מה לומדים בתואר
תכנית התואר השני במנהל מערכות בריאות ללא עבודת תזה במרכז האקדמי פרס מכשירה מנהלים בכירים במערכת הבריאות הישראלית. התכנית מקנה ידע רחב בתחומי התפעול, הכלכלה, המדיניות, הטכנולוגיה והאתגרים העומדים בפני מערכת הבריאות. בנוסף, הסטודנטים רוכשים כלים מגוונים לניהול מוסדות בריאות, הובלת תהליכים ארגוניים, התמודדות עם התנגדויות וביצוע מחקר יישומי בתחום. המטרה היא להכשיר מנהלים איכותיים שיובילו את המערכת ויתמודדו עם האתגרים הניצבים בפניה.
בעקבות משבר הקורונה תחום הבריאות עבר מהפכה בארץ ובעולם, מערכת הבריאות נאלצה לפתוח תקנים חדשים ותפקידים מגוונים על מנת להצליח להתקדם טכנולוגית ולהסתגל למצב החדש ובכך תחום הלימוד במנהל מערכות בריאות תפס תאוצה והפך להיות בין המקצועות המבוקשים בתעשייה.