לשיחת חינם

שאלות ותשובות בעקבות מצב החירום במדינה

בעקבות מצב החירום במדינה וחוסר הוודאות הפוקד את עולם האקדמיה ריכזנו עבורכם את כל השאלות שיתנו לכם מענה לתחילת שנת הלימודים תשפ”ד. 

מילואימניקים/כוחות הבטחון

התשובות לשאלות הבאות, נוגעות למילואימניקים/כוחות הביטחון, נכונות לקבוצות האוכ’ הבאות:

  1. משרתים במילואים, לפחות 14 ימים במהלך הסמסטר; 
  2. אנשי כוחות הביטחון בשירות סדיר וקבע; 
  3. תושבי עוטף חבל עזה ( 7 ק”מ) וכן תושבי כל ישוב שפונה בצפון או בדרום;

בני זוג של אחד מן הסטודנטים המנויים בסעיפים 1-3 שיש להם ילדים עד גיל 13

סטודנט/ית בשירות מילואים וקבע, בני ובנות זוגם, ותושבי עוטף עזה (עד 7 ק”מ) וישובים שפונו בעקבות המערכה, זכאים להיעדר מהשיעורים ולא יפגעו זכויותיהם – לעניין דרישות נוכחות, לזכאות לגשת לבחינות, להגשת עבודות או למתן ציון מיטיב. 

מועדי בחינה מיוחדים ינתנו לסטודנטים אלה + מועדי הגשת העבודות והמטלות של סטודנטים בקבוצות הנ”ל יידחו.

ביצוע בחינת אמיר”ם איננה חובה. במידה ולא הספקתם תוכלו להתחיל מרמת טרום בסיסי אשר משובצת לכם במערכת. במידה וסטודנט מעוניין בכל זאת לגשת, ניתן לבצע את הבחינה במועד מאוחר יותר (בתיאום מול היחידה לאנגלית). חובות אנגלית שאמורות להיות מושלמות עד סוף שנה א’ – תינתן דחייה לגביהן לסוף שנה ב’ לאנשי ונשות כוחות הביטחון ולמפונים ממקום מגוריהם.

  • כל הקורסים יועברו בשנית, ובאופן מרוכז, במשך שלושה ימים רצופים בני 8 שעות, ובזום, במועדים שונים (בהתאם לקורס), החל ה-21/01 עד ה-16/02, בתקווה שהמלחמה תסיים עד אז. גם שיעורים אלה, כמו כלל השיעורים במרכז, יוקלטו ויהיו זמינים לצפייה מאוחרת יותר. בסוף הקורסים המועבירם בשנית, ינתן אמצעי הערכה כלשהו (בחינה/עבודה).  כלומר, הסמסטר מתחיל אפקטיבית לאוכלוסיות המושפעות ביותר מהמלחמה – לקראת סוף ינואר.
  • כל החומר מוקלט וזמין לצפייה בכל עת.
  • המרכז יספק למשרתי המילואים שעות תיגבור פרטניות ע”י מרצה הקורס לשם השלמת חומר הלימודים, וכן שעות חונכות, הסברים לקראת הבחינה והתאמות נדרשות בבחינות.
  • כאמור, כל החומר יושלם כך שהלימודים יסתיימו בזמן לכולם.

שיעורים מוקלטים, ויועברו שעות תגבור פרטניות ומרתונים ע”י מרצה הקורס לכל המשרתים במילואים ואנשי הקבע בחזית ובעורף, כדי להשלים את השעות לאחר תום המערכה. 

כמו-כן, כל הקורסים יועברו בשנית, ובאופן מרוכז, במשך שלושה ימים רצופים בני 8 שעות, ובזום, במועדים שונים (בהתאם לקורס), בטווח התאריכים שבין ה-21/01 ל-16/02, בתקווה שהמערכה תסתיים עד אז. גם שיעורים אלה יוקלטו ויהיו זמינים לצפייה מאוחרת יותר. בסוף הקורסים המועברים בשנית, ינתן אמצעי הערכה כלשהו (בחינה/עבודה מדגמית). 

דיקנט הסטודנטים – ובכל מקרה כל זכויותיהם יוכרו רטרואקטיבית אם לא יוכלו לפנות עכשיו

הפנייה במייל: [email protected] 

זמן הלימודים ומועד הסיום לא אמורים להיות מושפעים מהמצב. המטרה שלנו היא שהמערכה לא תפגע באורך חייהם ובעתידם האקדמי והמקצועי של המשרתים.

בעתיד נעדכן בהתאם להתפתחויות. כאמור, הסמסטר מתחיל אפקטיבית למשרתי כוחות הביטחון, המפונים ובני הזוג שלהם בעלי ילדים עד גיל 13, החל מה-21/01. 

כדי לשמור על יכולתם של מרבית הסטודנטים לסיים את הלימודים במועד אותו הם תכננו, המרכז החליט לפתוח (כמו מוסדות אחרים כגון אונ’ רייכמן והקרייה האקדמית אונו) את הלימודים במהלך חודש נובמבר. במקביל, המרכז משקיע משאבים רבים כדי להשלים את החומר פרטנית למען כוחות הביטחון השומרים עלינו.

כמו-כן, כל הקורסים יועברו בשנית, ובאופן מרוכז, במשך שלושה ימים רצופים בני 8 שעות, ובזום, במועדים שונים (בהתאם לקורס), בטווח התאריכים של ה-21/01 עד ה-16/02. גם שיעורים אלה יוקלטו ויהיו זמינים לצפייה מאוחרת יותר. בסוף הקורס (מסוג זה) ינתן אמצעי הערכה כלשהו (בחינה/עבודה מדגמית). כלומר, הסמסטר מתחיל אפקטיבית לאוכלוסיות המושפעות ביותר מהמלחמה – לקראת סוף ינואר.

כן, מלבד קורסים שאין אפשרות להעבירם בצורה מקוונת ועל כך יעודכנו הסטודנטים בנפרד .

במידת הצורך יינתן פטור מהגשת מטלות שאינן בחינות פרונטליות.

מפונים ותושבי דרום

 כל השיעורים מוקלטים ובמידה שתהיה אזעקה – יושלם החומר לדקות ההיעדרות באופן פרטני.

כמו-כן, כל הקורסים יועברו בשנית, ובאופן מרוכז, במשך שלושה ימים רצופים בני 8 שעות, ובזום, במועדים שונים (בהתאם לקורס), בטווח התאריכים של ה-21/01 עד ה-16/02. גם שיעורים אלה יוקלטו ויהיו זמינים לצפייה מאוחרת יותר. בסוף הקורס (מסוג זה) ינתן אמצעי הערכה כלשהו (בחינה/עבודה מדגמית). כלומר, הסמסטר מתחיל אפקטיבית לאוכלוסיות המושפעות ביותר מהמלחמה – לקראת סוף ינואר.

כל הקורסים יועברו בשנית, ובאופן מרוכז, במשך שלושה ימים רצופים בני 8 שעות, ובזום, במועדים שונים (בהתאם לקורס), בטווח התאריכים של ה-21/01 עד ה-16/02, בתקווה שעד אז המערכה תסתיים גם שיעורים אלה (בנוסף לשיעורים שיחלו בנובמבר) יוקלטו ויהיו זמינים לצפייה מאוחרת יותר. בסוף הקורס (מסוג זה) ינתן אמצעי הערכה כלשהו (בחינה/עבודה מדגמית). כלומר, הסמסטר מתחיל אפקטיבית לאוכלוסיות המושפעות ביותר מהמלחמה – לקראת סוף ינואר.

רק לבחינות צריך להגיע ובמידה ולא יתאפשר – יומר בעבודה או ינתן מועד מיוחד.

אנגלית

ניתן להגיש ציון בחינת אמיר”ם עד לתאריך 19/11/23. יש לדווח על ציון הבחינה דרך אתר מאל”ו אזור אישי למוסד “המרכז האקדמי פרס”.

הקורס טרום בסיסי מקוון פרוס עבורכם במערכת, ניתן לבצעו באופן עצמאי בזמנכם הפנוי ולהשלים את המטלות עד תאריך ההגשה הסופי. לא מומלץ לדחות את הקורס אך במידה וסטודנט מעוניין לדחות-נאשר זאת.

בוודאי, הודעה מסודרת עלתה באתר הקורס, מומלץ לצפות בסרטון ההדרכה טרם ביצוע המטלות. יש לשים לב כי הלמידה בקורסי אנגלית מתבצעת דרך אתר חיצוני (קישור לאתר החיצוני נמצא באתר הקורס).

כספים/ מלגות

ראשית, מלגת המרכז האקדמי פרס על בסיס רקע סוציואקונומי פתוחה בימים אלה להגשת בקשות. להלן רשימת המלגות.

מלגאים אשר משרתים בכוחות הבטחון, מתוקף משימתם, לא החלו בפעילות ובוודאי שתהיה התחשבות בשירותם ובעת בה נשוב לשגרה טובה, יצטרפו לפעילות.

ניתן לפנות באופן פרטני ולקבל הקלות בתשלומים דרך מחלקת שכר במייל:

לימודים

כן, יהיה מענה לסטודנטים מטעם המרצים לכל בקשה, שאלה או דיון. 

כן, ניתן לצפות בשיעורים באפליקציית הזום דרך הנייד, המחשב או הטבלט.

בנוסף, כל השיעורים יוקלטו ויהיה ניתן לצפות בהם במועד מאוחר יותר דרך אתר הקורס מכל מקום ובכל זמן. 

כן, לאחר תום הלחימה נחזור למתכונת הלימודים הישנה שמבוססת על למידה היברידית- הגעה לכיתה או למידה הבית. 

במידה ויש לכם שאלות נוספות ולא מצאתם תשובה לשאלה שלכם ניתן לפנות בכל העת למחלקות הרלוונטיות:

בנושאי מילואים, בחינות ועבודות לד”ר אורנית דוידזון – בז’רנו, דיקאנית הסטודנטים במייל: [email protected]

בנושאי רווחה ומצוקה רגשית לעו”ס שרי בן מוחה – קולטון, ראש מחלקת רווחה ומעורבות חברתית במייל: [email protected]

בנושאי מלגות לשחר רובין, רכזת רווחה ומעורבות חברתית, רכזת נגישות במייל: [email protected] 

בנושאי שכר לימוד, למדור שכר לימוד במייל:  

לשאלות כלליות אודות המצב ניתן לפנות במייל: [email protected] 

שלכם בכל עת, המרכז האקדמי פרס

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.