הכל על מדעי ההתנהגות

הכל על מדעי ההתנהגות

תואר ראשון במדעי ההתנהגות הוא מסלול לימודים מבוקש באקדמיה. התואר עוסק בחקר האדם, אישיותו וסביבתו ותוכנית הלימודים מרכזת נושאים מגוונים משלושה תחומי ידע שונים: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. הידע המשולב מאפשר לבוגרים להתמקצע בהבנת רגשות, תהליכי חשיבה, למידה והתפתחות, כמו גם בעיסוק מדעי בתהליכי אבחון וטיפול.

מה עושים עם תואר ראשון במדעי ההתנהגות?

תואר ראשון במדעי ההתנהגות הוא לא רק אחד מתחומי הלימוד המעניינים והמסקרנים שיש; הוא גם מקנה ידע וכלים שפותחים דלתות אל מגוון מקצועות מבוקשים במשק בתחומי החינוך, שיווק, ייעוץ, טיפול וניהול. לדברי ד”ר עוזי לוי, ראש התוכנית למדעי ההתנהגות במרכז האקדמי פרס: “השוק אוהב בוגרים של מדעי ההתנהגות, לא משנה באיזו עבודה. סטודנט שלי קיבל עבודה באינטל בתום התואר הראשון וסטודנטית אחרת קיבלה עבודה כרכזת כוח אדם בהייטק”.

אז, מהן האפשרויות שעומדות בפני מסיימי תואר במדעי ההתנהגות ובאילו מסלולי קריירה הם יכולים לבחור? מה, למשל, יכולים בוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות לעשות בעולמות כמו שיווק ופרסום או משאבי אנוש וניהול? הכנו עבורכם מדריך מפורט שנותן מענה לשאלה מה עושים עם תואר ראשון במדעי ההתנהגות.
מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות

מה לבדוק לפני שבוחרים היכן ללמוד מדעי ההתנהגות?

כדאי לבחור במסלול לימודים של תואר ראשון במדעי ההתנהגות שיאפשר לכם גישה גם לידע התיאורטי העדכני ביותר, אך גם לפרקטיקה מעשית. כדי לבדוק זאת מומלץ לבחון שני נושאים: מי עומדים בראש התוכנית ללימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, וכיצד נראית תוכנית הלימודים.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות במרכז האקדמי פרס כוללת חשיפה נרחבת למחקרים אקדמיים המיצגים קשת רחבה של מודלים מדעיים וגישות טיפוליות. נוסף על כך כוללת התוכנית התנסות בהיבטים היישומיים של התחום במסגרות כמו מרכזים לבריאות הנפש, שירותים פסיכולוגיים (שפ”ח), גני ילדים, בתי ספר מסגרות לחינוך מיוחד ומעונות קשישים. כמו כן, אפשר לשלב במהלך הלימודים גם לימודי תעודה כמו ביופידבק או הנחיית קבוצות.

מי שעומדים בראש בית הספר למדעי ההתנהגות במרכז האקדמי פרס הם פרופ’ מלכה מרגלית, כלת פרס ישראל בתחום החינוך ומפתחת “תיאוריית התקווה”, המשמשת דיקנית בית הספר למדעי ההתנהגות, וד”ר עוזי לוי, ראש התוכנית למדעי התנהגות ואחד המרצים האהודים ביותר במרכז האקדמי פרס.

לדברי פרופ’ מרגלית, דיקנית בית הספר למדעי ההתנהגות וזוכת פרס ישראל בתחום החינוך, הלימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות אף מגבשים זהות עצמית ייחודית אצל הסטודנטים: “אנחנו יודעים כי בעקבות הלימודים תתגבש בהם זהות עצמית הצומחת מתשתית ידע רחבה, מבוססת ועדכנית. הם ירכשו ידע ויפתחו מוטיבציה ורצון למעורבות ולהשתתפות באתגרים בקהילה”.