דלג על כניסה לחברים רשומים
כניסה לחברים רשומים

כניסה לחברים רשומים

   :
 
הרשמה לאתר  |  שכחת סיסמא?
דלג על בר עליון
בר עליון

תואר ראשון במדעי ההתנהגות

 

תכנית הלימודים במדעי ההתנהגות מיועדת למי שמעוניין להבין את ההתנהגות האנושית כתופעה המתרחשת בשלושה מישורים: הפרט, חברה והתרבות, בשילובם של שלושת תחומי דעת: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. ברוח הזרמים החדשים בפסיכולוגיה, המדגישים את כוחות האדם להתמודד עם אתגרים, את התפקוד הבריא ואת חשיבות השמחה ושביעות הרצון מהחיים, תכנית הלימודים מתמקדת בהבנת רגשות, תהליכי חשיבה, למידה והתפתחות, מבלי להזניח את העיסוק המדעי בהבנה ובטיפול בסבל ובמחלה. מגמות אלו הופכות את התחום האקדמי הזה לבעל חשיבות רבה במגוון רחב של מקצועות, בהם נדרשת הבנה מעמיקה לתפקוד אנושי כגון ייעוץ, חינוך, שיווק, ארגון, ניהול ולמעשה בכל תחום המצריך את הבנת האדם, צרכיו רצונותיו, צערו, פחדיו והגורמים המסייעים לו להיות מאושר ומצליח.

השיעורים עוסקים בלימוד מעמיק של תחומי תפקוד והתפתחות של היחיד, הקבוצה והחברה, בצד הבנת מחקרים על קשיים רגשיים, חברתיים והתפתחותיים. הסטודנטים נחשפים במשך לימודיהם למחקרים אקדמיים המיצגים קשת רחבה של מודלים מדעיים וגישות טיפוליות. בנוסף, יתנסו הסטודנטים בהיבטים היישומיים של הפסיכולוגיה במסגרות כגון מרכזים לבריאות הנפש, שירותים פסיכולוגיים, גני ילדים, בתי ספר מסגרות לחינוך מיוחד ומעונות קשישים.

ראוי להדגיש כי תכנית הלימודים לתואר הראשון במדעי ההתנהגות מניחה את הבסיס להמשך לימודים בתארים מתקדמים בפסיכולוגיה ובמקצועות רבים בהם הידע וההבנה של תהליכים פסיכולוגיים וסוציולוגיים מהווים בסיס הכרחי. הידע הפסיכולוגי תומך בהתפתחות קריירה בתפקידים המחייבים תקשורת, ניהול ושיתופי פעולה.הסגל האקדמי בביה"ס למדעי ההתנהגות כולל מרצים מצטיינים ומנוסים, פסיכולוגים מומחים בתחומי הפסיכולוגיה החינוכית, הקלינית, השיקומית וחברתית - תעסוקתית, סוציולוגים ואנתרופולוגים מצטיינים, שיסייעו לסטודנטים להצליח במפגש עם אתגרים לימודיים, בפיתוח יכולות לחשיבה מדעית וביקורתית ומיומנויות למידה. כמו כן מקדמים הלימודים את ההתגבשות המקצועית, וזיהוי דרכים לפיתוח קריירה שתתרום לסיפוק אישי והצלחה מקצועית.

 

הדפסשלח לחבר
Real Time Web Analytics עבור לתוכן העמוד