לשיחת חינם

ד"ר עומר אלוני

ד
quote

משמעותה של הצלחה היא היכולת להתקדם מכשלון לכשלון מבלי לאבד בדל של התלהבות

וינסטון צ'רצ'יל

תחומי לימוד: לימודי משפט, משפט סביבתי, היסטוריה של המשפט, דיני נזיקין, משפט בינלאומי, משפט וחברה

ד”ר עומר אלוני

דוקטור למשפטים שהוסמך במרכז צבי מיתר ללימודי משפט מתקדמים, הפקולטה למשפטים באוני’ תל-אביב, בהנחייתו של ד”ר דוד שור. מרצה בבית-הספר למשפטים במרכז האקדמי פרס ועמית-מחקר (תשפ”א-תשפ”ב) בבית-הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת.  לעומר תארים ראשונים במשפטים ובהיסטוריה כללית (בהצטיינות), וכן תואר שני מחקרי עם עבודת תיזה (בהצטיינות) (בהנחיית פרופ’ רון חריס). במהלך שנה”ל הקודמת התשפ”א (2020-21) שימש עומר כחוקר בתר-דוקטורט בפקולטה למדעי-החברה באוניברסיטת בר-אילן (בהנחייתה של פרופ’ ליאת איילון), ובמימון מענק מטעם קרן מארי קירי.

לאחר הגשת עבודת הדוקטורט בסתיו 2018, עומר הוזמן לפקולטה למשפטים באוניברסיטת פוטסדאם בגרמניה במסגרת תכנית חילופי החוקרים הצעירים בין אוניברסיטת תל-אביב לבין אוניברסיטת פוטסדאם. בתקופה זו, הוא שימש פוסט-דוקטורנט מלגאי שהוזמן על-ידי פרופ’ אנדראס צימרמן, מנהל מרכז פוטסדאם לזכויות אדם במשפט הבינלאומי. בין 2016 ל-2018 שהה עומר כחוקר אורח במרכז רייצ’ל קארסון לסביבה וחברה באוניברסיטת LMU של מינכן במסגרת תכנית החוקרים הצעירים המלגאים של מלגת מינרבה, ובמימונה של הממשלה הפדרלית של גרמניה. ב-2017, הוא התארח כחוקר אורח במכון מקס פלאנק להיסטוריה אירופית של המשפט בפרנקפורט ובמימונה של מלגת דיאלוג. הוא עוד הוזמן לשמש כחוקר אורח בפורום למשפט בינלאומי באוניברסיטה העברית, במכון משפט והיסטוריה ע”ש קרן דיויד ברג ועוד.

עבודת הדוקטורט, “בחזרה לחבר-הלאומים: המשטר הסביבתי של חבר-הלאומים, 1919-1919”, זכתה ב-2019 בפרס טאלין של האגודה האירופית להיסטוריה סביבתית ונבחרה כמחקר הטוב ביותר לשנים 2018 ו-2019. המחקר התפרסם (קיץ 2021) כספר בהוצאת קיימברידג’ – תחת הכותרת: The League of Nations and the Protection of the Environment.  כמו כן, עומר הוא זוכה פרס ראול ולנברג לחקר זכויות אדם ולימודי השואה, ובשנים האחרונות זכה במענקי מחקר ובפרסים מטעם מכון ברג להיסטוריה ומשפט, מלגת ברנדייס, קרן יד טבנקין וקרן קונארד אדנאואר.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.