הירשמו עכשיו!

פרס לאב רחובות

פרס לאב רחובות

פרס לאב רחובות משלבת את הסטודנטים שלנו בעשייה חברתית, ערכית וחינוכית בקהילה, תוך פיתוח תודעה, מחויבות חברתית והכרה בכוחו של כל אחד מאתנו להשפיע על הסביבה ולחולל בה, בו ובאחר שינוי. מלגאי התכנית פועלים בהיקף של 4 שעות שבועיות (פעם או פעמיים בשבוע, בהתאם לפרויקט), 140 שעות שנתיות ובתמורה למלגה בסך של 10,000 ₪. בתכנית משתתפים 100 סטודנטים באחד מבין עשרה פרויקטים ברחבי העיר רחובות. כל אחד מהפרויקטים עם מאפיינים ייחודיים ומענה לאוכלוסייה ולסוגיה חברתית שונה. כלל הפרויקטים, מחייבים השתתפות בהדרכות פרטניות ו/או קבוצתיות. ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ב הסתיימה!  

 פרויקטים בתכנית לשנה"ל תשפ"ב: 

אורות

מעון יום לפעוטות בגילאי 0-3 עם עיוורון או לקות ראייה.
הסטודנטים משתלבים במעון, בפעילות היומיומית בגן, קבוצות טיול ותחושה לדוגמא, ובפעילות פרטנית עם ילדי הגן בהתאמה לצרכיהם הייחודיים ובמטרה להקנות כלים, לצד מגבלתם, להתמודדותם בעולם.

סח"בק (סטודנטים חונכים בקהילה)

מלגאי סחב"ק פועלים במועדוניות האגף לשירותים חברתיים בקרב ילדים בגילאי 6-12 המתמודדים עם קשיים משפחתיים, רגשיים, התנהגותיים או לימודיים.
הסטודנטים פועלים ליצירת קשר אישי עם ילדי המועדונית ולפעילות יזומה במרחב הקבוצתי.

סימני דרך

מלגאי סימני דרך פועלים בבתים חמים המציעים לבני נוער בגילאי 13-18 במצבי סיכון התחלתיים, חלופה לרחוב ומתן מענה אישי וקבוצתי לצרכים בסיסיים ורגשיים במטרה למנוע או לבלום התדרדרות.
הסטודנטים משתלבים כמודל משמעותי וחיובי בפעילות הבית , בקשר פרטני וקבוצתי עם בני הנוער ובעבודה משותפת עם צוות הבית החם.

סיכויים

מודל ישראלי לטיפול בנוער עובר חוק בגילאי 12-18.
מלגאי סיכויים מלווים נער/ה המשולבים בתכנית ומופנים אליה על ידי שירות מבחן לנוער, במטרה ליצור קשר אישי משמעותי, למנוע עבריינות חוזרת ולשלב את הנער/ה בקהילה באופן נורמטיבי.
הסטודנטים נפגשים עם הנער/ה בקשר של אח/ות בוגר/ת חיובי ומשמעותי לליווי ותמיכה רגשית וחברתית.

עמיתים לנוער

מלגאי עמיתים לנוער פועלים בקרב בני נוער המתמודדים עם קשיים נפשיים.
הסטודנטים משתלבים בעבודה פרטנית עם נער/ה, מלווים בקשר רגשי וחברתי ומסייעים בהשתלבות בפעילויות פנאי, חוגים ותנועות נוער במטרה להפיג בדידות ולהקנות כלים להשתלבות חברתית.

עמיתים למשפחה

מלגאי עמיתים למשפחה פועלים בקרב ילדים, נוער וצעירים עם צרכים מיוחדים או בקרב אחים ואחיות לילדים, נוער וצעירים עם צרכים מיוחדים הנדחקים פעמים רבות הצידה.
הסטודנטים משתלבים במשפחות או במסגרות עם צרכים מיוחדים, מחלה קשה או נכות בקשר של חונכות פרטנית או קבוצתית למפגש של יחד חברתי ורגשי בהתאמה לצרכיו של הילד/ה/נער/ה/צעיר/ה.

סלפ"י

מלגאי סלפ"י פועלים כמנטורים לצעירים בסיכון בגילאי 18-30 הנדרשים לסיים השלמת תעודת בגרות בסיסית לטובת השתלבותם בעולם העבודה.
הסטודנטים בעבודה פרטנית ובתמיכה לימודית ורגשית, פועלים במטרה לעודד את הצעירים ללמוד ולגשת לבחינת הבגרות.

חונכות סטודנט לסטודנט

הסטודנטים ישתלבו במסגרת חונכות בקרב סטודנטים המתמודדים עם צרכים מיוחדים במטרה ליצירת מפגש לימודי ורגשי בין סטודנט לסטודנט.
הסטודנטים בעבודה פרטנית ילוו סטודנטים בהתמודדות עם מטלות לימודיות והכנה לקראת בחינות.

שורשים/ ביחד

מלגאי שורשים/ ביחד משתלבים בקשר פרטני עם ניצולי שואה בביתם במטרה להפיג בדידות במרחב משותף אישי וחברתי.
הסטודנטים יבקרו בביתם של שני ניצולים מדי שבוע ויפעלו יחד בשיח משחק ופעילות משותפת.

פעמונים

מלגאי פעמונים ילווה סטודנטים הזקוקים לסיוע והכוונה בהתנהלותם הכלכלית, בהתאמה לצרכיהם וליכולתם.
מלגאי פעמונים יעבור הכשרה של ארגון פעמונים הכולל לימוד על התהליך הנדרש לליווי הסטודנט תוך הקניית כלים להנעת שינוי בהתנהלות כלכלית שלילית.

מהלב לצלחת

מלגאי מהלב לצלחת ישתלבו בניהול הקשר בין המתנדבים לקשישים במיזם המחבר בין קשישים בודדים שחלקם חיים ללא ביטחון תזונתי לבין מתנדבים ומשפחות המבשלות להם ארוחה חמה בימי שישי.
המלגאים יהיו בקשר עם הקשישים, ילוו וידריכו את המתנדבים, יפעילו את לו"ז התורנויות ויזמו פעילויות גיבוש משותפות למתנדבים ולקשישים.

לשיחת חינם הירשמו עכשיו!