הירשמו עכשיו!

תואר ראשון דו-חוגי במנהל עסקים ומדעי ההתנהגות [B.A]

התואר הראשון הדו-חוגי במנהל עסקים ומדעי ההתנהגות הינו תואר ייחודי המשלב במסגרת לימודים אחת את הידע והכלים הנדרשים לכל מנהל ובנוסף הבנה מעמיקה בחקר האדם ודרכי פעולתו. שילוב זה מעניק יתרון משמעותי למנהל, אשר מבין כי ניהול עסקי טומן בחובו גם ניהול רגשי והבנת נפש האדם. רכישת הידע והכלים במסגרת הלימודים, מבטיחה שורה ארוכה של יתרונות משמעותיים:

רלוונטיות – התואר מתמקד בראיית עולם יישומית ופרקטית, במטרה לאפשר השתלבות והובלה בעולם העסקים של המחר. הבנה הן של עולם העסקים והן של נפש האדם, רלוונטית לאיוש תפקידי מפתח בארגונים בעידן הנוכחי.

התאמה אישית – שילוב תחומי הידע בתכנית, מאפשר לכל אחד ואחת למצוא ולהעשיר את עולם התוכן שמעניין ומספק אותם. התואר רב תחומי ומגוון, מרחיב דעת, ומעורר מחשבה ועניין.

הרחבת הפוטנציאל – הידע, הכלים, והמיומנויות אשר נרכשים במסגרת תכנית הלימוד, פותחים בפני הסטודנטים מגוון רחב של דלתות לצמיחה אישית ולהתפתחות בקריירה. בוגרי התכנית מגיעים עם ערך מוסף ויוכלו להשתלב במגוון משרות מבוקשות, לרכוש תארים מתקדמים בשלל תחומים, ולהקים ולנהל עסק עצמאי מכל סוג. בשוק העבודה הנוכחי, הצלחתו של עסק נמדדת בשורת הרווח שהוא מניב, לצד משקל רב אשר ניתן לשביעות הרצון של העובדים, אבני הבניין של הארגון. בימינו, עבודה כוללת לא רק את הצורך להתפרנס, אלא גם את הצורך לספק עניין, הגשמה ומימוש. כדי לנהל בהצלחה, ליצור ולקדם יזמויות ושיתופי פעולה, להיות בעל יתרון יחסי ניכר אל מול המתחרים, ולשמר ולהניע עובדים, מנהל טוב חייב גם להתמצא בהבנת וחקר האדם, התנהגותו והאופן שבו הוא מקבל החלטות. מיטב המרצים והמומחים בתחומי הניהול והרגש, חברו יחד בכדי ליצור את התכנית הדו חוגית, אשר תקנה כלים ניהוליים וטיפוליים, תשמש יתרון יחסי, ותפתח כמה שיותר דלתות להתקדמות בקריירה.

 

למי מיועד התואר?

התואר הראשון (B.A) במנהל עסקים ומדעי ההתנהגות במתכונת דו-חוגית, פותח על-ידי מיטב המומחים, במטרה להקנות ידע רלוונטי, יישומי, ונחוץ, הן למי שמעוניין לנהל בהצלחה ארגונים, והן למי שמעוניין להמשיך ללמוד תארים מתקדמים במגוון רב של תחומים. לכן, התואר מתאים לקבוצות המתעניינים הבאות:

מי שמעוניינים להשתלב בתפקידי ניהול וייעוץ בארגונים – התואר משמש תעודת כניסה נדרשת לעולם העסקי, ומהווה יתרון ממשי, בהתמודדות על משרות שונות.

מי שעובדים בארגונים, וחברות, ומעוניינים להתקדם במקום עבודתם – התואר משמש כמקפצת קריירה, ומאפשר התקדמות למשרות בכירות יותר בתחומים רבים, ובפרט בתחומי הניהול, הפיתוח העסקי, הנעת העובדים, וניהול וההון האנושי.

מי ששואפים להיות יזמים ואנשי עסקים – התואר מעניק את מירב הידע והכלים הדרושים למי שמעוניין ליזום, לפתח ולנהל עסקים מוצלחים מכל תחום.

למה במרכז האקדמי פרס?

הכנה לקריירה
למידה היברידית

תואר פלוס

יתרון ברור בשוק העבודה!

"תואר פלוס" הינו מסלול לימודים ייחודי, המקנה לימודי תעודה מתקדמים בשילוב עם התואר - ליתרון ברור בשוק העבודה.

לכל התוכניות

תכנית הלימודים

תוכנית הלימודים מורכבת מקורסי חובה ותשתית, המהווים בסיס לעולמות הניהול העסקי וחקר האדם, ומקורסי בחירה מתחומי ידע מגוונים ומשלימים, המאפשרים גמישות והתאמה אישית לכל סטודנט.

התוכנית מורכבת מ:
קורסי חובה: המעניקים ידע המהווה בסיס לעולם הניהול, וההתנהגות
תואר פלוס: היתרון שלך בשוק העבודה! לימודי תעודה מתקדמים שניתן לשלב בתואר ללא עלות
התנסות מעשית במהלך הלימודים במסגרות מקצועיות

בוגרי התואר יקבלו תעודת הסמכה מהעמותה למשאבי אנוש בישראל

 

 

 

 

מטרת הקורס היא להקנות ידע בסיסי במגוון התחומים שבהם עוסקת הפסיכולוגיה בת זמננו. הקורס יסקור את הנושאים הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, שיטות מחקר בפסיכולוגיה, פסיכולוגיה פיזיולוגית, למידה.

מטרת הקורס היא להקנות ידע בסיסי במגוון התחומים שבהם עוסקת הפסיכולוגיה בת זמננו. הקורס יסקור את הנושאים הבאים: זיכרון, מוטיבציה, הפרעות פסיכולוגיות והטיפול בהן, פסיכולוגיה חברתית.

הכרות ראשונית עם מושגי היסוד של הסוציולוגיה ומגוון הנושאים הנחקרים על ידה. איתור והכרה של תופעות ובעיות חברתיות, ופיתוח היכולת לראות את הקשרים שבין התופעות במישור הכללי למציאות החברתית במישור האישי והיומיומי.

הקניית ידע והבנה של תהליכי התפתחות מראשית החיים עד לבגרות בתחומים הקוגניטיבים, רגשיים, חברתיים ואקולוגיים, באמצעות מודלים תיאורטיים קלאסיים וחדישים ושילוב ממצאים אמפיריים העוסקים בהתפתחות הפרט. מטרת הקורס הינה להציג בפני התלמידים תיאוריות מרכזיות בתחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית, מתוך פרספקטיבה מדעית-מחקרית.

מטרת הקורס הינה לאפשר לסטודנטים הכרות עם מושגים מרכזיים ומודלים הקשורים ללמידה, לעבור תהליך אישי של זיהוי סגנון למידה וגורמים התורמים ומעכבים את הלמידה. שיפור איכות הלמידה, הקריאה והכתיבה האקדמית תוך ניצול יעיל יותר של המאמץ המוקדש ללמידה והכרות ותרגול של מגוון אסטרטגיות למידה.

הקורס מציג את התיאוריות וכלי המחקר לבדיקת הבסיס הביולוגי, התרבותי והחברתי של האישיות. במסגרת הקורס יידונו המושגים הבסיסיים בפסיכולוגיה של האישיות, תיאוריות המסבירות את תפקודי האישיות, והספרות המחקרית העוסקת במבנה ובתהליכים אישיותיים.

בקורס זה נעמיק בתיאוריות אישיות פסיכואנליטיות, ובהן תיאוריות מאסכולת יחסי האובייקט ופסיכולוגיית העצמי. כמו כן, נעסוק בהרחבה בתיאוריות מהאסכולה האקזיסטנציאליסטית וההומניסטית. יושם דגש על מונחים תיאורטיים מרכזיים, כמו גם על חיבור בין תיאוריה לפרקטיקה טיפולית.

מטרת הקורס להעניק בסיס ידע מספק בשיטות סטטיסטיות להבנה, תיאור, עיבוד וניתוח נתונים. להכיר את המודלים ההסתברותיים המשמשים להסקת מסקנות.

העמקת הכלים התיאורטיים והמעשיים בחשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי הנדרשים להבנת וניתוח בעיות ניהוליות. הקורס יתרכז באלגברה, פתרון משוואות, נגזרות וחקירת פונקציות.

מטרת הקורס הרחבת ההבנה לגבי מושגים מרכזיים, הקורס סוקר את תחום השיווק מנקודת מבט ניהולית. במהלך הקורס תוצג “השפה השיווקית” באמצעות סקירה של מושגי היסוד והתפיסות הבסיסיות בתחום השיווק. בקורס נדון בפעילויות השיווק השונות, נציג כלים להתמודדות עם מצבים ויעדים ששונים, ונלמד עקרונות להחלטות אסטרטגיות בשיווק.

הקורס נועד לפתח מסגרת התייחסות שיטתית ומעמיקה להבנת מורכבות ההתנהגות האנושית בארגונים. הקורס מתמקד במספר נושאים אשר מיצגים את המחקר של התנהגות ארגונית ברמת הפרט והקבוצה בארגון.

מטרת הקורס הנה להקנות לסטודנטים מושגי יסוד וכלי ניתוח בסיסיים בכלכלה. במהלך הקורס יבחן מערך השיקולים של היחידות הכלכליות המרכיבות את הכלכלה, תחת המסגרת של כוחות הביקוש וההיצע, תוך שימת דגש על עקרונות הניתוח השולי והבנת מושגי היסוד החשובים.

מטרת הקורס הצגת ובחינת ההיבטים השונים של המימון, תוך לימוד ראשוני של כלי הניהול הפיננסי להחלטות השקעה בתנאי וודאות. הקורס יקנה ידע עם מרכיבי המימון של הפירמה והבנת מושגי יסוד בתאוריה של המימון.

הקורס עוסק בהיבטים שונים הקשורים למערך משאבי אנוש בארגון, כגון:

תכנון אסטרטגי של משאבי אנוש, גיוס, מיון וקליטת עובדים, הדרכה, הערכת עובדים, תמריצים ותגמולים, ויחסי עבודה. כמו כן יידונו סוגיות של הטרדה מינית בעבודה, וסיום יחסי עובד מעביד

הטכנולוגיה נמצאת איתנו בכל מקום ומשפיעה באופן ניכר על פעילויות האדם /הקהילה/החברה והארגון העסקי. עבור הארגון, שילוב של מערכות מידע וטכנולוגיה הינו תנאי בסיסי ליצירת אפקטיביות עסקית והתייעלות וזאת על מנת להתמודד עם התחרות מול מתחרים. השימוש במחשבים, תקשורת, מערכות מידע וסייבר הופך למרכיב מהותי בכל ענפי התעשייה.

הקורס ידון בסוגיות מרכזיות באנתרופולוגיה תרבותית וחברתית כגון דת, שארות, ארגון חברתי ופוליטי, דפוסי מחיה ושיטות כלכליות. נציג את הפרספקטיבה האנתרופולוגית להבנת האדם ותרבותו בהתאם לגישות הרווחות בדיסציפלינה האנתרופולוגית.

הקניית מושגי יסוד ותיאוריות מרכזיות בפסיכולוגיה חברתית, בקורס נציג את הגישות והתיאוריות העיקריות בתחום הפסיכולוגיה החברתית וכן את המחקרים שהתפתחו במסגרת גישות אלה. בסמסטר א’ נתמקד בפרט בסיטואציה החברתית, ונדבר על העצמי החברתי, תפיסה חברתית, קוגניציה חברתית והשפעה חברתית.

הקורס עוסק בתהליכי החשיבה המנחים את ההתנהלות היומיומית של כל אחד מאיתנו בעולם: כיצד אנו תופשים את העולם? כיצד מזהים פרצופים ואובייקטים? כיצד אנו קשובים לחלק מהעולם ומסננים חלק אחר? הקורס יקנה לסטודנט ידע בתיאוריות ומודלים בחקר הקוגניציה.

מטרות קורס זה הן לחשוף את הסטודנטים למקורות ושיטות לאיסוף ועיבוד נתונים כמותיים ממקורות מידע שונים. לאפשר לסטודנטים להכיר ולהתמקצע בשימוש בתוכנת גיליון אלקטרוני לניתוח והצגת בעיות וסוגיות סטטיסטיות כגון הסקה על הפרש ממוצעים במדגמים מזווגים ובלתי תלויים, ניתוח שונות, פיתוח וחישוב מדדי קשר ורגרסיה לינארית.

הקורס מח והתנהגות מהווה קורס בסיס להבנת תהליכים פסיכולוגיים במונחים נוירולוגיים ואנטומיים. במהלך הקורס תוצג בפני הסטודנטים התשתית לתחומי ידע נרחבים בפסיכולוגיה, אשר בסיסם הוא עובדתי, אמפירי, המושתת על יסודות של מחקר וידע רב שנצבר מתחום הנוירולוגיה, הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה הקלינית.

הבנת התהליך המדעי ועקרונותיו. הבנת מחקרים במדעי החברה. יכולת תכנון וביצוע מחקר במדעי החברה. כתיבת דוח מחקר מדעי. הקורס בחלקו הראשון יעסוק במושגי יסוד בחקירה מדעית, הבחנה בין סוגים של מערכי מחקר שונים, מהימנות ותוקף, מחקר מתאמי והסקר.

הקורס נועד לספק היכרות והבנה עם התאוריות הפמיניסטיות הראשיות, וההקשרים ההיסטוריים והחברתיים שלהן.

בקורס נסקור את החשיבה הסוציולוגית הפמיניסטית שהתפתחה לאורך השנים ואת השלכותיה על חיי היום יום של נשים בישראל. החל מהמאבקים הראשונים למען זכויות נשים התפתחה חשיבה ותאורטיזציה מרתקת בדבר יחסי הכח בין נשים לגברים, מקורותיהם והביטויים שלהם.  חשיבה זו תרמה תרומה מכרעת להתפתחות הסוציולוגיה ולהבנה של מהותה של החברה. בקורס נעקוב אחר הגישות הפמיניסטיות הראשיות ואחר מוקדי השליטה והמאבק שכל אחת מהן מציעה – זכויות, יצוג תרבותי, מוסד המשפחה והאמהות, האבחנה בין פרטי וציבורי, שוק העבודה, גוף ומיניות.

 

מטרת הקורס הנה להקנות לסטודנטים מושגי יסוד בחשבונאות פיננסית, בהבנה והכרת הדוחות הכספיים המרכזיים: מאזן, דו”ח רווח והפסד ודו”ח על תזרים המזומנים. בקורס יושם דגש על העקרונות החשבונאיים וכן על הבנת שיטת הרישום החשבונאית דרך רישום פקודות יומן, העברת הפקודות לספר החשבונות, רישום פקודות התאמה ובניית הדוחות הכספיים.

הקורס מתעתד להקנות לתלמידים רקע משפטי בסיסי בתחומי משפט שונים, לצד היכרות עם מערכת המשפט, שיטת המשפט הישראלית ומערכת בתי המשפט. הקורס יכלול היכרות עם מערכת המשפט, עם שיטת המשפט הישראלית, עם מושגי יסוד משפטיים ואף היכרות בסיסית עם תחומי משפט שונים.

מטרת הקורס להקנות למשתתפים רקע ביזמות עסקית, החל משלב הרעיון עד שלב הביצוע, לתרום להבנת התהליכים הנדרשים לשם הקמה, ניהול וצמיחה של הקמת עסק חדש. הקורס יבחן את יישום ניהול היזמות תוך התמקדות על עסק חדש.

הקורס עוסק במושגים ובעקרונות לניתוח והבנה של מנגנוני המדיניות המאקרו כלכלית, הקורס יעסוק בהקניית מושגי יסוד וכלי ניתוח בסיסיים בתחום המאקרו כלכלה. במסגרת הקורס יידונו נושאים מאקרו כלכליים כגון מרכיבי החשבונאות הלאומית, מאזן התשלומים והמודל הקיינסיאני – שוק המוצרים, שוק מטבע חוץ וכן שוק הכסף והאופן שבו נקבעים רמת המחירים, הריבית ושער החליפין.

הקורס הינו מבוא להכרת תחומים ועקרונות של ניהול בארגונים ומטרתו להתוודע ולבחון תיאוריות ארגוניות וגישות מרכזיות בתחום המאקרו העומדות בבסיס של תהליך ניהול אפקטיבי ויעיל.

קריאת טקסטים אקדמיים כולל טקסטים מחקריים. תרגול והעמקה של אסטרטגיות קריאה, של סוגי שאלות וסוגי טקסטים, סקירה ומחקר. היבטים לשוניים הכוללים תחביר, מגוון של תבניות ארגוניות של פסקאות ופורמט של טקסט שלם.

מטרת הקורס הינה להקנות לסטודנט כלים לשימוש במידע כמותי ואיכותי מתוך דוחותיהן הכספיים של חברות, לבצע ניתוחים פיננסיים וכן הערכות שווי לאותן חברות וזאת לצורך קבלת החלטות האם להשקיע באותן חברות.

הכרת שיטות המחקר האיכותיות על יתרונותיהן, מגבלותיהן, והדילמות האתיות והפרקטיות שהן מעלות. במהלך הקורס נדון בהיבטים התיאורטיים והיישומיים של שיטות מחקר איכותניות ונכיר כלי מחקר שונים כגון: תצפיות, ראיונות וניתוח טקסטים. הקורס ישלב למידה תיאורטית עם התנסות מעשית.

מטרת הקורס היא להקנות ידע בסיסי בהפרעות נפשיות. הקורס יפתח בדיון על ההבדל בין נורמלי לאבנורמלי, הצורך במתן אבחנה להפרעות נפש, שיטות האבחון השונות, על יתרונותיהן וחסרונותיהן.

הקורס נועד ליצור הבנה בסיסית בתחום ההפרעות הנפשיות. להכיר את המאפיינים הנפשיים-התנהגותיים, תיאורם וזיהויים, ולהעריך את הגורמים הביולוגיים והפסיכו-חברתיים התורמים להתפתחותן או שימורן של הפרעות נפשיות, ואת תפקידם של גורמים תרבותיים בביטויין של אלו.

הכרה עם מושגי יסוד בטיפול פסיכולוגי גישות טיפול מרכזיות, אתיקה טיפולית, ויצירת אינטגרציה בין קורסים קודמים שנלמדו – אישיות, פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית.

הקורס בוחן סוגיות אתיות שונות הקשורות בניהול עסקים וקבלת החלטות אתיות. הקורס מקנה יכולות חשיבה ביקורתיות ומקנה שיטות חשיבה מגוונות בתחום מחקר האתיקה.

הפרויקט יעסוק ביישום החומר והמתודולוגיה שנלמדו בתחומים השונים במהלך כל שנות הלימוד לתואר. במסגרת הפרויקט יבחנו ארגון או חברה ותוצג תכנית פעולה להשבחת ערכם. ניתוח הארגון והסביבה העסקית שבה הוא פועל, תוך יישום תיאוריות ומודלים שנלמדו במהלך התואר, וניתוח אלטרנטיבות להשבחתו בתחומים שונים כגון: שיווק, ניהול, משאבי אנוש, מימון, לוגיסטיקה ופתוח ארגוני.

*ט.ל.ח, פרטי התוכנית עשויים להשתנות.
**רשימת הקורסים יכולה להתעדכן בהתאם לתכנית הלימודים בפתיחת השנה.
***המערכת הינה מערכת מובנית ,קורסי הבחירה עשויים להיפרס אוטומטית וניתנים לשינוי לפי היצע קורסים בלבד ומס' הקורסים הניתנים כפוף למבנה התוכנית.
**** פתיחת הקורסים מותנית במינימום נרשמים.

תנאי קבלה

יתקבלו לתוכנית המועמדים העונים על התנאים הבאים:

הסגל המוביל

לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר גלעד אקסלרד
Gilad Axelrad, Ph.D
ראש החוג
לחץ למידע נוסף אודות פרופ' מלכה מרגלית
פרופ' מלכה מרגלית
Prof. Malka Margalit
דיקנית בית הספר למדעי התנהגות
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר ירון אמזלג
Dr. Yaron Amzaleg
ראש החוג לתואר ראשון במנהל עסקים
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר עוזי לוי
Dr. Uzi Levi
ראש החוג למדעי ההתנהגות
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר ענת תודר אלון
Dr. Anat Toder Alon
סגנית ראש החוג לתואר ראשון במנהל עסקים
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר ליאור גל
Dr. Lior Gal
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר סיון ג'ורג'-לוי
Dr. Sivan George-Levi
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר רוני רוט
Dr. Roni Rot
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר תומר שמידט-ברד
Dr. Tomer Schmidt-Barad
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר זאב לרר
Dr. Zeev Lerer
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר שביט לסקי
Dr. Shavit Laski
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר חגית ארליכמן סימסה
Dr. Hagit Erlichman Simsa
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר הילה טהר
Dr. Hila Tahar
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר אייל רוזנשטריך
Dr. Eyal Rosenstreich
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר אסף שרעבי
Dr. Asaf Sharabi

פרס פלוס


לשיחת חינם הירשמו עכשיו!