לשיחת חינם

תואר פלוס בניהול הנדל"ן

מה תלמדו במסגרת הקורס

הכרת דיני המקרקעין, דיני והליכי התכנון והבניה מהווים נדבך משמעותי מאוד בהליכי ייזום פרוייקטים וניהול מו”מ עם בעלי קרקעות. במסגרת הקורס נכיר את המושגים המרכזיים בתחום, נלמד על הליכי רישום מקרקעין ועל סוגי הזכויות השונים.
– נלמד מהו שיעבוד מקרקעין ואלו הערות ניתן לרשום על מקרקעין וכן נכיר מהי משמעות בית משותף. נעסוק ביחס בין מקרקעין השייכים למדינה לבין מקרקעין פרטיים וההבדל בין קניין פרטי לציבורי, נכיר הליכים של פרוייקטים בתחום ההתחדשות העירונית (פינוי בינוי).
– נלמד על שלבי התכנון השונים על פי הדינים השונים ועל המתח בין הדינים לבין המציאות. נכיר את וועדות התכנון השונות, סוגי תכניות והיחס בין כל אלה.
– נכיר את הליכי הרישוי והבניה, תשלומי היטלי השבחה, הליכי הפקעות ותשלום פיצויים; תכניות איחוד וחלוקה; הליכי תכנון בסוגי מקרקעין מיוחדים (קרקע חקלאית, חוף הים). נלמד על עתירות מינהליות ואפשרויות הערעור על החלטות מוסדות התכנון השונים.
– נבין את מבנה תקציב הרשויות המקומיות והיחס בין המימון העצמי של הרשויות לבין השתתפות הממשלה בתקציבי הפיתוח.

עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:

  •  להכיר מושגי יסוד בדיני המקרקעין, הליכי רישום מקרקעין ומושגי יסוד בדיני התכנון והבניה
  •  להכיר ולהבין את מבנה מוסדות התכנון והליכים מרכזיים בתכנון וברישוי בנייה.
  •  לקרוא נסחי טאבו ולהבין את משמעות ההערות הרשומות בהם.
  •  להבחין בין מקרקעין פרטיים לבין מקרקעין ציבוריים.
  •  להכיר הליכים מרכזיים בהתחדשות עירונית.
  •  להכיר את מבנה התקציב של הרשויות המקומיות עם דגש על נושא תקציבים למטרות פיתוח.
  • להכיר ולהתמודד עם נושא האכיפה של חריגות בניה.
  •  להכיר הליכי תקיפה של החלטות מוסדות תכנון.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.