לשיחת חינם

מסלול תואר ראשון במנהל עסקים
עם התמחות בניהול משאבי אנוש

המשאב האנושי הוא הנכס המרכזי בכל ארגון. עם התפתחות עולם העבודה וריבוי ההזדמנויות בשוק התעסוקה – גיוס, שימור וניהול עובדים הפכו להיות עניין מאתגר. מי שאמונים על מתן מענה לאתגר הזה, הם מנהלי משאבי האנוש, שמסייעים לחברות ולארגונים לטפח את ההון האנושי שלהם, למקצע אותו, ולגרום לעובדים שלהם להישאר בארגון לתקופת זמן מועילה.

בתחום ניהול משאבי אנוש תחשפו לתיאוריות ואסטרטגיות בתחומי ההדרכה, הגיוס הניהול והארגון. במסגרת זו יבצעו הסטודנטים מגוון רחב של קורסים כגון: התנהגות ארגונית, יסודות הניהול, ניהול משאבי אנוש, למידה והדרכה, גישור, ניהול קריירות ועוד.

*סטודנטים/יות שעמדו בכל דרישות התואר יצאו עם תעודת התמחות ותעודות תואר פלוס בנוסף לתעודת בוגר/ת התואר. 

*הקורסים עשויים להשתנות בהתאם לשנת הלימוד

למי מיועד תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בניהול משאבי אנוש

התמחות במשאבי אנוש מתאימה לסטודנטים המעוניינים להשתלב בתפקידי הדרכה, גיוס וניהול הארגון ובתפקידים נוספים בתחומים משיקים שמהותם עיסוק בהון אנושי.

מה תלמדו בהתמחות בניהול משאבי אנוש

כוחות רבים מעצבים את הסביבה הארגונית והופכים אותה לדינמית ומורכבת: טכנולוגיה, גלובליזציה, שינויים דמוגרפיים, וכלכליים. כל אלו מחייבים גמישות ויכולת השתנות. לאור זאת, מטרת הקורס למידה, הדרכה ופיתוח ארגוני, היא לסייע לסטודנטים להבין כיצד ארגונים והאנשים העובדים בהם רוכשים ידע, מפתחים, מטמיעים אותו, ונעזרים בו כדי להתמודד, באופן אפקטיבי, עם הסביבה האישית והארגונית המשתנה והדינמית.

הקורס יעסוק בתכנים הנוגעים לניהול אסטרטגי של משאבי אנוש, ובו יילמדו תכנים רלוונטיים לתפקיד מנהל משאבי האנוש כשותף עסקי בצמרת הניהולית של הארגון. הקורס ילמד באמצעות הרצאות פרונטאליות, משימות קבוצתיות וניתוחי אירוע. מטרות הקורס הן הקניית ידע תיאורטי ומעשי בתחומי האסטרטגיה העסקית של הארגון, שיש להם נגיעה ישירה לתחום ניהול מערך משאבי האנוש בארגון, וכן הקניית כלים לניהול אפקטיבי של מערך משאבי האנוש בארגון מודרני הפועל מקומית או גלובלית, בהתאם ליעדים האסטרטגיים של הארגון.

מטרת הקורס הראשון בתוכנית היא הקניית מושגי יסוד בניהול מו”מ, ניהול קונפליקטים ובניית הסכמות בעזרת מיומנויות הגישור. הקורס כולל תרגול המיומנויות הלכה למעשה, ניתוח אירועים ויישום בחיי היום יום ובחיי העבודה של המשתתפים. הקורס הוא אחד מבין שניים (מיומנויות הגישור בניהול + סדנה מתקדמת בגישור).

הקורס הוא קורס המשך למיומנויות הגישור בניהול.

מטרות הקורס הן תרגול והקניית ידע מתקדם בהטמעת הגישור בבית המשפט ובארגונים. תרגול המיומנויות הלכה למעשה בסימולציות משפטיות, והטמעת הגישור כתרבות ארגונית. בקורס יעברו הסטודנטים אימון ותרגול אישי בהפעלת מיומנויות הגישור בעת הליך גישור משפטי. הסטודנטים יתורגלו כמגשרים ניטרליים בסימולציות המבוססות על תביעות משפטיות אמתיות. בנוסף יתורגלו הסטודנטים בהפעלת מיומנויות הגישור כשהם צד במשא ומתן בסימולציות המבוססות על קונפליקטים האופייניים לארגונים עסקיים.

זמן הוא המשאב היקר ביותר שלנו. פעמים רבות מה שגורם לאדם להצליח ולהתקדם הם לא בהכרח הכישורים שלו, אלא היכולת שלו לנהל את עצמו נכון. תכנון על פי יעדים וניהול זמן יאפשרו לאדם לתכנן לטווח הארוך ולנהל את הטווח הקצר במינימום מאמצים ומשאבים ובמקסימום יעילות. הסדנה הינה דרך עשיה מעשית העוזרת ומנחה אותנו בקונפליקטים של סדרי עדיפויות, ספקות אישיים, חוסר ארגון אישי, מחויבויות יתר ועוזרת לנו למנוע מהרגלי העבר להצליח בניהול זמננו והשגת יעדים אישיים.

קבלת החלטות הוא תחום מחקר מולטי דיציפלינרי העוסק באופן שבו אנשים שוקלים את החלופות ומקבלים את החלטותיהם. מטרת קורס זה היא לחשוף את הסטודנטים לתהליכי קבלת החלטות שונים, למודלים ותיאוריות הקיימים בתחום, להטיות ולכשלים המלווים תהליכי קבלת החלטות ולדרכים בהן ניתן לשפר תהליכים אלו ולהימנע מאותם כשלים.

מטרת פרויקט הגמר בתחום ההתנהגות הארגונית והניהול היא יישום ושילוב חומרי הלימוד בקורסים השונים ובכלל זה, תיאוריות ומודלים שלמדתם בתחום ניהול הגורם האנושי בארגון, תוך שימוש במקורות מידע אקדמיים ומחקר עדכני בתחום. במסגרת זו, תתבקשו לחקור סוגיה/אתגר/בעיה מעשית המתרחשת בארגון פעיל וקשורה בתחומי ההתנהגות הארגונית בכלל וניהול המשאב האנושי בארגון בפרט. הנכם נדרשים ללמוד ולחקור את הסוגיה/הבעיה באמצעות איסוף נתונים ולנתח אותה על בסיס החומר הנלמד בתחום. לבסוף, יהיה עליכם להציע פתרונות אפשריים התואמים את הניתוח המעשי והתיאורטי.

תארי פלוס במסגרת ההתמחות בניהול משאבי אנוש

לימודי תעודה בשילוב עם התואר שנותנים יתרון בשוק העבודה

ניהול המשאב האנושי הוא אחד האתגרים המרכזיים של חברות בעולם טכנולוגי גלובלי צומח.

קראו עוד

עולם הגישור הופך בעשורים האחרונים להיות חלק מהותי מעולם העסקים ומהעולם המשפטי. תכנית הגישור של המרכז האקדמי פרס בשיתוף עם חברת בר שיח, המוכרת על ידי משרד המשפטים,

קראו עוד

שאלות ותשובות למתעניינים/ת

התמחות במשאבי אנוש פותחת מגוון אפשרויות תעסוקה בתחום הניהול, גיוס, רווחה ודאגה לפרט בארגונים. 

התמחות במשאבי אנוש פותחת לסטודנט את הידע הרלוונטי בגיוס והשמת עובדים, שימור עובדים, אפשרויות הפיתוח שלהם בארגון וניהול ארגוני יעיל. 

יש צורך בידע זה בכל עסק/ ארגון שמעסיק עובדים או שרוצה לגדול ולהעסיק עובדים בעתיד ולכן יכול לתת מידע רב לטובת התרחבות עסק עצמאי. 

התמחות במשאבי אנוש כוללת מגוון קוסים כגון למידה הדרכה ופיתוח ארגוני, סוגיות והיבטים אסטרטגיים במשאבי אנוש, גישור, סדנה לפיתוח מנהלים, קבלת החלטות ועוד. 

הקורסים עשויים להשתנות בכל שנה

את ההתמחות בוחרים בסוף שנה השנייה לתואר, במהלך השנתיים הראשונות לתואר לומדים מבוא לכל מקצועות ההתמחות וכך תוכלו להתנסות בכל המקצועות ולבחור במקצוע שהכי התחברתם אליו. 

כחלק מהתואר המרכז האקדמי פרס מציע קורסים במסגרת תואר פלוס, תואר פלוס מקנה לסטודנטים לימודי תעודה מקצועיים הנותנים יתרון בשוק העבודה ומוציאים את הסטודנט עם ידע פרקטי.

בנוסף קיימת במרכז האקדמי פרס תוכנית “LEVEL-UP” שבמסגרתה הסטודנטים יוצאים להתמחות ארגון גדול וצוברים ניסיון מעשי בתחום ההתמחות.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.