לשיחת חינם

תואר פלוס בניתוח נתוני עתק

מה תלמדו במסגרת התעודה

השימוש הגובר בנתוני עתק (ביג דאטה) יוצר הזדמנויות חדשות בכל תחומי החיים. החלפת שיקול הדעת האנושי בקבלת החלטות אלגוריתמית, כזו המבוססת על ניתוח נתונים, תשפיע באופן דרמטי על חיינו, ועשויה לשנות אותם מקצה לקצה. בקורס נכיר את עולם התוכן הקשור בעיבוד וניתוח של ביג-דאטה על מנת להבין את עקרונות הטכנולוגיה ואת אופן פעולתה. נדון באתגרים הקשורים בניתוח נתונים לצורך הפקת תובנות על קשרים בין תופעות שונות, זיהוי תבניות וחיזוי תופעות שונות. אלגוריתמים לדוגמה: רגרסיות, עצי החלטה, השכן הקרוב ביותר, ניתוח אשכולות, רשתות עצביות ועוד. 

בנוסף, ננסה לבחון את האתגרים שמציבה הטכנולוגיה הזו ודרכי התמודדות אפשריים עם הטיה ואפליה בקבלת החלטות אלגוריתמיות, פגיעה בפרטיות וכד’. חלק מהמודלים השונים לניתוח יתורגלו בסביבת התוכנה Rapid Miner להמחשת חומר הלימוד, והסטודנטים יעשו פרויקט מעשי בסביבה זו.

עם סיום הקורס בהצלחה יוכל הסטודנט:

  • להבין את תהליך הפקת הידע מאיסוף הנתונים, דרך ניקיון וטיפול בחריגים, ועד הפעלת שיטות.
  • ניתוח על סט אימונים ובדיקתן על סט הבדיקות.
  • הרצת שיטות ומודלים שונים על הנתונים לצורך חקר וחיפוש קשרים והפקת תובנות.
  • ניתוח של תוצאות מודלים לסיווג וחיזוי של תופעות שונות תוך הבנת המשמעות של מדדים סטטיסטיים מורכבים.
  • היכרות עם אתיקה של שימוש באלגוריתמים לרבות פגיעה בפרטיות ואפליה אלגוריתמית שימוש מתקדם בכלי ניתוח מקובלים לצורך ביצוע חקר הנתונים.

מתעניינים/ות בלימודים במרכז האקדמי פרס?

השאירו פרטים ונחזור אליכם/ן או חייגו עכשיו 08-3006064

או חייגו עכשיו

*סטודנטים/יות מוזמנים/ות ליצור עמנו קשר בתחנת מידע בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.
שדות המסומנים ב* הם שדות חובה
בשליחת טופס זה אני מאשר/ת קבלת מידע על ההרצאות, עדכונים, פרסומים, הטבות ותארים מהמרכז האקדמי פרס באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט ו/או שיחות טלפון. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה ו/או מרשימת הפנייה השיווקית באמצעות שיחה בכל עת.