לשיחת חינם

תכנית המצטיינים בבית הספר למשפטים כוללת מספר מיזמים המיועדים לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים, הניחנים בסקרנות וברצון להעמקה בתחום המשפטים. התכנית מציעה מספר מיזמים, אשר כל אחד מהם מדגיש פן אחר בחשיבה ובפרקטיקה המשפטית. הקבלה לכל אחד מהקורסים מותנית בהישגים לימודיים גבוהים ובראיון קבלה.

סדנת מצטיינים – משפט ותרבות

בעולם המשפט יש נסיון להוציא לאור ההיגיון את הנסתר, החייתי והיצרי, ולהכניסו לקטגוריות משפטיות. סופרים, מחזאים ובמאים משתמשים במשפט כדרך לארגן בתוך מסגרת רציונלית ומוסרית את האי רציונלי, מתוך הדחף להבין ולהשתלט על הכאוס בהוויה האנושית. האופן בו אנו מתנהגים מושפע מהמשפט ובו זמנית יוצר אותו. בסדנת המצטיינים "משפט ותרבות" נערוך דיונים ונתבונן על טקסטים ממקורות שונים, בין היתר, ספרות, תיאטרון וקולנוע. ננתח את ההתרחשות המשפטית, החושפת בפנינו את המטען ההרסני והבונה של השפה. השיח המשמש את הדיון המשפטי חושף את המשמעות, כוח-השליטה, והמניפולטיביות של המלה. נגלה מבט משלים ונקודת מבט אחרת על עולם המשפט והפסיקה. חלק ניכר מהרצאות הסדנה יוקדש למרצים אורחים אשר יתמקדו ביצירה תרבותית מסויימת וינתחו אותה בפריזמה משפטית, תוך דיון עם הסטודנטים.

קליניקות הסיוע לשופטים בבתי משפט שלום:

הקליניקות לסיוע לשופטים בבית משפט שלום הן קליניקות ייחודיות, המשלבות פעילות עיונית ומעשית של סטודנטים בהנחיית שופטים בבתי המשפט במחוז מרכז ובמחוז דרום. הקליניקות מעניקות לסטודנטים המשתתפים בה הזדמנות ייחודית לחוות לעומק את עולם קבלת ההחלטות המשפטיות, להיחשף עוד בתקופת הלימודים לעבודתו של השופט ולקבל הצצה נדירה לעבודה היומיומית בלשכתו. הסטודנטים שותפים לדיונים, לעבודה המשפטית השוטפת על תיקים משפטיים ויעבדו בצמוד ללשכת השופט.

הסדנה לליטיגציה: המשפט המבויים:

סדנת "המשפט המבוים" מיועדת לסטודנטים בשנה השלישית ללימודי התואר הראשון במשפטים במרכז האקדמי פרס. היא נועדה לאפשר לסטודנטים להכיר מקרוב את תחום הליטיגציה ואת עבודתם של כל הצדדים להליך המשפטי ולהקנות לסטודנטים ידע עיוני ומעשי והתנסות בהתדיינות בפני ערכאות שיפוטיות. בתוך כך נועדה הסדנה לשפר את כושר ההתבטאות בעל-פה ובכתב של המשתתפים ולפתח את יכולתם להציג את טיעוניהם בצורה משכנעת. המשתתפים יעסקו במהלך השנה בעבודה עיונית ומעשית.
לצד לימוד מיומנויות יסוד בליטיגציה, תתמקד הסדנה בהכנה להופעה במשפט המבוים. המשפט המבויים יכלול ניתוח סוגיה משפטית מעשית ופיתוח טיעון; טיעון בכתב – הכנת כתבי טענות; סוגיות בחקירת עדים; טיעון בעל-פה. ההכנה למשפט המבוים תיעשה במספר שלבים: הצגת הסוגיות שיידונו במשפט המבוים ולימוד "עולם התוכן" שלהן; הכנת טיוטת כתב טענות והגשתו למנחים; הדרכה פרטנית לסטודנטים לשם שיפור ביצועיהם; הכנת כתב הטענות הסופי; טיעון בעל פה בפני שופטים, סטודנטים ומרצים.

במשפט המבוים עצמו יטענו חלק מהסטודנטים בסדנה שייבחרו במהלך השנה על-ידי המנחים. המשפט המבויים יתקיים בפני הרכב שופטים בכיר ובנוכחות תלמידי בית הספר למשפטים והמרצים.

פרויקט סמינריון בהדרכה אישית:

מטרת הפרויקט היא להרחיב את היצע הנושאים בקורסי הסמינריון, כמקובל בפקולטות למשפטים ברחבי העולם. סטודנטים בעלי הישגים גבוהים ובעלי יכולת מחקר וכתיבה יוכלו לפנות לכל איש סגל בדרגת ד"ר לפחות ולסכם עם חבר הסגל שידריך אותם באופן אישי.
הפרויקט מתאפשר הודות לעובדה שהסטודנטים נדרשים ללמוד פרו-סמינריון שבמסגרתו הם לומדים את יסודות הכתיבה המדעית.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.