דלג על Banners
Banners
ההרשמה בעיצומה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
דלג על כניסה לחברים רשומים
כניסה לחברים רשומים

כניסה לחברים רשומים

   :
 
הרשמה לאתר  |  שכחת סיסמא?
דלג על בר עליון
בר עליון

המרכז לנגישות וטיפוח כישורי למידה

תמיכה בסטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה

 

המרכז האקדמי פרס חרת על דגלו חתירה למצוינות אקדמית, תוך מתן הזדמנות שווה לרכישת השכלה לכל אדם ככלל ולסטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה בפרט. בהתאם לחזון זה וברוח חוק זכויות תלמידים עם לקות למידה במוסדות על–תיכוניים, פועל במרכז מרכז תמיכה לסטודנטים עם ליקויי למידה והפרעות קשב. בראש מרכז התמיכה עומדת דיקנית הסטודנטים וחברים בו חברי סגל מומחים בתחומי ליקויי למידה וקשב.

המרכז מעניק לסטודנטים תמיכה וכלים להתמודדות עם האתגר הלימודי ופועל להעצמתם במגוון דרכים, החל מייעוץ כללי והפנייה לאבחונים, מתן התאמות בבחינות, מתן תגבור ותמיכה באמצעות חונכות של סטודנטים מצטיינים, והעלאת המודעות של חברי הסגל האקדמי לצרכים הלימודיים המיוחדים של הסטודנטים.  


תנאי בחינה מותאמים

המרכז האקדמי פרס מאפשר לסטודנטים עם ליקויי למידה להיבחן בתנאי בחינה מותאמים (למשל: הארכת זמן בבחינה, הדפסה הבחינה במחשב), וזאת על מנת לצמצם ככל הניתן את השפעת ליקוי הלמידה על הביצוע בעת הבחינה.
קבלת תנאי בחינה מותאמים מותנית בהגשת אבחונים מתאימים לדיקן הסטודנטים בצרוף טופס בקשה להתאמות. 
 

הגשת אבחונים
סוגי אבחונים קבילים: יתקבלו אבחונים שנערכו על ידי גורם מקצועי מוסמך (אגודת ניצן, שרות פסיכולוגי של מוסד מוכר, או מאבחנים עם רישיון ללקויות למידה). על האבחון להיות עדכני, כלומר אבחון שנערך לפני לא יותר משש שנים. יוצאי דופן בתחום זה הם סטודנטים שאובחנו קודם לכך, ודו"חות האבחון שלהם כוללים אבחנות בלתי משתנות וכרוניות (כגון: דיסלקסיה התפתחותית). על דו"ח האבחון לכלול אבחנה קלינית ברורה והנמקה של ההמלצות לתנאי בחינה מותאמים. סטודנטים שקיבלו בעבר תנאי בחינה מותאמים במוסדות אקדמיים אחרים מתבקשים להציג גם אותם.

סטודנטים שמעולם לא אובחנו: סטודנטים המעוניינים לפנות לאבחון בפעם הראשונה מתבקשים לפנות לדיקן הסטודנטים לצורך הפניה לאבחון אצל מאבחן המקובל על המרכז האקדמי פרס.

מועד הגשת האבחונים: סטודנטים עם לקויי למידה מתבקשים להגיש את האבחונים שבידיהם מיד עם תחילת לימודיהם במרכז וזאת על מנת שיוכלו לקבל תנאי בחינה מותאמים כבר במהלך הסמסטר הראשון ללימודיהם (למשל בבחנים, בבחינות אמצע-סמסטר וכד'). את האבחונים יש להגיש לדיקן הסטודנטים.

מועד אחרון להגשת אבחונים: על מנת להבטיח מתן תנאים מותאמים הולמים לכל הסטודנטים הזקוקים להם בתקופת הבחינות, יתקבלו אבחונים עד ארבעה שבועות לפני תום כל סמסטר .הטיפול באבחונים שיוגשו מאוחר יותר עלול להדחות לסמסטר הבא אחריו.

קישורים (לאתרים בעברית) ומידע נוסף על ליקויי למידה:  

   אגודת ניצן 
   מרכז התמיכה בליקויי למידה 
   ליקויי למידה, ד"ר אילנה מודלינגר, ביה"ס לחינוך, האונ' העברית י-ם  
   ליקויי למידה, ד"ר ישראל וינקלר
   דיסלקציה - פורום אנשי מקצוע בתחום ליקויי למידה, חינוך ופסיכולוגיה 
   פורום תמיכה למבוגרים עם ADHD, תפוז


 

הדפסשלח לחבר
Real Time Web Analytics עבור לתוכן העמוד