הירשמו עכשיו!

תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות [B.A]

תוכנית לימודי מערכות מידע ניהוליות מכינה את בוגריה לאתגרים ולצרכים של סביבת מערכות המידע ומכשירה לעבודה בתעשייה עתירת הידע בארץ ובעולם.
התואר משלב ידע מתוך לימודי מנהל עסקים, לימודי ניהול, כלכלה ואסטרטגיה, לימודי מחשבים ומערכות מידע.

תוכנית הלימודים מקנה כלים מקצועיים המאפשרים השתלבות בענף ההייטק כבר בסיום השנה הראשונה ללימודים.

למה כדאי ללמוד מערכות מידע ניהוליות במרכז האקדמי פרס?

התחייבות לעבודה בהייטק
מסלול ישיר לתואר שני
למידה היברידית
תואר פלוס

תואר פלוס

כולל השמה מובטחת בשיתוף

יתרון ברור בשוק העבודה!

"תואר פלוס" הינו מסלול לימודים ייחודי, המקנה לימודי תעודה מתקדמים בשילוב עם התואר - ליתרון ברור בשוק העבודה.

תוכנית ההתמחות של המרכז האקדמי פרס

בשיתוף עם חברת אלומה

התוכנית מאפשרת לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בארגונים המובילים בתעשייה כבר במהלך הלימודים, ולהכיר מקרוב את עולם התעסוקה אליו הם נכנסים, ליצור קשרים עם בכירים בתעשייה ולהתנסות בעבודה מעשית בפועל.
התוכנית מיועדת לתלמידי מנהל עסקים בשנה ג’ בעלי ממוצע 80 ומעלה, ומשלבת לימודים עיוניים בנושאים פרקטיים לצד ההתנסות המעשית.
הקבלה לתוכנית מותנית בראיון קבלה.

בין החברות המשתתפות בתוכנית:

תכנית לימודים לתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות

תוכנית הלימודים מקנה כלים מקצועיים המאפשרים השתלבות בענף ההייטק כבר בסיום השנה הראשונה ללימודים ומשקפת את הניסיון שנרכש בתחומי מערכות מידע באוניברסיטאות בארץ ובעולם. מרכיבי התוכנית הותאמו לדרישות שמוצגות על ידי הגופים המובילים בעולם

מערכות המידע כמו:

התוכנית במרכז האקדמי פרס פועלת בשיתוף עם הלשכה לטכנולוגית המידע בישראל –

The Israeli Chamber of Information Technology.

 כל המסיימים את מסלול הלימודים יקבלו תעודת מנתח/ת מערכות מידע מתמחה זו מטעם הלשכה לטכנולוגית המידע בישראל

הלשכה הינה עמותה ציבורית המאגדת, מפתחת ומייצגת את כל אנשי טכנולוגיות המידע והתקשוב בישראל, במטרה לייצר ערך חברתי, ארגוני ועסקי, ולהוות בית מקצועי יציב לקידום חבריו. הלשכה מהווה פלטפורמה לפעילות מקצועית, למפגשי העשרה והשראה, הסמכות מקצועיות, נטוורקינג מקצועי, עסקי וחברתי למקצועני טכנולוגיות המידע וההייטק בארץ.

כחלק משיתוף הפעולה אתם זכאים להצטרף כחברים אישיים בלשכה, ולקבל את מיטב הפעילויות שהיא מציעה, ללא עלות.

מתכונת הלימודים

הלימודים יתקיימו בימים ראשון, שלישי ושישי.

בימי ראשון ושלישי הלימודים יהיו פרונטאליים בשעות הבוקר בין השעות 08:00-16:00.

ביום שישי הלימודים יתקיימו בין 08:00-14:00.

מבנה התוכנית ומרכיביה (לסטודנטים שיחלו את לימודיהם באוק’ 2022)

סך נקודות הזכות הנדרש להשלמת התואר הוא 120 נ”ז הנפרשות על פני שלוש שנים אקדמיות (6 סמסטרים) בלימודי בוקר:

לפירוט מבנה התכנית ומרכיביה, לחצו כאן

* לימודי תעודה נוספים בהיקף של 104 שעות נוספות

הסטודנט יכיר מושגי יסוד בתחום מערכות מידע וניהול מערכות מידע. הסטודנט ירכוש ידע וכלים בסיסיים בתחום ניהול מערכות המידע.
הקורס יעסוק במגוון סוגיות בתחום תפקידם של מנהלים הכלליים ביחס ל המחשוב ומערכות המידע, חלוקת עבודה מול מנהלים הטכניים ומקומם של מנהלים הכלליים בפרוייקטים עתירי טכנולוגיה.

 

 

הכרות עם מדעי המחשב ועקרונות בסיסיים של שפות התכנות. הסטודנטים ילמדו להשתמש בשפת פייתון ויכירו את המבנים הבסיסיים של השפה, לרבות הגדרת משתנים, הגדרת מבני בקרה (תנאים, לולאות), חלוקת התכנית לפונקציות, ורקורסיה. כמו כן יילמדו בקורס רשימות, קבוצות ומילונים, כמו גם שימוש בקבצים וניהול שגיאות. הקורס יעסוק בפתרון בעיות מסוגים שונים באמצעות תכנות, והסטודנטים ילמדו כיצד לתכנן את הפתרון באמצעות אלגוריתם ולממש אותו בשפת התכנות הנלמדת.

ארגונים שונים, מובדלים במאפיינים ייחודיים כמו אופי הארגון, מבנה הארגון, מטרתו, סגנון הניהול שבו ועוד. הכרת הספרות המחקרית בתחום ההתנהגות הארגונית תקנה ללומדים בקורס ידע תיאורטי ויישומי, בהבנת ההתנהגות האנושית בארגונים ודרכי הפעילות של המערכות הארגוניות השונות . דרך סקירת תיאוריות ארגוניות (מאקרו ומיקרו) נתייחס לשלוש רמות (הארגון, הקבוצה והפרט) והשפעתן על תפקוד הארגון ועל תהליכי הניהול בו.

במסגרת הקורס הסטודנטים יכינו תכניות עסקיות למיזמים חדשים שהם עצמם ייזמו בהתבסס על הערכת ההזדמנות העסקית, על ניתוח הסביבה העסקית הרלוונטית למיזם ועל האסטרטגיה העסקית הנדרשת לשם הצלחתו.

הלימודים יכללו גם דוגמאות מעשיות של מיזמים שהצליחו ושנכשלו וכמו כן הסטודנטים ייפגשו עם יזמים ומשקיעים שיתרמו להם מניסיונם ומהידע שצברו במהלך הקמת הסטרטאפים שלהם.

הענקת ידע בסיסי והכרות עם פיתוח תוכנה עפ”י עקרונות Object-Oriented בשפת התכנות Java. הקורס יציג את תחביר השפה, ואת עקרונות המימוש של מחלקות, אובייקטים, מתודות ומשתנים. כמו כן יעסוק הקורס בתורשה וממשקים, מערכים, חריגות, קלט פלט ומחלקות ספריה, וכן בנושאים מתקדמים של ממשק משתמש גרפי ותכנות מקבילי. הסטודנטים יתנסו בסביבת פיתוח מודרנית לכתיבת תכניות, הידור וניפוי שגיאות.

בסיום הקורס הסטודנט יכיר את המבנה, אופן הפעולה והאלגוריתמים במימוש מערכת תקשורת מחשבים, וכן את הפרוטוקולים הנפוצים בתקשורת נתונים.  יושם דגש על מודל השכבות ויישומן ברשתות נפוצות כמו רשת Ethernet וכן הצגת עקרונות הפעולה הבסיסית של רשת האינטרנט, לרבות פרוטוקולי TCP/IP ו-UDP/IP ו-HTTP כמו גם עקרונות של רשתות אלחוטיות. בקורס לומדים גם יסודות של תכנות Sockets בשפת פייתון.

הקניית מושגי יסוד בסטטיסטיקה ורכישת כלים כמותיים המסייעים בקבלת החלטות ופתרון בעיות עסקיות וניהוליות.

במסגרת קורס זה הסטודנטים יחשפו לדרכים בה מפתחים כיום מוצרים בחברות סטארט-אפ, מתודולוגיות “רזות” לניהול ושיווק המוצר, שימוש בנתונים כבסיס לקבלת החלטות, החדרת מוצרים חדשים לשוק (עבור המאמצים המוקדמים ועבור השוק המרכזי), ערוצי פרסום מרכזיים, כלים טכנולוגיים תומכים ועוד.

הקורס עוסק בנושאים הבאים: (1) עקרונות וטכנולוגיה של מערכות מסדי נתונים: הסביבה ותהליכי הפיתוח  (2) תכנון מסדי נתונים טבלאיים באמצעות מודלים סמנטיים כולל נרמול (3) שפת SQL ליצירת סכמה טבלאית, עדכון נתונים (4) כתיבת שאילתות בשפת SQL  – שאילתות פשוטות, שאילתות צירוף, שאילתות מקובצות, ושאילתות מקוננות תלויות ובלתי תלויות (5) מזניקים, פרוצדורות ושילוב מסד הנתונים בשפת התכנות (6) תכנון פיסי של מסדי נתונים ושימוש באינדקסים.

בקורס ייעשה שימוש בתוכנת Microsoft SQL Server לצורך הקמת מסד נתונים ותרגול נושאי הלימוד. הסטודנטים יתנסו בתרגילי בית תיאורטיים ומעשיים.

הקורס עוסק בנושאים הבאים: (1) אלגוריתמיקה ומבוא ליעילות חישובית ומדידתה (2) סקירת מבני נתונים לינארים – מחסנית, תור, רשימות מקושרות,  (3) אלגוריתמים רקורסיביים ועצים – עץ חיפוש בינארי, עצים מאוזנים וערמות. (4) אלגוריתמים למיון – בועות, בחירה, הכנסה, מיזוג, מהיר, ערימה וספירה מוקד הקורס הוא הבנת הסיבות להבדלים בין מבני נתונים שונים ויתרונותיהם היחסיים. הקורס יכלול מעבדות תרגול בהן יתרגלו הסטודנטים את הפיתוח והשימוש במבני הנתונים והאלגוריתמים בשפת התכנות Java. הסטודנטים יתנסו בתרגילים תיאורטיים ותכנותיים.

*ט.ל.ח, פרטי התוכנית עשויים להשתנות.
**רשימת הקורסים יכולה להתעדכן בהתאם לתכנית הלימודים בפתיחת השנה.
***המערכת הינה מערכת מובנית ,קורסי הבחירה עשויים להיפרס אוטומטית וניתנים לשינוי לפי היצע קורסים בלבד ומס' הקורסים הניתנים כפוף למבנה התוכנית.
**** פתיחת הקורסים מותנית במינימום נרשמים.

תנאי קבלה

יתקבלו לתוכנית המועמדים העונים על התנאים הבאים:

1. זכאות לתעודת בגרות בממוצע משוקלל של 90 לפחות עם ציון במתמטיקה של 75 לפחות ב 5 יח”ל או ציון של 85 לפחות ב 4 יח”ל.

2. בעלי ממוצע בגרות הנע בין 75 ל- 89, יוכלו להתקבל על תנאי וידרשו בהשגת ממוצע של 70 לפחות בשנה א’.

3. סטודנטים שלא עומדים בתנאי המתמטיקה יידרשו לעבור מכינה במתמטיקה.

4. פטור במתמטיקה ינתן ע”ס: ציון 120 ומעלה בפרק חשיבה כמותית בבחינה הפסיכומטרית שהושג ב- 10 השנים האחרונות ולפחות 4 יח”ל במתמטיקה. או לימודים אקדמיים מקבילים או עולים בהיקפם בתחום המתמטיקה אשר נלמדו ב- 10 השנים האחרונות.

*בתוכנית זו תיתכן קבלת מועמדים חריגים בהיקף של עד 10% על בסיס התחשבות בנסיבות חיים חריגות.

סגל אקדמי

לחץ למידע נוסף אודות פרופ' מיכאל חנני
פרופ' מיכאל חנני
Prof. Michael Hanani
ראש התוכנית לתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר רמי רשקוביץ
Dr. Rami Rashkovits
ראש החוג למערכות מידע ניהוליות
לחץ למידע נוסף אודות פרופ' איגור קנובסקי
פרופ' איגור קנובסקי
Prof. Igor Kanovsky
לחץ למידע נוסף אודות פרופ' ניב אחיטוב
פרופ' ניב אחיטוב
Prof. Niv Ahituv
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר עינת מליק גדות
Dr. Einat malik gadot
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר ליאור גל
Dr. Lior Gal
לחץ למידע נוסף אודות ד
ד"ר איתן יניב
Dr. Eitan Yaniv
לחץ למידע נוסף אודות רו
רו"ח שי צבאן
Shay Tsaban, CPA (Isr.)

פרס פלוס


לשיחת חינם הירשמו עכשיו!