ובעולם בסוגיות העיקריות של קידום האיכות ברפואה.  זאת, תוך הבהרת המושגים החופפים במידה מסויימת “הבטחת איכות ושיפור האיכות” לעומת “בקרה”, “אקרדיטציה” ו”ניהול סיכונים”.  יילמד לעומקו החלק העוסק בתחום של חוק זכויות החולה בישראל על השלכותיו.  מושגים ונוהלים הלקוחים מהתעשייה יילמדו וייבחנו.  ייסקרו בעיות בהטמעת נושאי שיפור האיכות, כולל בעיות אנוש והגישה של רפואה מתגוננת/משפטית. 

התכנית עוסקת בהיבטים יישומיים וכלים בניהול משאבי אנוש, מיומנויות ניהוליות ויחסי עבודה ודיני עבודה.

התכנית מתמקדת בלימודי גנטיקה, פסיכולוגיה התפתחותית וביוכימיה.

התכנית עוסקת בגרונטולוגיה (חקר ההזדקנות), היבטים משפטיים של הגיל השלישי ומיומנויות ניהוליות.

הקורס יאפשר  להכיר מקרוב ובאופן בלתי אמצעי את מערכת הבריאות בישראל בכלל ואת התנהלות “לאומית שירותי בריאות” בפרט. התכנים יועברו על ידי מנהלים בכירים בלאומית, תוך הצגת הכלים ושיטות העבודה העומדים בבסיס התנהלות קופות החולים בישראל.

*ט.ל.ח, פרטי התוכנית עשויים להשתנות.

אח"מ - אנשים חדורי מטרה

תוכנית המצטיינים של המרכז האקדמי פרס
תכנית רב תחומית שמטרתה להעצים ולטפח את הסטודנטים המצטיינים בשלושה רבדים: אקדמי, חברתי ומקצועי. התכנית נועדה לספק ערך מוסף למצטייני המרכז לשם השתלבותם והתפתחותם המיטביות בעולם העבודה הדינמי. במהלך התכנית יחשפו הסטודנטים לתכנים וכלים מעצימים ברמה האישית, המקצועית והניהולית.                                                                                                 מה כוללת התוכנית?
 • טיפוח מצוינות אקדמית - טיפוח סטודנטים מצטיינים, העשרתם בארגז ייחודי של כלים מקצועיים, בהתנסויות מעשיות והבאתם לכדי מיצוי יכולותיהם וכישוריהם האינטלקטואליים במרכז ומחוצה לו.
 • מיצוב המרכז כלפי חוץ – מיתוג מצטייני 'המרכז האקדמי פרס' כיחידת העילית של המרכז ומיצוב המרכז האקדמי פרס כ- High Value Product המסייע במשיכת קהל מועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים מהממוצע המקובל כיום.
 • מיצוב פנימי – הגברת המוטיבציה של הסטודנטים (שאינם מצטיינים) להשגת הצטיינות ולהשתייכות ליחידת האח"מ (כפועל יוצא אפשר שיביא להעלאת ממוצעי הציונים של הסטודנטים במרכז).
 • מקבל ונותן – טיפוח מרכיב המצוינות הבינאישית/חברתית. התכנית תייחד למשתתפיה ערוץ בו ידרשו לנתינה חברתית.
 • Networking –פיתוח קשרים חברתיים בין המצטיינים לבין עצמם, בין המצטיינים לבין בוגרי המרכז וכן בין מצטייני המרכז לגורמים מקצועיים מחוץ למכללה.
 • שימור המצוינות –הגברת המחויבות של המצטיינים והגדלת הסתברות ההרשמה של משתתפי התכנית ללימודי המשך לתואר שני.
 • מאגר מצטיינים – בניית קהילת סטודנטים מצטיינים אשר עשויה לשמש כ POOL שיווקי לצרכי קידום מטרות המרכז.
 • בניית עתודת הוראה ותרגול

הסגל המוביל

לחץ למידע נוסף אודות פרופ' יורם בלשר
ראש החוג
פרופ' יורם בלשר
פרופ' יורם בלשר עומד בראש התכנית למנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי פרס ברחובות דר' בלשר, רופא ילדים במקצועו עבד במרכז הרפואי קפלן ברחובות שם היה מנהל היחידה לרפואה דחופה בילדים, במקביל לעבודתו הקלינית הקדיש את פעילותו למען הרפואה הציבורית וציבור הרופאים בישראל . משך 14...
קרא עוד
לחץ למידע נוסף אודות ד״ר תמר שלום סופר
סגנית ראש החוג למנהל מערכות בריאות
ד״ר תמר שלום סופר
סגנית ראש החוג במנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי פרס. מרצה בתחומי ניהול מערכות בריאות, משאבי אנוש, ניהול מרפאות ועוד. בעלת תואר שלישי בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. עבודת הדוקטורט עסקה בתחום הרפואה המשלימה ופיתוח מודל לשילוב התחום ברפואה הקונבנציונלית. ביצעה פוסט דוקטורט באוניברסיטת...
קרא עוד
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר ליאור גל
ד"ר ליאור גל
Dr. Lior Gal

קרא עוד אודות ד"ר ליאור גל
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר אילת שור
ד"ר אילת שור
Dr. Ayelet Schor

ד"ר אילת שור הינה פיזיותרפיסטית, בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב בבריאות בתעסוקה. בשנים אחרונות עוסקת בקידום בריאות ובקידום איכות ברפואה, נושאים אותם חקרה במסגרת התואר השלישי בריאות הציבור אותו השלימה באוניברסיטת חיפה. כיום שותפה במחקרים בתחום התנהגויות הבריאות ובוחנים נושאים כגון הענות ואי הענות...

קרא עוד אודות ד"ר אילת שור
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר אמה אברבוך
ד"ר אמה אברבוך
Dr. Emma Averbuch

ד"ר אמה אברבוך מרצה בחוג לניהול מערכות בריאות במרכז האקדמי פרס, כמו גם במספר מוסדות להשכלה גבוהה נוספים. במקביל ד''ר אברבוך עובדת במינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי של משרד הבריאות. תחום העיסוק שלה במשרד הבריאות כולל גיבוש ויישום מדיניות לצמצום פערים חברתיים, כלכליים וגיאוגרפיים בבריאות ובשירותי...

קרא עוד אודות ד"ר אמה אברבוך
לחץ למידע נוסף אודות עו"ד לימור כהן אשכנזי
עו"ד לימור כהן אשכנזי
Limor Cohen Ashkenazi, Adv

עו"ד לימור כהן אשכנזי מנהלת למעלה מעשור את היחידה לניהול סיכונים ברפואה בחברת ענבל. בעלת תואר שני במשפט ובריאות מאוניברסיטת חיפה. שימשה כעו"ד פעילה בתחום אחריות מקצועית ברפואה, לרבות מתן ייצוג לארגוני בריאות ואנשי צוות. עו"ד לימור כהן אשכנזי בעלת נסיון רב בהרצאות בארגוני בריאות...

קרא עוד אודות עו"ד לימור כהן אשכנזי
לחץ למידע נוסף אודות אתי איסלר
אתי איסלר
Etti Isler

הגב' אתי איסלר, מנכ"ל התאגדות המרכזים הקהילתיים בישראל. פעילה בתחומי מינהל ומינהל חינוך בלתי פורמלי, בחברה למתנ"סים ובארגוני מגזר שלישי בארץ ובעולם. יוצרת ומפתחת תכניות חינוכיות-חברתיות.

קרא עוד אודות אתי איסלר
לחץ למידע נוסף אודות איציק ביטון
איציק ביטון
Izik Biton

סא"ל (מיל') איציק ביטון הינו בוגר תואר ראשון ותואר שני בניהול מערכות בריאות מטעם אונ' בן גוריון. שירת בצה"ל בחיל הרפואה במשך כ- 24 שנים, במגוון תפקידים בכירים בשדה, במטה ובהדרכה. בין תפקידיו האחרונים שירת כסגן מפקד הרפואה של פיקוד הדרום וראש ענף ההדרכה בעיר...

קרא עוד אודות איציק ביטון
לחץ למידע נוסף אודות אלי ששון
אלי ששון
Eli Sasson

: בעל תואר שני, בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון. בוגר העתודה הניהולית הבכירה של הכללית. מנהל מערך הלוגיסטיקה של שירותי בריאות כללית במחוז ירושלים.

קרא עוד אודות אלי ששון
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר אייל כתבן
ד"ר אייל כתבן
Dr. Eyal Katvan

ד"ר אייל כתבן, משפטן, ביואתיקאי והיסטוריון של הרפואה ושל המשפט. מרצה בכיר במרכז האקדמי פרס, בפקולטה למשפטים ובמחלקה לניהול מערכות בריאות. כתב שתי עבודות לתואר דוקטור, האחת בתחום הביואתיקה והשניה בתחום ההיסטוריה של הרפואה. מתמחה בחקר הפרופסיות הרפואית והמשפטית. במחקריו מתמקד בבדיקות (הרפואיות, הגופניות והנפשיות)...

קרא עוד אודות ד"ר אייל כתבן
לחץ למידע נוסף אודות אורי אברהם
אורי אברהם
Avraham Ori

מנהל לוגיסטי במחוז מרכז של שירותי בריאות כללית . לימודים אקדמיים באוניברסיטה הפתוחה בתחום מדעי החברה בדגש ניהול . רוב שנותיי הבוגרים עסקתי בלוגיסטיקה , בצבא כקצין לוגיסטיקה גדודי וחטיבה ובשירות הציבורי בשירותי בריאות כללית . המוטו שמוביל אותי לאורך כל שנותיי זה שהכל אפשרי...

קרא עוד אודות אורי אברהם
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר מיכל לוי-בלייך
ד"ר מיכל לוי-בלייך
Dr. Michal Levi-Bliech

ד"ר מיכל לוי-בלייך בעלת תואר שלישי מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון. הינה מרצה בבית הספר למנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי פרס. תחום המחקר המרכזי של ד"ר מיכל לוי-בלייך הינו חקר השפעת טכנולוגיות Mobile applications על ביצועי ארגונים. המחקר משלב סקרים ,זיהוי מגמות וניתוח...

קרא עוד אודות ד"ר מיכל לוי-בלייך
לחץ למידע נוסף אודות אלכס גלפר
אלכס גלפר
Alex Galper

אלכס גלפר הוא אח מוסמך, בוגר תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. בעל ניסיון רב במגוון תחומים במערכת הבריאות הציבורית – היערכות מערכת הבריאות לשעת חירום, כלכלת בריאות, בקרת תקציבי רפואה וניהול בסיעוד. בתפקידו האחרון היה אחראי על...

קרא עוד אודות אלכס גלפר
לחץ למידע נוסף אודות טל רוה
טל רוה
Tal Raveh

תואר ראשון ברוקחות האוניברסיטה העברית ירושלים תואר שני MHA  מנהל מערכות בריאות אוניברסיטת תל אביב תואר שני MBA  מנהל עסקים אוניברסיטת תל אביב משמש כמנהל מחלקת רוקחות ורוקח ארצי של לאומי שירותי בריאות.

קרא עוד אודות טל רוה
לחץ למידע נוסף אודות סוניה רדא
סוניה רדא
Sonia Rada

למדה בבן גוריון תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני בסוציולוגיה ארגונית. לאחר מכן למדה תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול במכללת סמי שמעון, ובהמשך למדה תואר שני בפיתוח ארגוני בספיר. את כל התארים סיימה בהצטיינות יתרה. כיום לומדת תואר שלישי באוניברסיטה העברית בתחום הייעוץ הארגוני. חברת...

קרא עוד אודות סוניה רדא
לחץ למידע נוסף אודות מירית שרון
מירית שרון
Mirit Sharon

מירית שרון מרצה באקדמיה בתחומים: לשון, אוריינות אקדמית, עברית כשפה שנייה, עברית מקצועית למורות/ים, הכנה לשוק העבודה והשתלבות בחברה הישראלית. M.A. Executive בניהול ומנהיגות בחינוך, תעודת הוראה בלשון, נושא עבודת התזה: "ההיבט המגדרי של כתיבה עיתונאית - מבט על תחום הקריירה והניהול", אוניברסיטת תל אביב.

קרא עוד אודות מירית שרון
לחץ למידע נוסף אודות שושנה סביון
שושנה סביון
Dr. Shoshana Savyon

חוקרת ומרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. בעלת תואר שלישי באימונולוגיה בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר אילן. תחומי מחקר ועניין: אמבריולוגיה וטרטולוגיה, ביולוגיה התפתחותית, אימונולוגיה של הרבייה.

קרא עוד אודות שושנה סביון
לחץ למידע נוסף אודות ירון בן-זכאי
ירון בן-זכאי
Yaron ben zakai

סטודנט לתואר שלישי באוניברסיטת בר-אילן בנושאי טכנולוגיות תומכות החלטה ברפואה. מוסמך אוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לרפואה בבריאות הציבור (M.P.H), הפקולטה לניהול בניהול מערכות בריאות (M.H.A), יועץ השקעות, בוגרת אוניברסיטת בר-אילן בכלכלה ולוגיסטיקה (B.A).

קרא עוד אודות ירון בן-זכאי
לחץ למידע נוסף אודות חלי לוי-סהר
חלי לוי-סהר
Cheli Levi-Sahar

רו"ח חלי לוי סהר הינה מרצה בבית ספר למנהל מערכות בריאות במרכז האקדמי פרס. בעלת תואר שני במנהל מערכות בריאות, תואר שני במשפטים ותואר ראשון במנהלת עסקים וראיית חשבון. בוגרת עתודה ניהולית בכירה של הכללית. כיום משמשת כסמנכ"לית כספים של מרכז רפואי רבין (ביה"ח בילינסון...

קרא עוד אודות חלי לוי-סהר
לחץ למידע נוסף אודות ניר גנוסר
ניר גנוסר
Nir Genussar

בעל תואר בראשון במדעי המחשב והמתמטיקה B.sc  אוניברסיטת בר אילן, תואר שני מנהל עסקים התמחות במימון M.ba אוניברסיטת בר אילן

קרא עוד אודות ניר גנוסר
לחץ למידע נוסף אודות יעל דניאלי
יעל דניאלי
Yael Daniely

בעלת 20 שנות ניסיון כפסיכולוגית ארגונית, עם ניסיון עשיר בייעוץ למנהיגים עסקיים בכירים בסביבת הייטק תחרותית, עבודה עם הנהלות גלובאליות וייעוץ ארגוני ליחידות בשלבים שונים במחזור החיים שלהם - משלב הסטארט אפ עד בשלות. בעלת מומחיות בתהליכי יזמות וחדשנות עסקיים לצד פיתוח מנהיגים Top Talent....

קרא עוד אודות יעל דניאלי
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר אסנת בשקין
ד"ר אסנת בשקין
Dr. Osnat Bashkin

מרצה בחוג לניהול מערכות בריאות. תחומי המחקר המרכזיים של ד"ר בשקין עוסקים בנושאים: איכות ובטיחות במערכות בריאות, הנדסת גורמי אנוש ופסיכולוגיה במערכות בריאות. מחקריה האחרונים של ד"ר בשקין מתמקדים בנושאים פסיכולוגיים בתחום הבריאות כגון מודלים לניהול עצמי של מחלות כרוניות, גורמי סיכון להתפתחות סימפטומים של...

קרא עוד אודות ד"ר אסנת בשקין
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר לימור שגיא
ד"ר לימור שגיא
Dr. Limor Sagi

ד"ר לימור שגיא היא מרצה בלימודי מנהל מערכות בריאות ויעוץ ופיתוח ארגוני. בעבודת הדוקטור שלה, בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, היא בחנה את התוקף האמפירי של תיאוריית האיום המוכלל, תיאוריה המייחסת דעות קדומות כלפי קבוצה מוגדרת לתחושות איום שמתעוררות מפניה. יחסים בין קבוצות הוא תחום...

קרא עוד אודות ד"ר לימור שגיא
לחץ למידע נוסף אודות טל רוה
טל רוה
TAL RAVEH

תואר ראשון ברוקחות האוניברסיטה העברית ירושלים תואר שני MHA מנהל מערכות בריאות אוניברסיטת תל אביב תואר שני MBA מנהל עסקים אוניברסיטת תל אביב משמש כמנהל מחלקת רוקחות ורוקח ארצי של לאומי שרותי בריאות.

קרא עוד אודות טל רוה
לחץ למידע נוסף אודות אלכסנדר צימרמן
אלכסנדר צימרמן
Alexandr Tsimerman

בעל תואר ראשון ושני במתמטיקה ותכנות מאוניברסיטה ממלכתית מוסקבה. בעל תואר דוקטור במנהל עסקים, התמחות בפרסום ושיווק בין לאומי מאוניברסיטת בר אילן. חוקר פוסט-דוקטורט באוניברסיטה העברית בנושא הבדלי תרבות בגיוס המונים. במחקר עוסק בעיקר בתחומי הבדלי תרבות צרכנים בעולם, גיוס המונים, פרסום ויזמות. חבר דירקטוריון...

קרא עוד אודות אלכסנדר צימרמן
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר בת עמי סדן
ד"ר בת עמי סדן
Dr. Batami Sadan

בת עמי סדן בעלת תואר PhD במערכות מידע ואתיקה ברפואה ניהלה את מחשוב המרכז הרפואי של הדסה במשך 11 שנה. עומדת בראש האיגוד הישראלי למערכות מידע ברפואה (ILAMI) לימדה באוניברסיטאות תל אביב וחיפה וכעת מלמדת במכללה האקדמית פרס בתחום מומחיותה "ניהול מערכות מידע ברפואה". עוסקת...

קרא עוד אודות ד"ר בת עמי סדן
לחץ למידע נוסף אודות פיליפ ליבמן
פיליפ ליבמן
Philip Libman

פיליפ ליבמן בעל ניסיון של קרוב ל-40 שנה במערכות מידע, עם התמקדות רבת שנים במערכות מידע בבריאות. עיקר פעולתו היום הוא חקר איך מערכות מידע יכולים לפעול ולעזור במניעה מחלות ושמירת על בריאות הציבור. הוא גם יזם, וממנכ"ל מיזם בתחום מכשור הרפואי שיפתור את הבעיה...

קרא עוד אודות פיליפ ליבמן
לחץ למידע נוסף אודות חן ינאי
חן ינאי
Yannay Biu

חן ינאי הוא מרצה להבעה עברית בחוג למנהל מערכות בריאות. תחומי המחקר המרכזיים של חן ינאי הם לשון המקרא, לשון חכמים ושפות שמיות עתיקות: אכדית, מנדעית, אוגריתית וארמית. כמו כן עוסק הוא בחקר כתבי יד של סידורי תפילה מתימן. כמורה וכמרצה מאמין חן ביכולתו של...

קרא עוד אודות חן ינאי
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר אבי מגיד
ד"ר אבי מגיד
Avi Magid

תואר ראשון במדעי המחשב בטכניון, תואר שני במדעי המחשב ובהבטחת איכות ואמינות בטכניון, תואר שלישי בבריאות הציבור (אפידמיולוגיה). מלמד אפידמיולוגיה.

קרא עוד אודות ד"ר אבי מגיד
לחץ למידע נוסף אודות זהבה ויזר
זהבה ויזר
Zehava Waizer

M.A. – סוציולוגיה של הבריאות אוניברסיטת בר אילן, מגשרת מוסמכת.

קרא עוד אודות זהבה ויזר
לחץ למידע נוסף אודות רונית מנדלבליט
רונית מנדלבליט
ronit mandelblit

M. A חינוך מיוחד, התמחות בלקויות למידה מורכבות. מאבחנת דידקטית מוסמכת ומורה מומחית בהוראה מתקנת והקניית אסטרטגיות למידה ב"מרכז האקדמי פרס" .

קרא עוד אודות רונית מנדלבליט
לחץ למידע נוסף אודות תמי אמבר
תמי אמבר
Tami Embar

דוקטורנטית בפקולטה לניהול באוניברסטית בן-גוריון. תחום מחקר - מנהיגות צוותית. בעלת תואר שני בסוציולוגיה של ארגונים מאוניברסיטת בר-אילן ובוגרת התכנית להנחיית קבוצות של סמינר הקיבוצים.

קרא עוד אודות תמי אמבר
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר גיל הררי
ד"ר גיל הררי
Dr. Gil Harari

ד"ר גיל הררי הינו מומחה בתחום המחקרים הקליניים והאפידמיולוגיים, בעל ניסיון של מעל 20 שנים בתחום הביו-סטטיסטיקה והניסויים הקליניים.

קרא עוד אודות ד"ר גיל הררי
לחץ למידע נוסף אודות מר ניסים אלון
מר ניסים אלון
Nissim Alon

ניסים אלון, מכהן כיום בתפקיד מנכ"ל לאומית שירותי בריאות. קודם לתפקיד זה, כיהן במגוון תפקידי ניהול במערכת הבריאות בישראל ממנהל סניף ,מנהל מחוז ירושלים ,מנהל מחוז המרכז , סמנכ"ל תפעול, סמנכ"ל משאבי אנוש משנה למנכ"ל ומנכ"ל. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים,...

קרא עוד אודות מר ניסים אלון
לחץ למידע נוסף אודות גיל וינשטיין
גיל וינשטיין
Weinstein Gil

תואר ראשון במדע המדינה ומינהל חינוך מאונ' חיפה ותואר שני במדע המדינה מאונ' חיפה.

קרא עוד אודות גיל וינשטיין
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר משה אברמוביץ
ד"ר משה אברמוביץ
Moshe Abramowitz, MD, MHA

ד"ר משה אברמוביץ, רופא פסיכיאטר בהכשרתו, מוסמך במנהל מערכות בריאות מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, וכן עמית קליני בתחום ההתמכרויות לסמים ולאלכוהול, מטעם ביה"ח Bronx-Lebanon, ניו יורק. ד"ר אברמוביץ שירת בתפקידי פיקוד בחיל הרפואה ובמערך בריאות הנפש בצה"ל. במשרד הבריאות שימש כמפקח רפואי ראשי על...

קרא עוד אודות ד"ר משה אברמוביץ
לחץ למידע נוסף אודות עו"ד, ד"ר ברוקחות שגב שני
עו"ד, ד"ר ברוקחות שגב שני
Segev Shani PhD, MHA, MBA, LLB

ד"ר שגב שני מכהן כסמנכ"ל רפואה, ציות ורגולציה בקבוצת ניאופרם ממרץ 2008. לד"ר שני ניסיון רחב בשוק התרופות. הוא כיהן כמשנה למנכ"ל בחברת סטבה ביוטכנולוגיה וכמנהל הרפואי של חברת יאנסן-סילאג בישראל. בעבר, שימש ד"ר שני כמנהל המחלקה לפרמקואפידמיולוגיה וכלכלת תרופות וכסגן מנהל אגף הרוקחות במשרד...

קרא עוד אודות עו"ד, ד"ר ברוקחות שגב שני
לחץ למידע נוסף אודות ד"ר מרדכי ח'גבי
ד"ר מרדכי ח'גבי
Dr. Moti Hagbi

מרצה. מרצה בתחומי ניהול מערכות בריאות, כלכלת בריאות, מערכות בריאות בישראל ובעולם, משאבי אנוש, לוגיסטיקה, ניהול מרפאות ועוד. בעל תואר שלישי בניהול מערכות בריאות ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. עבודת הדוקטורט עסקה בתחום אספקת שירותי רפואה ופיתוח מודל לאספקת שירותי רפואה למשרתי...

קרא עוד אודות ד"ר מרדכי ח'גבי

רישום וקבלה

יתקבלו לתכנית מועמדים העונים על התנאים הבאים:

בעת ההרשמה על המועמד/ת להגיש את המסמכים הנ”ל:

 • תעודת בגרות ישראלית או לחילופין אישור שקילות לתעודת בגרות מהמחלקה להערכת תארים ודיפלומות ממשרד החינוך
 • ספח מבחן פסיכומטרי
 • טפסי רישום מלאים
 • צילום תעודת זהות כולל ספח
 • שתי תמונות פספורט
 • שכר הלימוד לתואר ראשון
קרא עוד על רישום וקבלה

לשיחת חינם הירשמו עכשיו!