לשיחת חינם

תכנית הלימודים לתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות

הקורס יעסוק במגוון סוגיות בתחום תפקידם של מנהלים הכלליים ביחס ל המחשוב ומערכות המידע, חלוקת עבודה מול מנהלים הטכניים ומקומם של מנהלים הכלליים בפרויקטים עתירי טכנולוגיה.

 

הכרות עם מדעי המחשב ועקרונות בסיסיים של שפות התכנות. הסטודנטים ילמדו להשתמש בשפת פייתון ויכירו את המבנים הבסיסיים של השפה, לרבות הגדרת משתנים, הגדרת מבני בקרה (תנאים, לולאות), חלוקת התכנית לפונקציות, ורקורסיה. כמו כן יילמדו בקורס רשימות, קבוצות ומילונים, כמו גם שימוש בקבצים וניהול שגיאות. הקורס יעסוק בפתרון בעיות מסוגים שונים באמצעות תכנות, והסטודנטים ילמדו כיצד לתכנן את הפתרון באמצעות אלגוריתם ולממש אותו בשפת התכנות הנלמדת.

ארגונים שונים, מובדלים במאפיינים ייחודיים כמו אופי הארגון, מבנה הארגון, מטרתו, סגנון הניהול שבו ועוד. הכרת הספרות המחקרית בתחום ההתנהגות הארגונית תקנה ללומדים בקורס ידע תיאורטי ויישומי, בהבנת ההתנהגות האנושית בארגונים ודרכי הפעילות של המערכות הארגוניות השונות. דרך סקירת תיאוריות ארגוניות (מאקרו ומיקרו) נתייחס לשלוש רמות (הארגון, הקבוצה והפרט) והשפעתן על תפקוד הארגון ועל תהליכי הניהול בו.

במסגרת הקורס הסטודנטים יכינו תכניות עסקיות למיזמים חדשים שהם עצמם ייזמו בהתבסס על הערכת ההזדמנות העסקית, על ניתוח הסביבה העסקית הרלוונטית למיזם ועל האסטרטגיה העסקית הנדרשת לשם הצלחתו.

הלימודים יכללו גם דוגמאות מעשיות של מיזמים שהצליחו ושנכשלו וכמו כן הסטודנטים ייפגשו עם יזמים ומשקיעים שיתרמו להם מניסיונם ומהידע שצברו במהלך הקמת הסטרטאפים שלהם.

הענקת ידע בסיסי והכרות עם פיתוח תוכנה עפ”י עקרונות Object-Oriented בשפת התכנות Java. הקורס יציג את תחביר השפה, ואת עקרונות המימוש של מחלקות, אובייקטים, מתודות ומשתנים. כמו כן יעסוק הקורס בתורשה וממשקים, מערכים, חריגות, קלט פלט ומחלקות ספריה, וכן בנושאים מתקדמים של ממשק משתמש גרפי ותכנות מקבילי. הסטודנטים יתנסו בסביבת פיתוח מודרנית לכתיבת תכניות, הידור וניפוי שגיאות.

בסיום הקורס הסטודנט יכיר את המבנה, אופן הפעולה והאלגוריתמים במימוש מערכת תקשורת מחשבים, וכן את הפרוטוקולים הנפוצים בתקשורת נתונים. יושם דגש על מודל השכבות ויישומן ברשתות נפוצות כמו רשת Ethernet וכן הצגת עקרונות הפעולה הבסיסית של רשת האינטרנט, לרבות פרוטוקולי TCP/IP ו-UDP/IP ו-HTTP כמו גם עקרונות של רשתות אלחוטיות. בקורס לומדים גם יסודות של תכנות Sockets בשפת פייתון.

הקניית מושגי יסוד בסטטיסטיקה ורכישת כלים כמותיים המסייעים בקבלת החלטות ופתרון בעיות עסקיות וניהוליות.

 

במסגרת קורס זה הסטודנטים יחשפו לדרכים בה מפתחים כיום מוצרים בחברות סטארט-אפ, מתודולוגיות “רזות” לניהול ושיווק המוצר, שימוש בנתונים כבסיס לקבלת החלטות, החדרת מוצרים חדשים לשוק (עבור המאמצים המוקדמים ועבור השוק המרכזי), ערוצי פרסום מרכזיים, כלים טכנולוגיים תומכים ועוד.

הקורס עוסק בנושאים הבאים: (1) עקרונות וטכנולוגיה של מערכות מסדי נתונים: הסביבה ותהליכי הפיתוח (2) תכנון מסדי נתונים טבלאיים באמצעות מודלים סמנטיים כולל נרמול (3) שפת SQL ליצירת סכמה טבלאית, עדכון נתונים (4) כתיבת שאילתות בשפת SQL – שאילתות פשוטות, שאילתות צירוף, שאילתות מקובצות, ושאילתות מקוננות תלויות ובלתי תלויות (5) מזניקים, פרוצדורות ושילוב מסד הנתונים בשפת התכנות (6) תכנון פיסי של מסדי נתונים ושימוש באינדקסים.
בקורס ייעשה שימוש בתוכנת Microsoft SQL Server לצורך הקמת מסד נתונים ותרגול נושאי הלימוד. הסטודנטים יתנסו בתרגילי בית תיאורטיים ומעשיים.

הקורס עוסק בנושאים הבאים: (1) אלגוריתמיקה ומבוא ליעילות חישובית ומדידתה (2) סקירת מבני נתונים לינארים – מחסנית, תור, רשימות מקושרות, (3) אלגוריתמים רקורסיביים ועצים – עץ חיפוש בינארי, עצים מאוזנים וערמות. (4) אלגוריתמים למיון – בועות, בחירה, הכנסה, מיזוג, מהיר, ערימה וספירה מוקד הקורס הוא הבנת הסיבות להבדלים בין מבני נתונים שונים ויתרונותיהם היחסיים. הקורס יכלול מעבדות תרגול בהן יתרגלו הסטודנטים את הפיתוח והשימוש במבני הנתונים והאלגוריתמים בשפת התכנות Java. הסטודנטים יתנסו בתרגילים תיאורטיים ותכנותיים.

 

*ט.ל.ח, פרטי התוכנית עשויים להשתנות.

**רשימת הקורסים יכולה להתעדכן בהתאם לתכנית הלימודים בפתיחת השנה.

***המערכת הינה מערכת מובנית, קורסי הבחירה עשויים להיפרס אוטומטית וניתנים לשינוי לפי היצע קורסים בלבד ומס’ הקורסים הניתנים כפוף למבנה התוכנית.

**** פתיחת הקורסים מותנית במינימום נרשמים.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.