לשיחת חינם

פרס לאב רחובות

הדפסת פרטי מלגה

פרס לאב רחובות משלבת את הסטודנטים שלנו בעשייה חברתית, ערכית וחינוכית בקהילה, תוך פיתוח תודעה, מחויבות חברתית והכרה בכוחו של כל אחד מאתנו להשפיע על הסביבה ולחולל בה שינוי.

מלגאי התכנית פועלים בהיקף של 4 שעות שבועיות, 140 שעות שנתיות ובתמורה למלגה בסך של 10,000 ₪.

כל אחד מהפרויקטים המוצעים בתוכנית עם מאפיינים ייחודיים ומענה לאוכלוסייה ולסוגיה חברתית שונה. כלל הפרויקטים, מחייבים השתתפות בהדרכות פרטניות ו/או קבוצתיות.

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ”ג הסתיימה . לפרטים והרשמה לשנת הלימודים תשפ”ד לחצו כאן.

פרויקטים בתכנית לשנה”ל תשפ”ד:

 • אורות מעון יום לפעוטות בגילאי 0-3 עם עיוורון או לקות ראייה. הסטודנטים משתלבים במעון, בפעילות היומיומית בגן, קבוצות טיול ותחושה לדוגמא, ובפעילות פרטנית עם ילדי הגן בהתאמה לצרכיהם הייחודיים ובמטרה להקנות כלים, לצד מגבלתם, להתמודדותם בעולם.
 • סח”בק (סטודנטים חונכים בקהילה) – מלגאי סחב”ק פועלים במועדוניות האגף לשירותים חברתיים בקרב ילדים בגילאי 6-12 המתמודדים עם קשיים משפחתיים, רגשיים, התנהגותיים או לימודיים.
  הסטודנטים פועלים ליצירת קשר אישי עם ילדי המועדונית ולפעילות יזומה במרחב הקבוצתי.
 • סימני דרך – מלגאי סימני דרך פועלים בבתים חמים המציעים לבני נוער בגילאי 13-18 במצבי סיכון התחלתיים, חלופה לרחוב ומתן מענה אישי וקבוצתי לצרכים בסיסיים ורגשיים במטרה למנוע או לבלום התדרדרות.
  הסטודנטים משתלבים כמודל משמעותי וחיובי בפעילות הבית , בקשר פרטני וקבוצתי עם בני הנוער ובעבודה משותפת עם צוות הבית החם.
 • סיכויים – מודל ישראלי לטיפול בנוער עובר חוק בגילאי 12-18. מלגאי סיכויים מלווים נער/ה המשולבים בתכנית ומופנים אליה על ידי שירות מבחן לנוער, במטרה ליצור קשר אישי משמעותי, למנוע עבריינות חוזרת ולשלב את הנער/ה בקהילה באופן נורמטיבי. הסטודנטים נפגשים עם הנער/ה בקשר של אח/ות בוגר/ת חיובי ומשמעותי לליווי ותמיכה רגשית וחברתית.
 • עמיתים למשפחה – מלגאי עמיתים למשפחה פועלים בקרב ילדים, נוער וצעירים עם צרכים מיוחדים או בקרב אחים ואחיות לילדים, נוער וצעירים עם צרכים מיוחדים הנדחקים פעמים רבות הצידה. הסטודנטים משתלבים במשפחות או במסגרות עם צרכים מיוחדים, מחלה קשה או נכות בקשר של חונכות פרטנית או קבוצתית למפגש של יחד חברתי ורגשי בהתאמה לצרכיו של הילד/ה/נער/ה/צעיר/ה.
 • סלפ”י – מלגאי סלפ”י פועלים כמנטורים לצעירים בגילאי 18-30 הנדרשים להשלים תעודת בגרות בסיסית לטובת השתלבותם בעולם העבודה. הצעירים לומדים בכיתת לימוד מסודרת עם מורים מקצועיים והסטודנטים מסייעים להם בעבודה פרטנית ובתמיכה לימודית ורגשית. המטרה היא לעודד את הצעירים ללמוד ולגשת לבחינת הבגרות.
 • חונכות סטודנט לסטודנט – המלגאים ישתלבו במסגרת חונכות בקרב סטודנטים המתמודדים עם צרכים מיוחדים לטובת יצירת מפגש לימודי ורגשי בין סטודנט לסטודנט. בעבודה פרטנית ילוו המלגאים את הסטודנטים בהתמודדות עם מטלות לימודיות והכנה לקראת בחינות.
 • שער שוויון – בפרויקט יובילו סטודנטים מסגרת חינוכית, חברתית וספורטיבית לילדים מהפריפריה החברתית המשולבים בבתי הספר היסודיים בעיר. הסטודנטים יפעלו במרכז למידה בו זוכים משתתפי הקבוצה לסיוע בשיעורי הבית ובהכנה למבחנים וכן לפעילויות חינוכיות להקניית ערכים ולגיבוש הקבוצה. בתום פעילות המרכז, ילוו הסטודנטים את חברי הקבוצה לאימון כדורגל קבוצתי. אחת לחודש מתקיים בכל מחוז טורניר גדול וחגיגי אליו תגענה כלל הקבוצות באזור.
 • פעמונים – מלגאי פעמונים ילווה סטודנטים הזקוקים לסיוע והכוונה בהתנהלותם הכלכלית, בהתאמה לצרכיהם וליכולתם. מלגאי פעמונים יעבור הכשרה של ארגון פעמונים הכולל לימוד על התהליך הנדרש לליווי הסטודנט תוך הקניית כלים להנעת שינוי בהתנהלות כלכלית שלילית.
 • מהלב לצלחת – מלגאי מהלב לצלחת ישתלבו בניהול הקשר בין המתנדבים לקשישים במיזם המחבר בין קשישים בודדים שחלקם חיים ללא ביטחון תזונתי לבין מתנדבים ומשפחות המבשלות להם ארוחה חמה בימי שישי. המלגאים יהיו בקשר עם הקשישים, ילוו וידריכו את המתנדבים, יפעילו את לו”ז התורנויות ויזמו פעילויות גיבוש משותפות למתנדבים ולקשישים.
 • ביחד – מלגאי שורשים/יחד משתלבים בקשר פרטני עם ניצולי שואה בביתם במטרה להפיג בדידות במרחב משותף אישי וחברתי. הסטודנטים יבקרו בביתם של עד שני ניצולים מדי שבוע ויפעלו יחד בשיח, משחק ופעילות משותפת.
 • חברותא – תוכנית המחברת בין צעירים חרדים לסטודנטים במטרה ליצירת קשר אישי, שיח בינמגזרי ולימוד משותף. מלגאי הפרויקט ישתלבו במפגשים בינאישיים וקבוצתיים עם צעירים חרדים העוסקים בתחומים שונים כמו העמקת המכנה המשותף, חידוד זהות יהדות משותפת, הסרת חסמים, ניפוץ מיתוסים ועוד.

*לתשומת ליבכם, תנאי הסף והקריטריונים למלגה השונות עשויים להשתנות מעת לעת ועל כן, אנו ממליצים להתעדכן באתר המלגה.

היקף פעילות

5 שעות שבועיות ו-140 שעות שנתיות

מועד אחרון לרישום

ספטמבר – החודש מתייחס לשנה הנוכחית

גובה מלגה

10,000 ₪

מעוניינים לתאם פגישת ייעוץ עם יועץ הלימודים שלנו?

השאירו פרטים ממש כאן

או חייגו כבר עכשיו 08-3006064

תאמו לי פגישה