לשיחת חינם

מסלול תואר ראשון במנהל עסקים
עם התמחות במערכות מידע

למערכות מידע השפעה רבה מאד על עסקים וארגונים, ועולם העבודה צמא למנהלים שמבינים בטכנולוגיה ויודעים להפיק ממנה את המירב לטובת הארגון. ההתמחות בניהול מערכות מידע המוצעת לסטודנטים במנהל עסקים נועדה בדיוק למטרה זו.

ההתמחות כוללת 4 קורסים בהם לומדים הסטודנטים כיצד פועלת מערכת מידע וכיצד ניתן לרתום אותה לתועלת הארגון. הסטודנטים ילמדו לתכנת, לנהל נתונים, לפתח מערכת מידע מודרנית בסביבת Web ולהפיק דו”חות ניהוליים בכלי ויזואליזציה מתקדמים. בנוסף, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר הנשען על תוצרי הקורסים בהתמחות, וכולל גם כתיבת אפיון מלא של מערכת מידע. כדי לסיים בהצלחה את ההתמחות נדרשים הסטודנטים לעבור בהצלחה את ארבעת הקורסים בציון ממוצע של 75 לפחות ולהגיש את פרויקט הגמר.

*הקורסים עשויים להשתנות בהתאם לשנת הלימודים

למי מיועד תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בניהול מערכות מידע

התמחות בניהול מערכות מידע מתאימה לסטודנטים המעוניינים בקריירה של ניהול בשילוב האתגר של פיתוח והתאמת מערכת מידע פונקציונאלית.

מה תלמדו בהתמחות בניהול מערכות מידע

הסטודנטים ילמדו על ארכיטקטורת ה-Web , ומבנה יישום בחלוקה לשרת ולקוח. לאחר מכן ילמדו עקרונות של פיתוח מערכות מידע יעילות, כולל עיצוב דפי Web באמצעות HTML ו- CSS ופיתוח מערכת שמופעלת בדפדפן האינטרנט (צד לקוח). לצורך כך יכירו הסטודנטים את שפת התכנות JavaScript על מגוון יכולותיה, לרבות הגדרת משתנים, ביצוע חישובים, שימוש במבני בקרה (תנאים ולולאות), חלוקה לפונקציות, מודל האובייקטים, ניהול שגיאות ועוד.

בקורס ייעשה שימוש בסביבת פיתוח מתקדמת Visual Studio Code .

הקורס עוסק בנושאים הבאים:  תהליך הפיתוח והגדרת דרישות למערכת מידע, תכנון מסדי נתונים טבלאיים באמצעות מודלים סמנטיים כולל נרמול, שפת SQL ליצירת סכמה טבלאית ועדכון נתונים, כתיבת שאילתות בשפת SQL – שאילתות פשוטות, שאילתות צירוף, שאילתות מקובצות, ושאילתות מקוננות.

בקורס ייעשה שימוש בשרת SQL וסביבת ניהול לצורך הקמת מסד נתונים ותרגול נושאי הלימוד.

בקורס זה נכיר את צד השרת ונלמד טכנולוגיות Full Stack . בפרט נרחיב את השימוש ב- JavaScript ונעשה שימוש בשפות וסביבות הרצה נוספות כגון PHP ו- Node.JS המשמשות לביצוע שליפה ועדכון של נתונים בבסיס הנתונים.

בקורס ייעשה שימוש בתוכנות Visual Studio Code ובשרת SQL לצורך הקמת מערכת מידע.

ויזואליזציית מידע היא ההצגה החזותית של נתונים כדי להעביר מידע או מסר בצורה ברורה ונכונה. הצורך והשימוש באמצעי המחשה Data Visualization הולך וגדל ב”עידן המידע”. הקורס סוקר יסודות של תפיסה חזותית, ודן במרחב הפתרונות הוויזואליים בהקשר של סוגי הנתונים, השאלות הנשאלות עליהם וקהל היעד. יישום הקורס יתמקד באבני דרך והכרת כלים שונים לבניית ויזואליזציות מידע וכן ביצירה שלהן בעזרת אקסל ותוכנת Tableau . הסטודנטים יתנסו בהקמה של מערכת דו”חות והתאמת הסמלים הוויזואליים לצרכני המידע ויכירו שיטות לניתוח מידע.

קורסים משתנים בהתאם לשנת הלימוד. 

הסטודנטים יפתחו בצוותים של 3-4 סטודנטים מערכת מידע המורכבת מבסיס נתונים, תוכנה המשתמשת בו, ומערכת דו”חות המיועדת למשתמשי המערכת. הסטודנטים יפתחו את המערכת בכלים שלמדו. לכל צוות יוגדר מנחה שיאשר את נושא הפרויקט, ילווה את הצוות במהלך הפיתוח שלו, ויעריך את תוצרי הפרויקט בסיומו.

תואר פלוס במסגרת ההתמחות

לימודי תעודה בשילוב עם התואר שנותנים יתרון בשוק העבודה

במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים ניתוח מערכות מידע משלב האפיון ועד לכתיבה, ויוכלו להשתלב בסיום לימודיהם בתפקידים בעלי אופי טכנולוגי מובהק בארגונים. בשיתוף הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל

 

קראו עוד

במסגרת התעודה תכירו את מערכות  ה-ERP של חברת SAP העולמית ובישראל ואת השימושים בהן. תקבלו כלים מתקדמים לשימוש במערכות, יישום תהליכים ואינטגרציה בין המודולים השונים.

*המסלול יפתח החל משנת הלימודים תשפ"ה ותוצע לסטודנטים שילמדו החל ממחזור זה.

קראו עוד

בימים אלו על רקע משבר הקורונה נושא ההתנהלות המשפחתית הפיננסית הנכונה הוא בעל חשיבות עצומה. ניהול כלכלת המשפחה הופך בשנים האחרונות להיות יותר מקצועי ומתוחכם, תוך שהוא מאמץ כלים ומושגים מהעולם העסקי.

קראו עוד

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.