הירשמו עכשיו!

תואר ראשון במנהל עסקים [B.A]

תואר ראשון במנהל עסקים במרכז האקדמי פרס נבנה על ידי מיטב המרצים, אנשי עסקים והמומחים בישראל, מתוך הבנה שבעולם הטכנולוגי מתחדש ומאתגר ובתחום שהוא רב תחומי ביסודו, יש לאפשר לסטודנטים לבנות לעצמם תואר מותאם אישית שיאפשר להם להתחיל לעצב את דרכם כמנהלים ואנשי עסקים כבר תוך כדי הלימודים.

תכנית הלימודים הייחודית אף נבנתה באופן שיאפשר לשלב באופן מיטבי בין ידע אקדמי העומד בחזית הקדמה והמחקר בעולם, לבין כלים יישומיים ומיומנויות מעשיות שיוכלו לשמש את הסטודנטים במהלך הקריירה.

למה כדאי ללמוד מנהל עסקים במרכז האקדמי פרס?

תואר פלוס

"תואר פלוס" הינו מסלול לימודים ייחודי, המקנה לימודי תעודה מתקדמים בשילוב עם התואר - ליתרון ברור בשוק העבודה.

לכל התוכניות

עתיד של ניהול בהיי-טק עם עבודה מובטחת

תואר ראשון במנהל עסקים בשילוב לימודי דיגיטל

תוכנית ייחודית המשלבת תואר ראשון במנהל עסקים בשילוב לימודי דיגיטל.כך תוכלו לקבל את היתרון של תואר אקדמי יחד עם התמחות מקצועית בתחום מבוקש והתחייבות חוזית לעבודה בהיי-טק! 


לפרטים נוספים

תוכנית ההתמחות של המרכז האקדמי פרס

בשיתוף עם חברת אלומה

התוכנית מאפשרת לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בארגונים המובילים בתעשייה כבר במהלך הלימודים, ולהכיר מקרוב את עולם התעסוקה אליו הם נכנסים, ליצור קשרים עם בכירים בתעשייה ולהתנסות בעבודה מעשית בפועל.
התוכנית מיועדת לתלמידי מנהל עסקים בשנה ג’ בעלי ממוצע 80 ומעלה, ומשלבת לימודים עיוניים בנושאים פרקטיים לצד ההתנסות המעשית.
הקבלה לתוכנית מותנית בראיון קבלה.

בין החברות המשתתפות בתוכנית:

מסלול החברות

תכנית לימודים חדשנית בליווי בכירי החברות המובילות במשק, המעניקה ידע מעשי וכלים אמיתיים שיגרמו לכם להתאהב בקריירה שלכם.
צפו בסרטון מסלול החברות

תכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים

תכנית הלימודים למנהל עסקים

ניהול הוא מקצוע מורכב הדורש ידע והבנה במגוון רחב של תחומים בהתאם לאתגרים המלווים את פעילותה של חברה בעולם העסקים המודרני. בהתאם לכך נבנתה תכנית לימודים ייחודית המורכבת משני רבדים : רובד קורסי החובה ורובד קורסי הבחירה.

קורסי החובה : בניית התשתית האקדמית

במסגרת השנתיים הראשונות ללימודים תלמדו בעיקר קורסי חובה בסיסיים במגוון תחומי הפעילות של חברה – כלכלה, חשבונאות, מתמטיקה וסטטיסטיקה, מימון, שיווק, ניהול משאבי אנוש, יזמות, אתיקה ועוד.

קורסי הבחירה

לאחר שתחשפו למגוון התחומים בתוכנית תוכלו בשנת הלימודים השלישית להעמיק בתחום שמעניין אתכם שבו אתם רוצים להתמחות  מבין שלושה תחומי ההתמחות : שיווק, התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש ומימון וחשבונאות. בנוסף יוכלו הסטודנטים ללמוד ולקבל תעודות מעשיות (תואר פלוס) במגוון תחומים.

מנהל עסקים בתחום ידע שיווק

בתחום השיווק תחשפו לתאוריות ואסטרטגיות שיווקיות שהן מרכיב חשוב בפעילותה והצלחתה של החברה. מגוון הקורסים בתחום זה כולל קורסים בהתנהגות צרכנים, תקשורת שיווקית, יזמות, שיווק דיגיטלי, ניהול מותגים, ניהול מכירות, מסחר אלקטרוני ועוד.

מנהל עסקים בתחום ידע מימון וחשבונאות

בתחום המימון תחשפו לעולם הבנקאות הביטוח והפיננסיים. מגוון הקורסים בתחום זה כולל קורסים בניהול השקעות, שוק ההון, בנקאות, מיסים, נדלן ויעוץ משכנתאות, לוגיסטיקה ורכש, פנסיה ועוד.

מנהל עסקים בתחום ידע ניהול משאבי אנוש

בתחום ניהול משאבי אנוש תחשפו לתיאוריות ואסטרטגיות בתחומי ההדרכה, הגיוס הניהול והארגון. במסגרת זו יבצעו הסטודנטים מגוון רחב של קורסים כגון: התנהגות ארגונית, יסודות הניהול, ניהול משאבי אנוש, למידה והדרכה, גישור, ניהול קריירות ועוד.

מטרת הקורס הנה להקנות לסטודנטים מושגי יסוד וכלי ניתוח בסיסיים בכלכלה. במהלך הקורס יבחן מערך השיקולים של היחידות הכלכליות המרכיבות את הכלכלה, תחת המסגרת של כוחות הביקוש וההיצע, תוך שימת דגש על עקרונות הניתוח השולי והבנת מושגי היסוד החשובים.

מטרת הקורס הנה להקנות לסטודנטים מושגי יסוד בחשבונאות פיננסית, בהבנה והכרת הדוחות הכספיים המרכזיים: מאזן, דו”ח רווח והפסד ודו”ח על תזרים המזומנים. בקורס יושם דגש על העקרונות החשבונאיים וכן על הבנת שיטת הרישום החשבונאית דרך רישום פקודות יומן, העברת הפקודות לספר החשבונות, רישום פקודות התאמה ובניית הדוחות הכספיים.

העמקת הכלים התיאורטיים והמעשיים בחשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי הנדרשים להבנת וניתוח בעיות ניהוליות. הקורס יתרכז באלגברה, פתרון משוואות, נגזרות וחקירת פונקציות.

הקורס יתמקד בסטטיסטיקה תיאורית, סולמות מדידה, אוכלוסייה, מדגם, טבלת שכיחויות, מדדי פיזור הסתברות, עצי החלטה ומשתנה מקרי.

פיתוח כישורים הדרושים לפענוח טקסט וכתיבת טקסט ברמה אקדמית: מתן כלים אשר יסייעו לסטודנט לזהות נושאים מרכזיים בטקסטים אקדמיים, סיכומם ושימוש במידע המצוי בהם.

 

מטרת הקורס הרחבת ההבנה לגבי מושגים מרכזיים, הקורס סוקר את תחום השיווק מנקודת מבט ניהולית. במהלך הקורס תוצג “השפה השיווקית” באמצעות סקירה של מושגי היסוד והתפיסות הבסיסיות בתחום השיווק. בקורס נדון בפעילויות השיווק השונות, נציג כלים להתמודדות עם מצבים ויעדים ששונים, ונלמד עקרונות להחלטות אסטרטגיות בשיווק.

הקורס נועד לפתח מסגרת התייחסות שיטתית ומעמיקה להבנת מורכבות ההתנהגות האנושית בארגונים. הקורס מתמקד במספר נושאים אשר מיצגים את המחקר של התנהגות ארגונית ברמת הפרט והקבוצה בארגון.

מטרת הקורס להעמיק את ידיעותיו של הסטודנט ולהקנות ידע וכלים בסיסיים בהסקה סטטיסטית ורגרסיה לינארית.. הקורס מתמקד בנושאים שונים בהסקה סטטיסטית, אמידה ובדיקת השערות במבחנים פרמטריים ואי – פרמטריים, ניתוח פלט אקסל ורגרסיה לינארית.

הקורס מתעתד להקנות לתלמידים רקע משפטי בסיסי בתחומי משפט שונים, לצד היכרות עם מערכת המשפט, שיטת המשפט הישראלית ומערכת בתי המשפט. הקורס יכלול היכרות עם מערכת המשפט, עם שיטת המשפט הישראלית, עם מושגי יסוד משפטיים ואף היכרות בסיסית עם תחומי משפט שונים.

קורס זה סוקר את התהליכים השונים המשפיעים על הדרך שבה אנשים בוחרים, משתמשים ונפטרים ממוצרים שירותים או רעיונות.  הבנה טובה יותר של צרכנים תאפשר פיתוח אסטרטגיות שיווקיות יעילות יותר המבוססות על תאוריות ועל ידע מחקרי נרחב.

מטרת הקורס הצגת ובחינת ההיבטים השונים של המימון, תוך לימוד ראשוני של כלי הניהול  הפיננסי להחלטות השקעה בתנאי וודאות.  הקורס יקנה ידע עם מרכיבי המימון של הפירמה והבנת מושגי יסוד בתאוריה של המימון.

הטכנולוגיה נמצאת איתנו בכל מקום ומשפיעה באופן ניכר על פעילויות האדם /הקהילה/החברה והארגון העסקי. עבור הארגון, שילוב של מערכות מידע וטכנולוגיה הינו תנאי בסיסי ליצירת אפקטיביות עסקית והתייעלות וזאת על מנת להתמודד עם התחרות מול מתחרים. השימוש במחשבים, תקשורת, מערכות מידע וסייבר הופך למרכיב מהותי בכל ענפי התעשייה.

 

הקורס מיועד להקנות ידע משפטי למנהלים וללמדם סוגיות משפטיות שונות המשיקות לתחום העסקי בדגש על דיני חוזים. מטרת הקורס היא ליתן בידי המנהל “ארגז כלים” לניתוח משפטי של סיטואציות עסקיות ואינטראקציות חוזיות על מנת שיוכל להתמודד עם סוגיות שונות הכרוכות בניהול שוטף של עסקים ובבניית עסקאות בצורה יעילה ומוצלחת. 

הקורס עוסק  בהיבטים שונים הקשורים למערך משאבי אנוש בארגון, כגון:

תכנון אסטרטגי של משאבי אנוש, גיוס, מיון וקליטת עובדים, הדרכה, הערכת עובדים, תמריצים ותגמולים, ויחסי עבודה. כמו כן יידונו סוגיות של הטרדה מינית בעבודה, וסיום יחסי עובד מעביד

הסוציולוגיה עוסקת בחקר, איתור והכרה של תופעות ובעיות חברתיות, ופיתוח היכולת לראות את הקשרים שבין התופעות במישור הכללי למציאות החברתית במישור האישי והיומיומי. במסגרת הקורס נעשה הכרות ראשונית עם מושגי היסוד של המדע הסוציולוגיה ומגוון הנושאים הנחקרים במסגרת דיסציפלינה זו .

הקורס עוסק במושגים ובעקרונות לניתוח והבנה של מנגנוני המדיניות המאקרו כלכלית ,הקורס יעסוק  בהקניית מושגי יסוד וכלי ניתוח בסיסיים בתחום המאקרו כלכלה. במסגרת הקורס יידונו נושאים מאקרו כלכליים כגון מרכיבי החשבונאות הלאומית, מאזן התשלומים והמודל הקיינסיאני- שוק המוצרים, שוק מטבע חוץ וכן שוק הכסף והאופן שבו נקבעים רמת המחירים, הריבית ושער החליפין.

 

הקורס הינו מבוא להכרת תחומים ועקרונות של ניהול בארגונים ומטרתו להתוודע ולבחון תיאוריות ארגוניות וגישות מרכזיות בתחום המאקרו העומדות בבסיס של תהליך ניהול אפקטיבי ויעיל.

הקורס מתמקד בהכרת המערכת החשבונאות הניהולית וההבדלים בינה לבין מערכת החשבונאות הפיננסית; הכרת שיטות תמחיר ומערכת התמחיר בעסק ככלי לקביעת עלות מוצרים ושירותים: ניתוח מידע רלוונטי ממערכת החשבונאות הניהולית לצורך קבלת החלטות ניהוליות: הכרת השימוש במערכת התמחיר למטרת בקרה ניהולית.

מטרת הקורס להקנות למשתתפים כלים לקבלת החלטות השקעה בתנאי אי-וודאות. נגדיר את המושגים אי וודאות וסיכון. נמדוד את הסיכון בעזרת פרמטרים שונים כמו סטיית תקן, שונות וביטא (מקדם סיסטמטי) ונשתמש בכלים סטטיסטיים לניתוח הסיכון ובקריטריונים לבדיקת כדאיות השקעה בתנאי אי-ודאות. נבחן את התועלת מול הסיכון והתשואה של המשקיע ונגדיר זאת בעזרת פונקציית התועלת ורמת שנאת הסיכון של המשקיעים.

מטרות קורס זה הן לחשוף את הסטודנטים למקורות ושיטות לאיסוף ועיבוד נתונים כמותיים ממקורות מידע שונים. לאפשר לסטודנטים להכיר ולהתמקצע בשימוש בתוכנת גיליון אלקטרוני לניתוח והצגת בעיות וסוגיות סטטיסטיות כגון הסקה על הפרש ממוצעים במדגמים מזווגים ובלתי תלויים, ניתוח שונות, פיתוח וחישוב מדדי קשר ורגרסיה לינארית.

מטרת הקורס היא להקנות לסטודנט ידע בסיסי על האופן בו פועלת המערכת הכלכלית במשקים תחרותיים, ולפתח כלי ניתוח באמצעותם יוכל הסטודנט לנתח מצבים שונים. הקורס יעסוק בחקר המניעים הבסיסיים של היחידות הכלכליות המרכיבות את המשק. במיוחד נדון בהסבר ההתנהגות של צרכנים ופירמות במשק תחרותי

מטרת הקורס הינה להקנות לסטודנט כלים לשימוש במידע כמותי ואיכותי מתוך דוחותיהן הכספיים של חברות , לבצע ניתוחים פיננסיים וכן הערכות שווי לאותן חברות  וזאת לצורך קבלת החלטות  האם להשקיע באותן חברות .

קריאת טקסטים אקדמיים כולל טקסטים מחקריים. תרגול והעמקה של אסטרטגיות קריאה, של סוגי שאלות וסוגי טקסטים, סקירה ומחקר. היבטים לשוניים הכוללים תחביר, מגוון של תבניות ארגוניות של פסקאות ופורמט של טקסט שלם.

מטרת הקורס להקנות למשתתפים רקע ביזמות עסקית, החל משלב הרעיון עד שלב הביצוע, לתרום להבנת התהליכים הנדרשים לשם הקמה, ניהול וצמיחה של הקמת עסק חדש. הקורס יבחן את יישום ניהול היזמות תוך התמקדות על עסק חדש.

מטרת הקורס היא להציג את ההתפתחויות בכלכלת ישראל, להצביע על ההישגים ולדון בבעיות ובדרכים לפתרונן, להעריך את הפוטנציאל הכלכלי של ישראל ולזהות את הסכנות העומדות לפתחה.

בקורס נתאר את המשק הישראלי בחתך הזמן. כמו כן נתאר את האירועים הכלכליים של השנים האחרונות ונציג דוגמאות שמראות כיצד הממשלה (משרד האוצר)  והבנק המרכזי פועלים ביחד ולחוד במטרה להשיג את היעדים הכלכליים של ישראל.

הקורס נועד להקנות לסטודנטים ידע, בקיאות ויכולת ניתוח מעשית ותיאורטית בסוגיות יסוד בדיני תאגידים בראי החקיקה, הרגולציה הספרות והפסיקה בתחום. הקורס מציג מושגי בסיס בדיני חברות, מנתח ומדגים עקרונות יסוד בדיני חברות ודן בפרשות מרכזיות בפסיקת בית המשפט העליון בתחום. בין יתר הסוגיות שיידונו בקורס: ממשל תאגידי, סוגי תאגידים, הקמת חברה, הרמת מסך ואחריות נושאי משרה.

לתקשורת השיווקית המשולבת תפקיד מרכזי בהצלחתו של כל מותג. קורס זה יתמקד בתמהיל התקשורת השיווקית ובתרומתו של כל אחד מהמרכיבים. במהלך הקורס ייבחנו הכלים העומדים לרשותם של מקבלי ההחלטות הן ברמה האסטרטגית והן ברמה הטקטית. מטרת הקורס היא להציג בפני הסטודנטים את הדילמות והבעיות המרכזיות בניהול התקשורת השיווקית ולהקנות לסטודנטים את “ארגז הכלים” הנדרש הלכה למעשה.

מטרת הקורס הנה הכרות והבנה של שוק ההון בישראל כולל שיטות ההנפקה והמסחר וכן הקניית כלים בסיסיים להבנה וניתוח של ניירות הערך הנסחרים בשוק הקורס מחולק לשני חלקים בסיסיים.  בחלק הראשון נדון בתפקידו של שוק ההון כמנוע צמיחה חשוב ונכיר את הבורסה לניירות ערך בת”א כולל תיאור מבנה הבורסה, החברות הציבוריות והמוצרים הנסחרים בבורסה.

מטרת הקורס להקנות לסטודנטים מושגי יסוד הקשורים לאנגלית עסקית ופיתוח מיומנויות בהבנת הנקרא של טקסטים מתחומי מנהל עסקים ברמה האקדמית. קריאה אקדמית תוך דגש על אוצר מילים  -סיטואציות ואינטראקציות הקשורות לתחום העסקי

הקורס בוחן סוגיות אתיות שונות הקשורות בניהול עסקים וקבלת החלטות אתיות. הקורס מקנה יכולות חשיבה ביקורתיות ומקנה שיטות חשיבה מגוונות בתחום מחקר האתיקה. 

הפרויקט יעסוק ביישום החומר והמתודולוגיה שנלמדו בתחומים השונים במהלך כל שנות הלימוד לתואר. במסגרת הפרויקט יבחנו ארגון או חברה ותוצג תכנית פעולה להשבחת ערכם.ניתוח הארגון והסביבה העסקית שבה הוא פועל, תוך יישום תיאוריות ומודלים שנלמדו במהלך התואר, וניתוח אלטרנטיבות להשבחתו בתחומים שונים כגון: שיווק, ניהול, משאבי אנוש, מימון, לוגיסטיקה ופתוח ארגוני.

6 קורסי בחירה סה”כ לשנה ג’ 

לדוגמא: משא ומתן עסקי, סדנה מתקדמת בגישור, מבוא לחדשנות טכנולוגית, שיווק דיגיטלי, שיווק ברשתות חברתיות ועוד.

*ט.ל.ח, פרטי התוכנית עשויים להשתנות.
**רשימת הקורסים יכולה להתעדכן בהתאם לתכנית הלימודים בפתיחת השנה.
***המערכת הינה מערכת מובנית ,קורסי הבחירה עשויים להיפרס אוטומטית וניתנים לשינוי לפי היצע קורסים בלבד ומס' הקורסים הניתנים כפוף למבנה התוכנית.
**** פתיחת הקורסים מותנית במינימום נרשמים.

רישום ותנאי קבלה לתואר ראשון במנהל עסקים

יתקבלו לתכנית מועמדים העונים על התנאים הבאים:

בעת ההרשמה על המועמד/ת להגיש את המסמכים הנ”ל:

  • תעודת בגרות ישראלית או לחלופין אישור שקילות לתעודת בגרות מהמחלקה להארכת תארים ודיפלומות ממשרד החינוך
  • ספח מבחן פסיכומטרי
  • טופסי רישום מלאים
  • צילום תעודת זהות כולל ספח
  • שתי תמונות פספורט
  • שכר הלימוד לתואר ראשון

 

קרא עוד על רישום ותנאי קבלה לתואר ראשון במנהל עסקים

סגל אקדמי

ד"ר ירון אמזלג
Dr. Yaron Amzaleg
ראש החוג למנהל עסקים
פרופ' עמוס דרורי
Prof. Drory Amos
ד"ר ענת גייפמן-ברודר
Dr. Anat Geifman-Broder
ד"ר ליאור גל
Dr. Lior Gal
לחץ למידע נוסף אודות נועם הלל
נועם הלל
Noam Hillel
עמי מי-טל
Ami mey-tal
יאנה נכט
Yana Nacht
בעז לויתן
Boaz Leviatan
זהבה גלאון
Zehava Galon
שחר אמאנו
shahar amano
שחר גור אריה
Shachar Gur Arie
לחץ למידע נוסף אודות עו"ד חיים גרוברג
עו"ד חיים גרוברג
Haim Gruberg
ד"ר איזולדה שרייבר
Dr. Ezolda Schreiber
ד"ר לילי צ'רניאק-חי
Dr. Lily Chernyak-Hai
ד"ר רונן הראל
Dr. Ronen Harel
לחץ למידע נוסף אודות אלמוג ג'רסי
אלמוג ג'רסי
Almog Gerassy
אפי כדורי
Efi Kaduri
נסי מראד
Nessi Mrad
צבי זרחיה
Zvi Zerahia
נטלי בן אבו
Natalie Ben Abu
שחר ארליך
Shachar Erlich
לחץ למידע נוסף אודות ג'יי זאודרר
ג'יי זאודרר
Jay Zauderer
מייק לוי
Mike Levy
רו"ח שי דניאלי
SHAI DANIELY C.P.A
ד"ר שרון מירסקי עוזיאלי
Dr. Sharon Ouziely Mirsky
שני מלכה-אברהם
Shani Malka-Avraham
שלומי לחנה
Shlomi Lahana
ארז מלצר
Erez Meltzer
יניב משה
Yaniv Moshe
נעם הרציג
Noam Herzig
לחץ למידע נוסף אודות שלמה גוטלר
שלמה גוטלר
Shlomo Gotler
טום בורג
Tom Burg
זאב קאים
Zeev Kaim
משה פדרבוש
Moshe Federbush
כלילא רדיאנו
Clila Radiano
להט צבי
Lahat Tzvi
אביעד דוד, רו"ח
Aviad david, CPA
חלי עולמי
Heli Olami
לימור שמרלינג
Mrs. Limor Szmerling
לימור מאיר
Limor Meir
אפרת בר
Efrat Bar
ד"ר ענת תודר אלון
Dr. Anat Toder Alon
ד"ר ינון היימן
Dr. Inon Haiman
לשיחת חינם הירשמו עכשיו!