מה תלמדו במסגרת התעודה
הקורס יעסוק בהצגה וביישום של תפיסה כוללת להקמה והפעלת מיזם עסקי בסביבה טכנולוגית. לאורכו ייחשפו הסטודנטים למגוון השיקולים לאורם מתקבלת החלטה על הקמת מיזם בסביבת ההייטק, ויפתחו היכרות מעמיקה עם אוסף האתגרים הייחודי מולם עומדים היזמים – החל מהקמת הסטארט-אפ, ולכל אורך חייו – בהיבטים הפיננסיים, הטכנולוגיים, העסקיים, התפעוליים והשיווקיים. בחלקו הראשון של הקורס יוקנו הידע והמיומנויות הנדרשים לבניית תכנית עסקית כללית, ובחלקו השני יופנה המיקוד למיזמי הייטק, על כלל מרכיביהם, בדגש על האתגרים הייחודיים בהקמתם וניהולם בהיבטי משאבי אנוש ובהיבטי העבודה מול משקיעים. עם התקדמות רכישת המיומנויות הרלוונטיות, יתורגלו הסטודנטים בבניית מרכיבים מרכזיים בתכנית העסקית למיזם טכנולוגי – בדגש על הצדדים הנדרשים לטובת גיוס משקיעים.
עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:
- לנתח את כלל הגורמים המשפיעים על סיכויי ההצלחה של מיזם טכנולוגי-עסקי אל מול האתגרים העומדים לפתחו: טכנולוגיים, תפעוליים, מימונים ושיווקיים.
- לפתח ולהבנות את מרכיבי המפתח בתכנית העסקית על פיה יפעל – להתנעה והרצה של המיזם לאורך חייו העסקיים.
- להכין ולהציג מצגת לגיוס משקיעים במתכונת המקובלת בענף ההייטק, על כלל מרכיביה.