ד"ר יעל דורון

Dr. Yael Doron

ד

רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע

אלברט אינשטיין

ד"ר יעל דורון היא פסיכולוגית, מטפלת אישית זוגית וקבוצתית, חוקרת ומרצה בנושאי זוגיות, יחסים וטיפול אישי וקבוצתי. בעלת דוקטורט מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה, תואר שני בהצטיינות יתרה במגמה לפסיכולוגיה יעוצית, באוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון בהצטיינות בקרימינולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר-אילן. בנוסף, היא בוגרת לימודי תעודה בפסיכולוגיה רפואית מאוניברסיטת תל אביב, וכן בוגרת התוכנית הארבע שנתית של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית.

יעל מנהלת את "מכון זוגות" לטיפול בנושאי זוגיות ויחסים ברמת גן. כמו כן היא משמשת כחברת סגל ההוראה ומרצה בחוג לחינוך באוניברסיטת חיפה, במכללה האקדמית פרס ברחובות, במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית IIGA)) ובתוכנית להכשרת מנחי קבוצות בבית הספר המרכזי לעובדים הסוציאליים של משרד הרווחה. בנוסף, היא מדריכה צוותים מקצועיים בארגונים שונים בשירות הציבורי, וכמו כן מקיימת הרצאות, הדרכות וסדנאות רבות באופן פרטי, בארגונים ומוסדות בישראל ומחוצה לה.

מ-2001 עד 2005 יעל ניהלה את פורום פסיכולוגיה של ynet. לאחר מכן, מ-2006 עד 2011, יחד עם בן-זוגה גילי בר, שהוכשר כעו"ס, מאמן ומנחה קבוצות, הם כתבו טור ב-ynet בנושאי זוגיות ויחסים. ב-2003 ו-2004, ליוותה כפסיכולוגית את משתתפי התכנית "פרויקט Y", בהפקת Yes. בשנים 2018, 2019, 2020 ו-2021 היא זכתה לחשיפה תקשורתית רבה בהיותה חברה בצוות המומחים בעונה השנייה, השלישית והרביעית של תוכנית הטלוויזיה "חתונה ממבט ראשון", בקשת 12.

המרצים שלנו בתקשורת
מגזין פרס פלוס | "תצאו החוצה מהאפליקציות כי החיים הטכנולוגיים הם אשליה"- קורס הזוגיות של יעל דורון ודני פרידלנדר