מעבר לאזור תוכן ראשי
הירשמו עכשיו!

“ואהבת” – התוכנית למעורבות חברתית

המרכז האקדמי פרס מאמין כי האקדמיה הנה בסיס נפלא לפעילות סטודנטים בקרב החברה. אנו מאמינים כי תפקידם של סטודנטים להוביל ולהשפיע על שינוי, צמצום פערים חברתיים והעצמה של אוכלוסיות מוחלשות ובעלות צרכים מיוחדים. השתלבותם של סטודנטים בעשייה חברתית תוביל לפיתוח מודעות חברתית, אחריות אישית וקהילתית, טיפוח מנהיגות, סיפוק והעצמה אישית.

הסטודנטים שלנו פועלים מדי שנה בהיקף של אלפי שעות פעילות מצטברות בעשרות ארגונים ועמותות בקהילה למען שינוי והשפעה על עתיד החברה הישראלית.

“ואהבת” הנה תוכנית המעודדת סטודנטים ללימודי תואר ראשון לקחת חלק בשינוי חברתי בתמורה לנקודות זכות אקדמיות השוות ערך לקורס בחירה/הומאני. שתי נקודות זכות אקדמיות שוות ערך ל- 52 שעות פעילות חברתית הממומשות בהתאם לדרישת מסגרת הפעילות החברתית.

הכרה בנקודות זכות אקדמיות בעבור פעילות חברתית מתאפשרת רק פעם אחת במהלך הלימודים לתואר ובכפוף לתקנות החלות על תכנית הלימודים הספציפית.

לתשומת לבכם, המרכז מכיר בשירות מילואים בתקופה רצופה של 14 ימים ומעלה במהלך סמסטר כפעילות המזכה סטודנטים לתואר ראשון בשתי נקודות זכות אקדמיות שוות ערך לקורס בחירה בתואר. הכרה בשרות המילואים להקניית נקודות זכות אקדמיות מתאפשרת רק פעם אחת במהלך הלימודים לתואר בכפוף לתקנות החלות על תכנית הלימודים הספציפית.

להלן פירוט מספר נקודות הזכות אותן ניתן להמיר בפעילות חברתית ו/או מילואים בבתי הספר השונים:

אז איך מצטרפים?

מעיינים בהיצע העמותות והמסגרות ב”ואהבת” המסווג על פי אוכלוסיית יעד, מיקום גיאוגרפי, ימי ושעות פעילות ואופי הפעילות. לתשומת ליבכם, אופי הפעילות משתנה ממסגרת למסגרת ועל כן חשוב שמעבר לכך שהנושא יעניין אתכם, גם תתאימו לדרישות המסגרת.  לצפייה בהיצע המסגרות והעמותות לחץ כאן.

מצאתם מסגרת, מעולה!. ממלאים טופס הצטרפות ל”ואהבת”. אנו ממליצים למלא לפחות שלוש עדיפויות על מנת שנוכל לאפשר לכם להשתלב במסגרת אחרת במידה והמסגרת המועדפת עליכם לא תהיה רלוונטית מסיבה כלשהי. לטופס ההצטרפות לתוכנית לחץ כאן.

עם משלוח טופס ההצטרפות ובמהלך הימים הבאים, עליכם להמתין ליצירת קשר מהרווחה ומעורבות חברתית לתיאום שיחת היכרות, ציפיות, התאמה הדדית ושיבוץ בהתאם.

לא מצאתם מסגרת? לא נורא, צרו אתנו קשר ונבחן אפשרויות נוספות בהתאמה הדדית.

לתשומת ליבכם, מדי חודש על הסטודנט המשתתף בתוכנית להגיש דו”ח חודשי על שעות פעילותו במסגרת המאושרת ובהתאם לדרישות.

לשיחת חינם הירשמו עכשיו!