לשיחת חינם

תואר ראשון במשפטים הוא תואר יוקרתי המהווה את תעודת הכניסה ההכרחית לעולם המשפט ובנוסף מעניק ללומדיו ידע נרחב ומיומנויות מעשיות השימושיות למגוון משרות בתחומים שונים, לרבות משרות ניהול בכירות. תואר ראשון במשפטים הוא מהתארים האקדמיים הוותיקים שיש, אשר מאז ומתמיד נחשב ליוקרתי במיוחד. הגם שמדובר בתחום ידע אקדמי עצמאי, בפועל הוא מושתת על לימודים אינטר דיסציפלינאריים במגוון תחומים ששורשיהם נעוצים במדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי המדינה ועוד.

מתכונת הלימודים

לימודי בוקר / ערב, יומיים + שישי

משך התוכנית

3 וחצי שנים

מועדי התחלה

אוקטובר 2023

מה לומדים בתואר

תואר ראשון במשפטים במרכז האקדמי פרס נבנה על בסיס התובנה שלפיה כדי לבנות משפטנים מצטיינים, לא די בלימודי הליבה של המקצועות המשפטיים עצמם. כדי לבנות משפטנים שיבלטו בעולם המשפט, יש ליצור תכנית לימודים נרחבת אשר מחברת את מקצועות המשפטים אל דיסצפלינות נוספות המעניקות ללומדים ערך מוסף משמעותי שילווה אותם במהלך הקריירה.

תכנית הלימודים מורכבת מ:
קורסי חובה – העוסקים, רובם ככולם, בתחומי הליבה המשפטיים. קורסים אלה עוסקים בדיני עונשין, דיני נזיקין, דיני חוזים, דיני קניין, דיני ראיות, דיני עבודה, דיני מסים, משפט בינלאומי, סדר דין אזרחי ופלילי, ועוד.

נוסף על אלו ישנם קורסי בחירה, קליניקות משפטיות והקבצים בינתחומיים.

ניתן להרשם גם למסלול מקוצר לתואר שני.

peres plus magazine - לימודי תעודה מתקדמים בשילוב עם התואר

עולם הגישור הופך בעשורים האחרונים להיות חלק מהותי מעולם העסקים ומהעולם המשפטי. תכנית הגישור של המרכז האקדמי פרס בשיתוף עם חברת בר שיח, המוכרת על ידי משרד המשפטים, מכוונת להקנות לסטודנטים שפה, הרגלי חשיבה, טכניקות שונות לניהול מו"מ וכלים מעשיים לפתרון סכסוכים והגעה להסכמות.

התכנית תכלול את שני הקורסים הבאים: גישור-הלכה למעשה, סדנה מתקדמת בגישור

הגישור ככלי ניהולי מקנה משנה סדורה של שלבים, תהליכים ומיומנויות המאפשרים כל זאת. התכנית כוללת לימודים תאורטיים מקיפים לצד תרגול מעשי באמצעות סימולציות והתנסות בהליכי גישור כצד ג’ ניטרלי בעולם המשפטי, וכצד בתוך המו”מ בקונפליקטים האופיניים לארגונים עסקיים. סטודנט שיעמוד בדרישות התכנית יקבל תעודת מגשר מוסמך מטעם משרד המשפטים.

מה עושים עם התואר

תואר ראשון במשפטים הינו בראש ובראשונה תעודת כניסה לעולם המשפט.
בין אם אתם מתכננים קריירה של עריכת דין, ובין אם קריירה משפטית אחרת – תואר ראשון במשפטים הוא תמיד הנדבך הראשון בקריירה משפטית.

בנוסף, התואר מיועד ל:
סטודנטים המתכננים קריירה עסקית או ניהולית.

סטודנטים שטרם החליטו במה ירצו לעסוק – תואר ראשון במשפטים הוא תואר ראשון רב תחומי המעניק ידע וכלים הנדרשים כיום כמעט לכל משרה עתידית. סטודנטים רבים שטרם החליטו במה בדיוק ירצו לעסוק לומדים תואר ראשון במשפטים כדי שזה ישמש בסיס לתאריי המשך או לקריירה עתידית.

סטודנטים ובוגרים מספרים

המרצים כאן הופכים לחברים והם זמינים תמיד לשאלות. אתה יכול לראות מרצה יושב בקפיטריה עם סטודנט על כוס קפה ומתעניין לא רק בלימודים אלא גם בחיים האישיים. גם כשמתחילים לחפש התמחות, המרצים מתעניינים אם מצאת התמחות ואיך אפשר לעזור.

גבריאל זובוק - בוגר תואר ראשון במשפטים, המרכז האקדמי פרס

גבריאל זובוק

בוגר תואר ראשון במשפטים

מתמחה במשרד עו"ד קובלנקו זרנופולוסקי

לאורך כל התואר יש עטיפה שעוטפת אותך. מרצים שזמינים תמיד לשאלות, מתרגל שעד היום שומר על קשר עם כולם ובודק אם הם מסתדרים בהתמחות, יחידה שלמה שמסייעת באופן אקטיבי למצוא התמחות טובה. מרגישים מוגנים כל התואר.

אוריאן חנן - בוגרת תואר ראשון במשפטים, המרכז האקדמי פרס

אוריאן חנן

בוגרת תואר ראשון במשפטים

מתמחה בבית המשפט בראשון לציון

חווית הלימודים במרכז האקדמי פרס משלבת מקצועיות, פיתוח ברמה האישית והכי חשוב אנושיות ומתן מענה אישי. אין ספק כי אצא לשוק העבודה עם הכלים המבטיחים הצלחה בתחום המשפטי.

אנדראה רובינסקי

בוגרת תואר ראשון במשפטים

לכל הסיפורים
אייקון תנאי קבלה

תנאי קבלה לתואר ראשון במשפטים

קבלה מן המניין

יתקבלו במעמד מן המניין מועמדים שהם בעלי זכאות לתעודת בגרות או תעודה שוות ערך והם אחד מאלה:

  • זכאות לתעודת בגרות מלאה ממוצע משוקלל של 95.5 לפחות
  • בעלי ציון קבלה מצרפי של 120 לפחות

קבלה על תנאי

מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות או תעודה שוות ערך בממוצע שבין 88 ל-95.4 או צנ”מ 115-119.9 יוכלו להתקבל על תנאי השגת ציון ממוצע 80 בקורסים דיני עונשין וחוזים, היעדר נכשלים בשנה א’ וממוצע 80 בשנה א’.

מספר הסטודנטים שיתקבלו על תנאי לא יעלה על 20% ממספר המתקבלים לשנה א’.

*בתוכנית זו תיתכן קבלת מועמדים חריגים בהיקף של עד 10% על בסיס התחשבות בנסיבות חיים חריגות.

בעת ההרשמה על המועמד/ת להגיש את המסמכים הנ”ל:

  • תעודת בגרות ישראלית או לחלופין אישור שקילות לתעודת בגרות מהמחלקה להארכת תארים ודיפלומות ממשרד החינוך
  • ספח מבחן פסיכומטרי
  • טופסי רישום מלאים
  • צילום תעודת זהות כולל ספח
  • שתי תמונות פספורט
  • שכר הלימוד לתואר ראשון

שאלות ותשובות

תואר ראשון במשפטים (LL.B) מכשיר את בוגריו למגוון תפקידים בעולם המשפט: עורכי דין, יועצים משפטיים, מגשרים ועוד . לימודי התואר נוגעים רובם ככולם בעולם המשפט על ענפיו: המשפט הפלילי, דיני הנזיקין, המשפט החוקתי וכדו’. במרכז האקדמי פרס ניתן דגש גם על תחומי הלימוד המשיקים למקצוע: כלכלה, פסיכולוגיה, קרימונולוגיה, מנהל עסקים וסוציולוגיה.

בתואר הראשון במשפטים כלל תחומי ההתמחות המרכזיים הינם קורסי חובה. בנוסף אליהם, יוכלו הסטודנטים לבחור מבין קורסי בחירה בתחומים מעולם המשפט ותחומים כלליים. קורסים לדוגמא תמצאו כאן.

תואר פלוס הינו מסלול ייחודי המקנה לבוגריו מגוון תעודות מקצועיות כבר במהלך התואר. בתואר הראשון במשפטים יוכלו הסטודנטים ללמוד קורס נרחב בגישור, בסיומו תוענק להם תעודת מגשר מקצועית שתעניק להם יתרון משמעותי בשוק העבודה.

תנאי הקבלה לתואר מפורטים כאן, עם זאת תיתכן קבלת מועמדים חריגים בהיקף של עד 10% על בסיס התחשבות בנסיבות חיים חריגות.

שלושה ימים, ישנה אפשרות למסלול בוקר או ערב לבחירתכם.

כרגע, ועד הודעה חדשה בנושא, הלימודים מתקיימים במתכונת משולבת: אפשר ללמוד באופן פרונטלי בקמפוס או בלמידה מקוונת – לבחירתו של הסטודנט (למעט בקורסים ספציפיים).
למידע מלא השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם.

אכן, רוב הסטודנטים שלנו משלבים בהצלחה לימודים ועבודה כך שאפשר לצבור ניסיון משפטי מעשי כבר בזמן הלימודים.

כמובן. כחלק משירותיה, היחידה לפיתוח קריירה עוזרת לסטודנטים במשפטים במציאת משרות טורם-התמחות.

בית הספר למשפטים כולל 6 קליניקות משפטיות המעניקות סיוע משפטי לשופטים או לאוכלוסיות מוחלשות. הקליניקות מאפשרות לסטודנטים התנסות ראשונה וישירה של עבודה משפטית מעשית הקליניקות כוללות: קליניקה סניגוריאלית ,סיוע בהוצאה לפועל, סיוע משפטי אזרחי וזכויות אדם ,סיוע לשופטים ועוד ועוד.

המרכז האקדמי פרס מפעיל מגוון תכניות מלגות פנימיות וחיצוניות, על בסיס התנדבות או על בסיס סוציו אקונומי שעוזרות לסטודנטים רבים לממן את לימודי התואר. תוכלו לקרוא על כל התכניות כאן.

בטח! המרכז האקדמי פרס מפעיל את תכנית “בדרך להתמחות”, המכינה את הסטודנטים בשנתם השלישית לקראת תקופת ההתמחות. התכנית כוללת מפגשים עם יועצות היחידה לפיתוח קריירה, לצורך שיפור קורות החיים, סימולציות לראיונות התמחות, והכוונה אישית לקראת תקופת הראיונות. בנוסף מפעילה התכנית יריד תעסוקה המארח משרדי עו”ד מובילים המגייסים מתמחים.

אכן, ישנה אפשרות למסלול מהיר לתואר ראשון ושני במנהל עסקים ב 4 וחצי שנים בלבד.

רחוב שמעון פרס 10 רחובות. הנה כל הדרכים להגיע אלינו גם בתחבורה ציבורית.

מתעניינים בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם או חייגו עכשיו 08-3006064 או חייגו עכשיו

*סטודנטים מוזמנים ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.