לשיחת חינם

תואר פלוס בניתוח ניירות ערך וניהול פיננסי של חברות

מה תלמדו במסגרת הקורס

שילוב מבט המשקיע עם צד הפירמה המגייסת את כספו. ניתוח ניירות ערך ביחד עם נקודת מבטה של החברה המנפיקה ניירות אלה. הקורס יקנה לסטודנטים יכולת התנהלות בעולם ההשקעות הגלובאלי העדכני תוך היכרות עומק עם שווקי ההון בארץ ובעולם.

מטרת הקורס להביא את התלמיד ליכולת ניהול תיק באופן עצמאי, כאשר בפניו הבחירה בכל מדינה ושוק ניירות ערך ברחבי הגלובוס. נלמדים נושאים אודות מדידת התשואה, הסיכון בהשקעות פיננסיות, הכרת המבנה המוסדי של שוק ההון, הפעילויות המתרחשות בו וניירות הערך הנסחרים בו, תהליך ההשקעה והערכת שווי ניירות הערך, תוך הבנת היתרונות והחסרונות בשווקים בישראל ובמדינות שונות. נכיר גם סחורות ונכסי השקעה נוספים למניות, ונלמד כלי הגנה וגידור. הנושאים הנלמדים הם גם ממבחני הרשות הישראלית לניירות ערך וה – Chartered Financial Analyst (CFA) אירגון האנליסטים, מנהלי התיקים בארה”ב.

בתחום הניהול הפיננסי, נבצע שילוב של הבסיס האקדמי של החלטות המימון של הפירמה עם ההשלכות המעשיות. נלמד על ממצאים אמפיריים הבודקים את התיאוריה. פירמות יכולות לממן את השקעותיהן ממקורות חיצוניים או פנימיים. סוג ניירות הערך שבוחרת הפירמה להשתמש לגיוס הון ממקורות חיצוניים קובע את מבנה הבעלות של הפירמה ויוצר לעיתים ניגוד עניינים בין בעלי ניירות הערך הללו, אשר כולם מעונינים בהצלחת הפירמה. פרק חשוב עוסק בשינויים במבנה הבעלות ובשליטה בפירמה. בחלק זה נדון באמצעים העומדים לרשות בעלי המניות ומשקיעים אחרים להביא לשינוי במבנה הבעלות של הפירמה, ובהשפעה של שינויים אלו על שווי השוק של החברות המעורבות.

בסיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:

  • להבין כיצד לנהל את תיק ההשקעות נכון בתוך תהליכי המאקרו העולמיים.
  • להבין כיצד יש לבחון כדאיות השקעות במגוון נכסים, תוך הבנת צד הפירמה המנפיקה ניירות ערך.
  • להבין את ההבדלים בן בורסת ישראל לבורסות העיקריות בעולם.
  • להבין את משמעות החיסון הפיננסי ברמות שונות.
  • להבין את עקרונות הניהול של ההון החוזר של הפירמה.
  • ליישם מודלים של מימון פעילות פירמה מתוך תפריט מגוון, פנימי וחיצוני.
  • ליישם מודלים לבחינת פעולות כמו מיזוג והשתלטויות מסוגים שונים.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.