לשיחת חינם

המרכז האקדמי פרס חרת על דגלו חתירה למצוינות אקדמית, תוך מתן הזדמנות שווה לרכישת השכלה לכל אדם ככלל ולסטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה בפרט. בהתאם לחזון זה וברוח חוק זכויות תלמידים עם לקות למידה במוסדות על–תיכוניים, פועל במרכז מרכז תמיכה לסטודנטים עם ליקויי למידה והפרעות קשב.

המרכז מעניק לסטודנטים תמיכה וכלים להתמודדות עם האתגר הלימודי ופועל להעצמתם במגוון דרכים, החל מייעוץ כללי והפנייה לאבחונים, מתן התאמות בבחינות, מתן תגבור ותמיכה והעלאת המודעות של חברי הסגל האקדמי לצרכים הלימודיים המיוחדים של הסטודנטים.

פגישות אישיות לפיתוח מיומנויות למידה

כל סטודנט מוזמן לפנות אל אדר רכליס, האחראית על תחום הנגשת כישורי הלמידה, לתיאום מפגשים אישיים במטרה לשפר את מיומנויות הלמידה, ההתנהלות וההיבחנות. המפגשים מותאמים למטרות האישיות של כל סטודנט/ית וכוללים לימוד ושיפור אסטרטגיות למידה במגוון היבטים, כגון: ניהול זמן, התארגנות וארגון חומרי למידה, קריאה והבנה של מאמר אקדמי, אסטרטגיות לסיכום חומר מילולי, טכניקות קידוד וזכירה, התנהלות בבחינות, התמודדות עם מבחני חומר פתוח, התמודדות עם שאלונים סגורים (שאלות אמריקאיות).

לתאום פגישה יש לפנות למייל: ldd@pac.ac.il

במהלך שנת הלימודים תתקיימנה סדנאות קבוצתיות בנושאים אלה.

אבחונים ותנאי בחינה מותאמים

המרכז האקדמי פרס מאפשר לסטודנטים לקויי למידה ו/או בעלי בעיית קשב וריכוז להיבחן בתנאי בחינה מותאמים (למשל: הארכת זמן בבחינה, הקלדת הבחינה על גבי מחשב) במטרה לצמצם ככל שניתן את השפעת ליקויי הלמידה על הביצוע בעת הבחינה. קבלת תנאי בחינה מותאמים מותנית בהגשת אבחונים מתאימים לדיקנט הסטודנטים.

ליקויי למידה

סוגי אבחונים קבילים:  

אבחון דידקטי/פסיכודידקטי שנערך ידי גורם מקצועי מוסמך . על דו"ח האבחון לכלול אבחנה קלינית ברורה והנמקה של ההמלצות לתנאי בחינה מותאמים. סטודנטים שקיבלו בעבר תנאי בחינה מותאמים במוסדות אקדמיים אחרים מתבקשים להציג גם אותם.

על האבחון להיות עדכני, כלומר אבחון שנערך לפני לא יותר משש שנים  (יוצאי דופן בתחום זה הם סטודנטים שאובחנו לאחר גיל 18).

סטודנטים שאין ברשותם אבחון תקף:  מוזמנים לפנות אל לאדר, רכזת כישורי הלמידה, לקבלת סיוע בתאום אבחון.

קבלת אישור להתאמות בבחינות:

  • לאחר בדיקה ומעבר על האבחון, ישלח אל הסטודנט/ית במייל אישור המפרט את התנאים המותאמים להם זכאי/ת בבחינות.
  • המרכז האקדמי פרס אינו מתחייב לקבל כלשונן את ההמלצות על התאמות מכל גורם אבחוני. כל המלצה תישקל לגופה בהתאם לנהלים המקובלים במרכז.

הפרעת קשב וריכוז

סוגי אבחונים/אבחנות קבילים:

 הגורם המוסמך לאבחן הפרעת קשב וריכוז הינו נוירולוג, פסיכיאטר או פסיכולוג מומחה בהפרעות קשב .

מבחנים ממוחשבים לאיתור הפרעת קשב (כדוגמת TOVA/MOXO  ) אינם עומדים בפני עצמם. עם תוצאות מבחנים אלה יש לפנות לגורם המוסמך לשם קבלת אבחנה רפואית והמלצות להיבחנות.

על האבחנה להיות עדכנית, כלומר לא יותר משש שנים  (יוצאי דופן בתחום זה הם סטודנטים שאובחנו לאחר גיל 18) ולכלול המלצות ספציפיות לתנאי היבחנות.

סטודנטים שמעולם לא אובחן ומעוניין לבצע בחינת MOXO : מוזמן לפנות אל אדר לקבלת סיוע בתאום מועד.  

התאמות בבחינות:

  • ההתאמה הנלווית לאבחנה של הפרעת קשב וריכוז היא תוספת זמן בבחינה.
  • קבלת התאמות כגון דף נוסחאות והיבחנות בכיתה עם מספר תלמידים מועט – מותנית בהמלצת הגורם המאבחן ובתלות בחומרת הפרעת הקשב ובאופייה.
  • קבלת התאמות מיוחדות כמו השמעת שאלון הבחינה, כתיבת הבחינה ע"ג מחשב, מותנית בכך שיוכח שהפרעת הקשב והריכוז פוגעת בתפקודי הלמידה הבסיסיים של הסטודנט. במקרה כזה הסטודנט מתבקש להציג גם אבחון דידקטי.

מועד ואופן הגשת האבחונים:

את האבחון יש להגיש עם הרישום ללימודים וזאת על מנת שניתן יהיה לקבל תנאי בחינה מותאמים כבר במהלך הסמסטר הראשון ללימודים.

מועד אחרון להגשת אבחונים:   עד תום השבוע השביעי מתחילת הסמסטר. הטיפול באבחונים שיוגשו מאוחר יותר ידחה לסמסטר העוקב.

כתובת לקבלת מידע ושליחת אבחונים:

אדר רכליס במייל: ldd@pac.ac.il

בטלפון : 08-9378631

אדר רכליס - רכזת הנגשת כישורי למידה במרכז האקדמי פרס

רכזת הנגשת כישורי למידה

אדר רכליס

מיקום

בנין B קומה 5 , מרכז רעו"ת

טלפון

08-9378923

08-9378923

דואר אלקטרוני

ldd@pac.ac.il

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.