דלג על Banners
Banners
ההרשמה בעיצומה
דלג על Banners
Banners
מסלול החברות
דלג על כניסה לחברים רשומים
כניסה לחברים רשומים

כניסה לחברים רשומים

   :
 
הרשמה לאתר  |  שכחת סיסמא?

פסיכולוגיה חינוכית - תואר שני

דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על פסיכולוגיה חינוכית תכנית לימודים לתואר שני
פסיכולוגיה חינוכית תכנית לימודים לתואר שני

פסיכולוגיה חינוכית תכנית לימודים לתואר שני


תוכנית הלימודים לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית גובשה במטרה להכשיר את הסטודנטים לעבודה כפסיכולוגים חינוכיים שיתמחו הן באבחון, בטיפול, תהליכי מניעה של קשיים, והן בקידום ההתפתחות התקינה של ילדים ונוער. במסגרת החתירה לחדשנות, יצירתיות ומצויינות, התוכנית מציעה ראיה אינטגרטיבית של פעילות הפסיכולוג החינוכי בתוך המערכות החינוכיות, המשפחתיות והקהילתיות.

 

התכנית מקנה ידע מעמיק במודלים מחקרים, בעיות התפתחותיות ובגישות באבחון ובטיפול פסיכולוגי. הכשרת הסטודנטים כוללת לימוד גישות לקידום התפתחות פסיכולוגית תקינה ואבנורמאלית, ורווחה נפשית במערכות החינוכיות, תוך התיחסות להערכה, זיהוי, ומניעה של קשיים תפקודיים ורגשיים בקבוצות סיכון. הסטודנטים לומדים שיטות לאיתור, לאבחון ולטיפול בילדים ובני נער. הם לומדים תהליכים התפתחותיים, רגשיים, קוגניטיביים, חברתיים, ומוטיבציוניים. הם מתנסים בצורה מבוקרת עם הדרכה באבחון ובטיפול פסיכולוגי בילדים, במשפחות ובמערכת החינוכית. כמו כן מכשירים אותם לעבודה עם צוות רב מקצועי.

 

» להרחבה על תכנית הלימודים לחץ כאן.

דלג על התמקדויות
התמקדויות

התמקדויות

במסגרת התכנית ניתן לבחור באחד משני המוקדים הבאים:

לקויות למידה או טרום וראשית בית ספר.


המוסמכים של המוקד לקויות למידה ירכשו בנוסף להכשרה הכללית של הפסיכולוג החינוכי, את היכולת לאבחן ולטפל בקשיים, וצרכים מיוחדים של תלמידים עם לקויות למידה והפרעת קשב– תוך התייחסות לסגנונות התמודדות של התלמידים המתקשים ומשפחותיהם.

המוסמכים של המוקד טרום וראשית בית-ספר ירכשו בנוסף להכשרה הכללית של פסיכולוג חינוכי, את היכולת לאבחן, לתכנן ולטפל בקשיים ולקויות ולהשתתף בייעוץ למערכות החינוך ולמשפחות. תהיה להם יכולת לבצע התערבות לקידום תהליכי התפתחות תקינה מוקדמת וכן לפיצוי איחור התפתחותי, תוך התייחסות לתהליכי הסתגלות, מוקדי קשיים וצרכים המיוחדים במעבר אל ו-מגן הילדים (טרום בית ספרי) וכן לכיתות היסוד.
 

 

» קרא עוד

דלג על יצירת קשר למתעניינים
יצירת קשר למתעניינים

יצירת קשר למתעניינים

מתעניין/ת בלימודים במרכז האקדמי פרס? מלא/י את פרטיך ויועץ אישי ישוב אליך בהקדם!  


Real Time Web Analytics עבור לתוכן העמוד