לשיחת חינם

הקליניקות מיועדות לסטודנטים מבית הספר למשפטים בשנה ג' אשר לוקחים בהן חלק במשך שנה אחת. כל קליניקה בנויה משעות עיוניות ושעות פעילות מעשית.

קליניקה למשפט וחברה ישראלית - סיוע אזרחי במרכזי קהילה

הקליניקה מאפשרת לסטודנטים להעניק סיוע משפטי בתחום האזרחי הרחב במוקדי סיוע העוסקים בפניות בתחומים מגוונים החל מתביעות קטנות בשלל נושאים ובין היתר נזיקין וצרכנות; תביעות בעניין סכסוכי שכנים; סיוע בנושא חובות; תביעות בדיני עבודה ותביעות בביטוח לאומי.

הקליניקה לסיוע משפטי אזרחי וזכויות אדם

הקליניקה של הסיוע המשפטי במשרד המשפטים מקנה היכרות מעמיקה עם הנושאים המטופלים ע"י הסיוע המשפטי האזרחי, השייך למשרד המשפטים, מימוש הזכות המוקנית לאדם לשוויון בפני החוק ונגישות לצדק. בקליניקה נלמדים שלל התחומים בהם ניתן ייצוג, כגון מימוש זכויות סוציאליות של אדם ומימוש זכות היסוד לקיום בכבוד במשפט המנהלי והאזרחי, הליכים בביטוח לאומי ומול קצין תגמולים במשרד הביטחון. נדונה גם זכותם של אנשים לקבל ייצוג משפטי בתחומים נוספים: בתחום המעמד האישי, דיני עבודה, פשיטת רגל והוצאה לפועל וניתן דגש מיוחד למימוש זכויות יסוד חשובות של אוטונומיה וחירות כגון אשפוז כפוי, נוער וסחר בבני אדם ונפגעי עבירה. בקליניקה עוסקים בנושאים נוספים בהם הסיוע המשפטי נותן ייצוג כגון, אכיפת אמנות בינלאומיות חשובות בתחום המזונות וחטיפת ילדים.
בחלקה המעשי של הקליניקה, הסטודנטים עובדים במהלך השנה עם עורכי דין העובדים עם הסיוע המשפטי שבמשרד המשפטים.

קליניקות לסיוע לשופטים:

הקליניקה לסיוע לשופטים בבית משפט שלום הינה קליניקה ייחודית, המשלבת פעילות עיונית ומעשית של סטודנטים בהנחיית שופטים בבתי המשפט במחוז מרכז ובמחוז דרום. הקליניקה מעניקה לסטודנטים המשתתפים בה הזדמנות ייחודית לחוות לעומק את עולם קבלת ההחלטות המשפטיות ולהיחשף עוד בתקופת הלימודים לעבודתו של השופט ולקבל הצצה נדירה לעבודה היומיומית בלשכתו. הסטודנטים שותפים לדיונים, לעבודה המשפטית השוטפת על תיקים משפטיים ויעבדו בצמוד ללשכת השופט. הקליניקה מיועדת לסטודנטים מצטיינים.

קליניקת סיוע לדיינים בבתי הדין המשמעתיים של לשכת עורכי הדין

הקליניקה לסיוע לדיינים בבתי הדין המשמעתיים של לשכת עורכי הדין הינה קליניקה ייחודית למרכז האקדמי פרס אשר הוקמה ביוזמת המרכז האקדמי פרס תוך שיתוף פעולה עם ועדת האתיקה ומערך הקבילה המשמעתית של לשכת עורכי הדין במחוז תל אביב. מדובר בקליניקה חדשה וייחודית שאינה קיימת במערך הקליניקות והפרקטיקום בבתי הספר למשפטים בארץ. הפעילות בקליניקה מתחלקת לשניים: חלק אקדמי וחלק מעשי.
בחלק האקדמי: הסטודנטים ילמדו את כללי האתיקה המרכזיים החלים על מתמחים ועורכי דין וכן את סדרי הדין בבתי הדין המשמעתיים של לשכת עורכי הדין, תוך סקירה של הדין הקיים וההלכות החדשות.
בחלק המעשי: במסגרת העבודה המעשית בקליניקה הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בניהול הליכים אתיים (הדומים במהותם לניהול הליכים פלילים), החל מהדיון הראשון בתיק ועד להכרעת הדין וגזר הדין בערכאה הראשונה ולעיתים, ילוו את ההליכים אף לאחר מכן בערכאות הערעור.
הסטודנטים מסייעים להרכב הדיינים בהכנת התיק להקראה ולשמיעת עדויות וראיות, במציאת חומר משפטי רלבנטי, בניסוח ובכתיבת הסדרי טיעון, בסיוע בכתיבת הכרעות דין וגזרי דין ובכל הפעולות הנוספות שיידרשו על מנת לסייע להרכב בית הדין. המדובר בהזדמנות יוצאת דופן ללוות הליכים משפטיים מקרוב. להכיר את עבודת התובעים והסנגורים כמו גם איך מתנהל הליך משפטי, איך חוקרים עדים וגולת הכותרת נטילת חלק בכתיבת פס"ד ובדילמות המלוות את הדיינים היושבים בדין.

הקליניקה הסנגוריאלית:

מטרותיה של הקליניקה הן להציג בפני התלמידים את הפרקטיקה של עריכת הדין הפלילית ואת היחס שבין העבודה המעשית לבין סוגיות תיאורטיות ודילמות אתיות, הנוגעות לעבודת הסניגור.
הסטודנטים חווים את עבודת השטח, מסייעים לסניגורים בעבודתם, לרבות ייעוץ ללקוח – במשרד, בתחנת המשטרה או בבית המעצר, ליווי הסניגורים בהופעות בבתי המשפט, בבקשות למעצרים, בניהול הוכחות, בערעורים, בוועדות שחרורים וכו'. הסטודנטים מסייעים גם בהכנות המשפטיות לקראת הדיונים, כגון: הכנת ערר על מעצר, הכנת בקשה לגילוי חומר חקירה, הכנת סיכומים בכתב, הכנת ערעור וכד'.
שיעורי הקליניקה דנים בנושאים רחבים, לרבות הזכות לייצוג בידי סניגור, מעמד ההודאה במשטרה, התנהלות חוקרים, עבודת הפרקליטות, עסקאות טיעון, סוגיות באתיקה מקצועית של סניגור, עבודה עם מומחים וכו'.

קליניקת הוצאה לפועל וליטיגציה אזרחית:

הקליניקה מעניקה לסטודנטים הכשרה מעשית בתחום ההוצאה לפועל, תוך מתן דגש על ייצוג בבתי המשפט בתחומים שונים מהמשפט האזרחי. במסגרת הקליניקה הסטודנטים נחשפים לעבודתו של עוה"ד בטיפול בתיקים משפטיים, ובין היתר לומדים להכיר את הכללים המשפטיים בהכנת תביעות בהליכים שונים (סדר דין מהיר, סדר דין מקוצר, תובענה על סכום קצוב, בקשה לביצוע שטר, ועוד). כל סטודנט נחשף למגוון רחב ככל האפשר של עבודה מעשית אשר תעניק לו הכשרה מקצועית וכלים שיאפשרו להתמודד עם האתגרים המקצועיים של כל עוה"ד בעבודתם השוטפת. לצד זה, הקליניקה עובדת בשיתוף פעולה עם רשות האכיפה והגבייה, כך שכל סטודנט משלב עשייה חברתית בלשכות ההוצאה לפועל. כל סטודנט מעניק סיוע ראשוני לחייבים מעוטי יכולת בעניינים הנוגעים להליכים ופעילות מערכת ההוצאה לפועל, לרבות ניסוח תצהירים, הגשת התנגדויות, הגשת בקשות למתן צו תשלומים, טענת פרעתי ועוד. במסגרת הקליניקה מתארח רשם הוצאה לפועל לשם הרצאה מקצועית בתחום ההוצאה לפועל.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.