לשיחת חינם

צוות דקנט הסטודנטים מלווה ומסייע לסטודנטיות בהריון ולאחר לידה.

להלן עיקרי זכויותיהן של סטודנטיות בהיריון ולאחר לידה:

למידע מפורט על כלל ההתאמות והזכויות של סטודנטיות בהיריון, בטיפולי פוריות, בתהליכי אימוץ / אומנה ולאחר לידה אנא עיינו בתקנון הריון ולידה של המרכז.

זכויות סטודנטית בהיריון

 • התאמות בבחינות - לסטודנטית בהריון תינתן תוספת זמן של 25% ממשך זמן הבחינה ואפשרות לצאת לשירותים בזמן הבחינה.
 • חניה - סטודנטית בהריון זכאית לחנות, ללא תשלום, בקרבה למרכז החל מהחודש השביעי להריונה ועד חודש לאחר הלידה.

למימוש זכויות אלה יש לפנות אל רכזות דיקנט הסטודנטים dnet@pac.ac.il בצרוף אישור רפואי המציין את שבוע ההיריון הנוכחי ותאריך הלידה המשוער.

זכויות סטודנטית יולדת

החלת הזכויות שלהלן תהיה בכפוף להצגת אישור משרד הפנים / בית החולים על מועד הלידה.

כל הזכויות שלהלן תקפות גם עבור סטודנט/ית המאמצ/ת או מקבל/ת ילד למשמורת, ובלבד שהציג/ה אישור משרד הפנים.

 • היעדרות משעורים - סטודנטית אשר ילדה במהלך הסמסטר ונעדרה בגין הלידה מקורסים, תהיה זכאית לגשת לבחינה בתום הקורס ובלבד שהיעדרותה לא תעלה על 40% מהשעורים או שישה שבועות, לפי הגבוה.
 • ביטול קורס - סטודנטית אשר ילדה במהלך הסמסטר תהיה רשאית לבטל קורס/ים גם לאחר המועד האחרון לביטול וזאת בתנאי שטרם נבחנה בקורס, ותוכל להירשם אליו מחדש ללא תשלום נוסף.
 • דחית המשך לימודים - סטודנטית אשר ילדה במהלך הסמסטר תהיה זכאית להקפיא את לימודיה רטרואקטיבית לסמסטר בו ילדה, ולשמור את זכותה להירשם מחדש ללא תשלום, ובלבד שהודיעה על הקפאת הלימודים עד שבוע ימים לפני מועד הבחינות ושתקופת ההקפאה לא עולה על שנתיים.
 • היעדרות מבחינה - סטודנטית אשר נעדרה, בגין לידה, מבחינות (מועד א’ ו/או מועד ב’) שהתקיימו בתקופה של 14 שבועות מיום הלידה, תהיה זכאית להיבחן במועד מיוחד.
 • סטודנט בן/בת זוג של יולדת - זכאי/ת לחופשה בת שבוע ימים מיום הלידה ולמועד בחינה מיוחד אם לא השתתף בבחינה שמועדה היה במהלך 3 שבועות מיום הלידה.
 • ביצוע מטלות - סטודנטית אשר לא ביצעה מטלה במועד שנקבע לכך ושחל בתקופה של 4 שבועות מיום הלידה, תהיה זכאית להגיש את המטלה או מטלה חלופית, בהתאם להחלטת המרצה ובתאום עמו, באיחור של 7 שבועות מתום 4 השבועות.
 • חדרי הנקה והחתלה - לרשות הסטודנטיות עומד חדר המצויד במקרר, שקע חשמלי, מקום ישיבה נוח ובמשטח החתלה. החדר נמצא בבניין A קומה 1 (צמוד לספריה).

זכויות סטודנטית שעברה הפלה

החלת הזכויות שלהלן תהיה בכפוף להצגת אישור רפואי על הפלה:

 • היעדרות מקורס - סטודנטית שעברה הפלה תהיה זכאית להיעדר מלימודיה במהלך שבוע לאחר ההפלה, אלא אם רופא אישר כי מצבה מחייב היעדרות ארוכה יותר, ובלבד שהיעדרותה לא תעלה על 30% מכלל המפגשים בקורס.
 • היעדרות מבחינה - סטודנטית שנעדרה בגין הפלה מבחינה, שהתקיימה בתוך שבועיים מיום ההפלה, תהיה זכאית להיבחן במועד מיוחד.
 • ביצוע מטלות - סטודנטית אשר לא הגישה מטלה במועד שנקבע לכך ושחל בתקופה של שבועיים מיום ההפלה, תהיה זכאית להאריך את מועד הגשת המטלה בשבועיים מיום ההפלה.

הליך פניה וטיפול בבקשות

הטיפול בסטודנטיות “זכאיות” (סטודנטיות בהיריון, בטיפולי פוריות, בתהליכי אימוץ / אומנה ולאחר לידה) מרוכז בדיקנט הסטודנטים.

סטודנטית “זכאית” תדאג להעברת אסמכתא רלוונטית (אישור רפואי ו/או אישור משרד הפנים) לידי רכזות דיקנט הסטודנטים במייל: dnet@pac.ac.il

תקנון הריון ולידה

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.