דלג על Banners
Banners
ההרשמה בעיצומה
דלג על Banners
Banners
מסלול החברות
דלג על כניסה לחברים רשומים
כניסה לחברים רשומים

כניסה לחברים רשומים

   :
 
הרשמה לאתר  |  שכחת סיסמא?
דלג על בר עליון
בר עליון

הריון ולידה

צוות דקנט הסטודנטים מלווה ומסייע לסטודנטיות בהריון ולאחר לידה. 
 

 

להלן עיקרי זכויותיהן של סטודנטיות בהיריון ולאחר לידה:

 

למידע מפורט על כלל ההתאמות והזכויות של סטודנטיות בהיריון, בטיפולי פוריות, בתהליכי אימוץ / אומנה ולאחר לידה אנא עיינו בתקנון הריון ולידה של המרכז

 

זכויות סטודנטית בהיריון 

 • התאמות בבחינות – לסטודנטית בהריון תינתן תוספת זמן של 25% ממשך זמן הבחינה ואפשרות לצאת לשירותים בזמן הבחינה.

 • חניה – סטודנטית בהריון זכאית לחנות, ללא תשלום, בקרבה למרכז החל מהחודש השביעי להריונה ועד חודש לאחר הלידה.

למימוש זכויות אלה יש לפנות אל גב' שירן גור, רכזת דיקנט הסטודנטים shiran@pac.ac.il בצרוף אישור רפואי המציין את שבוע ההיריון הנוכחי ותאריך הלידה המשוער.

 

זכויות סטודנטית יולדת

 

החלת הזכויות שלהלן תהיה בכפוף להצגת אישור משרד הפנים / בית החולים על מועד הלידה.

 

 • היעדרות משעורים - סטודנטית אשר ילדה במהלך הסמסטר ונעדרה בגין הלידה מקורסים, תהיה זכאית לגשת לבחינה בתום הקורס ובלבד שהיעדרותה לא תעלה על 30% מהשעורים או שישה שבועות, לפי הגבוה.

 • ביטול קורס - סטודנטית אשר ילדה במהלך הסמסטר תהיה רשאית לבטל קורס/ים גם לאחר המועד האחרון לביטול וזאת בתנאי שטרם נבחנה בקורס, ותוכל להירשם אליו מחדש ללא תשלום נוסף.

 • דחית המשך לימודים - סטודנטית אשר ילדה במהלך הסמסטר תהיה זכאית להקפיא את לימודיה רטרואקטיבית לסמסטר בו ילדה, ולשמור את זכותה להירשם מחדש ללא תשלום, ובלבד שהודיעה על הקפאת הלימודים עד שבוע ימים לפני מועד הבחינות ושתקופת ההקפאה לא עולה על שנתיים.

 • היעדרות מבחינה - סטודנטית אשר נעדרה, בגין לידה, מבחינות (מועד א' ו/או מועד ב') שהתקיימו בתקופה של 14 שבועות מיום הלידה, תהיה זכאית להיבחן במועד מיוחד.

 • סטודנט בן/בת זוג של יולדתזכאי/ת לחופשה בת שבוע ימים מיום הלידה ולמועד בחינה מיוחד אם לא השתתף בבחינה שמועדה היה במהלך 3 שבועות מיום הלידה.

 • ביצוע מטלות - סטודנטית אשר לא ביצעה מטלה במועד שנקבע לכך ושחל בתקופה של 4 שבועות מיום הלידה, תהיה זכאית להגיש את המטלה או מטלה חלופית, בהתאם להחלטת המרצה ובתאום עמו, באיחור של 7 שבועות מתום 4 השבועות.

 • חדרי הנקה והחתלה - לרשות הסטודנטיות המניקות עומד מטבחון, הממוקם בקומה השנייה בבניין א', המשמש כחדר הנקה והחתלה. החדר מצויד במקרר, שקע חשמלי, מקום ישיבה נוח, כיור ומשטח החתלה.

זכויות סטודנטית שעברה הפלה

 

החלת הזכויות שלהלן תהיה בכפוף להצגת אישור רפואי על הפלה:

 • היעדרות מקורס - סטודנטית שעברה הפלה תהיה זכאית להיעדר מלימודיה במהלך שבוע לאחר ההפלה, אלא אם רופא אישר כי מצבה מחייב היעדרות ארוכה יותר, ובלבד שהיעדרותה לא תעלה על 30% מכלל המפגשים בקורס.

 • היעדרות מבחינה - סטודנטית שנעדרה בגין הפלה מבחינה, שהתקיימה בתוך שבועיים מיום ההפלה, תהיה זכאית להיבחן במועד מיוחד.

 • ביצוע מטלות - סטודנטית אשר לא הגישה מטלה במועד שנקבע לכך ושחל בתקופה של שבועיים מיום ההפלה, תהיה זכאית להאריך את מועד הגשת המטלה בשבועיים מיום ההפלה.

 

הליך פניה וטיפול בבקשות

 1. הטיפול בסטודנטיות "זכאיות" (סטודנטיות בהיריון, בטיפולי פוריות, בתהליכי אימוץ / אומנה ולאחר לידה) מרוכז אצל דיקנית הסטודנטים.

 2. סטודנט/ית הזכאי/ת להתאמות ידאגו להעברת אישורים רפואיים ו/או אישורי משרד הפנים, לידי דיקנית הסטודנטים או לידי גב' שירן גור, רכזת דיקנט הסטודנטים shiran@pac.ac.il.

 3. דיקנית הסטודנטים תדאג לאישור ההיעדרות מהשיעורים לתקופת שמירת ההריון/ לידה/הפלה/טיפולי פוריות (כמפורט בתקנון).

 4. לשם דחיית מועדי הגשת מטלות ביניים בקורס ו/או קבלת מועד בחינה מיוחד יש לפנות לדיקן הסטודנטים, שידאג לקביעת מועד מיוחד לבחינה ו/או להגשת מטלה, בתאום עם מרצה הקורס.

 

 

הדפסשלח לחבר
Real Time Web Analytics עבור לתוכן העמוד